Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Rozszerzanie diety niemowlaka można rozpocząć około 6 miesiąca życia. Jest to też okres, w którym dziecko potrafi samodzielnie siadać. Dobrze jest się do tego etapu przygotować, między innymi poprzez wybranie odpowiedniego krzesełka do karmienia dla dziecka. Na podstawie opinii stworzyliśmy ranking zawierający najkorzystniejsze krzesełka do karmienia dla dzieci.

Krzesełko do karmienia wielofunkcyjne

Decyzja dotycząca wyboru najodpowiedniejszego krzesełka do karmienia musi być dobrze przemyślana. Należy poznać wady oraz zalety oferowanych krzesełek. Wiemy, że każdy z Was troszczy się o swoje dziecko i chce, aby krzesełko było wysokiej jakości.

Na naszym rankingu wśród wielu modeli krzesełek, znajdziecie wielofunkcyjne krzesełko do karmienia, które jest dopasowane do potrzeb dziecka oraz spełnia wymagania rodzica.

Wyróżnić można następujące krzesełka wielofunkcyjne:

 • krzesełko do karmienia 3w1,
 • krzesełko do karmienia 4w1,
 • krzesełko do karmienia 5w1,
 • krzesełko do karmienia dla bliźniaków.

Krzesełko do karmienia ranking czerwiec 2024

Ranking krzesełek powstało na podstawie trwałości materiałów, funkcjonalności, opinii wyrażanych przez doświadczonych rodziców na forach. Pod uwagę wzięliśmy także warunki cenowe, aby najlepsze krzesełko nie musiałoby być tylko tym najdroższym.

Co zawiera każdy zestaw?

Mama i córka karmią dziecko na krzesełku do karmienia niemowlat

Krzesełko do karmienia 3w1 jest zmieniane wraz z rozwojem dziecka. Początkowo jest to wysokie krzesełko, z którego korzysta dziecko od 6 miesiąca życia, może na nim siedzieć nawet do 3 lat. Następny etap to zmiana z wysokiego krzesełka na nadstawkę na krzesło, dziecko siedzące na nadstawce obok swoich rodziców, będzie się czuło doroślej. Krzesełko do karmienia w formie nadstawki na krzesło można przeznaczyć dla dziecka, które ma ukończony rok. Ostatnim elementem krzesełka do karmienia 3w1 jest dostosowanie go do wyglądu tradycyjnego, aczkolwiek niskiego krzesełka. Takie krzesełko do karmienia polecane jest dla dziecka w wieku 2-4 lat.

Kolejnym wielofunkcyjnym krzesełkiem, jest krzesełko do karmienia 4w1. Zestaw zawiera: łóżeczko dla dziecka, leżaczek, krzesełko do karmienia, a także fotel. Łóżeczko oraz leżaczek może być używany przez dziecko już od 1 dnia życia. W przypadku krzesełka do karmienia oraz fotela to przydadzą się w okresie, w którym maleństwo siedzi, czyli około 6 miesiąca życia.

Krzesełko do karmienia 5w1 zawiera wysokie krzesełko, nadstawkę na krzesło, niskie krzesło oraz stolik, a także bujak lub leżaczek. Skład zestawu uzależniony jest od producenta krzesełek do karmienia.

Jeżeli chodzi o karmienie bliźniąt to do wyboru macie krzesełko do karmienia dla bliźniąt, w którym to dzieci siedzą obok siebie, bądź takie, w którym bliźnięta odwrócone są do siebie twarzami.

Wybrane do rankingu krzesełka do karmienia są stabilne. Większość siedzisk ma regulowane oparcie, a także pasy bezpieczeństwa. Rodzice czekają na moment, w którym dziecko będzie spożywać posiłki razem z nimi, dlatego krzesełko do karmienia jest idealnym oraz niezbędnym elementem w domu każdej rodziny. Wybór odpowiedniego krzesełka rozpoczyna etap, w którym to cała rodzina może spożywać razem każdy posiłek.

Decydując się na krzesełko do karmienia, warto zwrócić uwagę na pokrowiec. Pokrowiec powinien być wykonany z materiału, który jest łatwy w czyszczeniu.

Jeżeli chodzi o kolor krzesełka, to wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji rodziców, można wybrać krzesełko do karmienia szare, białe, różowe itp. Zapewniamy, że na naszym rankingu, każdy znajdzie coś dla swojej pociechy.

Krzesełko do karmienia drewniane

Przygotowując się na przyjście na świat dziecka, mało kto z Was myśli o wyborze krzesełka do karmienia, tym bardziej nikt nie myśli, czy ma to być krzesełko drewniane, czy plastikowe. Decyzja o zakupie odpowiedniego krzesełka pojawia się w okresie, w którym mamy już przy sobie maleństwo. Nasz ranking pomoże Wam dokonać wyboru najkorzystniejszego krzesełka do karmienia jednakowo wielofunkcyjnego, 2w1 lub samego krzesełka.

Zaletą drewnianego krzesełka do karmienia jest fakt, że jest ono wytrzymałe oraz ciężkie, zatem możecie być spokojni, dziecko nie jest w stanie danego krzesełka przewrócić. Kolejnym plusem krzesełka z drewna jest materiał wykonania. Jak sama nazwa wskazuje, krzesełko jest z drewna, a więc, dziecko się w takim krzesełku nie poci. Nie obędzie się również bez wad. Jedną z wad posiadania drewnianego krzesełka do karmienia jest brak możliwości jego składania. Inną wadą może być problem z czyszczeniem krzesełka, w szczególności, jeśli zostanie popisane przez dziecko.

Spośród dostępnych krzesełek do karmienia możecie wybrać również plastikowe, które jest tanie. Plusami posiadania plastikowego krzesełka jest łatwość czyszczenia, a także możliwość ich składania. W odróżnieniu od drewnianego krzesełka do karmienia plastikowe są mało wytrzymałe.

Wybór krzesełka do karmienia zależy od kilku czynników:

 • przez ile dzieci będzie użytkowane,
 • czy ma być składane,
 • czy chcemy się z nim przemieszczać.

Krzesełko do karmienia składane

Składane krzesełko do karmienia

Komu i kiedy przyda się krzesełko do karmienia składane? Krzesełka składane polecamy w szczególności do małych mieszkań. Po każdym zakończonym posiłku rozkładane krzesełko do karmienia można bez problemu szybko złożyć i włożyć przykładowo do szafy lub za szafę. Dostępne krzesełka do karmienia zabierają w mieszkaniu dużo miejsca, dzieje się tak za sprawą rozstawu nóg, które dla stabilności są szeroko ułożone. Jeżeli macie mało miejsca w swoim mieszkaniu, idealnie sprawdzi się u Was krzesełko do karmienia, rozkładane tylko do posiłków. Wybierając składane krzesełko, możecie bez problemu zabrać je ze sobą na wakacje. Wówczas nie musicie się martwić, gdzie będzie siedziało dziecko podczas spożywania posiłków.

Krzesełko do karmienia ze stolikiem

Wiedząc, że dziecko jest gotowe do spożywania posiłków, warto wybrać krzesełko do karmienia ze stolikiem. Dlaczego taki? Skoro maleństwo zaczyna przygodę z rozszerzaniem diety, to wkrótce nastanie moment, w którym będzie jadło samodzielnie. Krzesełko do karmienia ze stoliczkiem świetnie sprawdzi się również do zabawy. Przykładowo przygotowując obiad, można posadzić dziecko do krzesełka i dać mu zabawki, którymi pod okiem rodziców będzie się bawić, w bezpiecznej odległości od kuchenki i innych niebezpiecznych elementów kuchennych.

Mając ruchliwe dziecko, warto wybrać krzesełko do karmienia z pasami bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy jest ono plastikowe, czy drewniane.

Krzesełko do karmienia z regulowanym oparciem

Rankingowe krzesełko do karmienia dla dzieci

Krzesełko do karmienia, które jest niezbędnym mebelkiem w mieszkaniu, warto kupić z regulowanym oparciem. Nie każde dziecko chce siedzieć samo w krzesełku. Są takie maleństwa, które wolą być na kolanach u swoich rodziców. Wybierając krzesełko, należy podejść do tego indywidualnie, gdyż każda pociecha jest inna. Według opinii rodziców zaletą krzesełka do karmienia jest właśnie możliwość regulacji oparcia. Siedzisko można zmieniać w zależności od upodobań, od pozycji pionowej, do leżącej. Dziecko w takim krzesełku może wygodnie spożywać posiłek, samodzielnie się bawić lub odpoczywać.

Często krzesełko do karmienia ma również regulowaną wysokość. Regulacja wysokości siedziska jest w szczególności ważna dla rodziców, którzy planują wybrać krzesełko na wiele lat dla swojego dziecka, wówczas nawet taki rodzaj krzesełka do karmienia świetnie sprawdzi się dla 2 latka.

Krzesełko do karmienia z regulowanym podnóżkiem

Tworząc ranking, zauważyliśmy, że krzesełka do karmienia dzielą się na takie, które posiadają regulowany podnóżek oraz takie, które go nie mają. Według fizjoterapeutów dziecko, które będzie siedzieć w krzesełku, musi mieć podparte stopy. Małe dzieci rosną i się rozwijają, aby ich rozwój był prawidłowy, należy zadbać między innymi o stabilizację dziecka. Zauważmy, że my, dorośli, jak jemy, to mamy podparte stopy, dlatego też dziecko w krzesełku powinno je mieć na regulowanym podnóżku.

Jeżeli krzesełko do karmienia ma regulowane siedzisko oraz regulowany podnóżek, to można powiedzieć, że krzesełko do karmienia jest rosnące razem z dzieckiem.

Krzesełko do karmienia polecane przez fizjoterapeutów

Opinie rodziców są ważne, ale fundamentalny jest jednak punkt widzenia fizjoterapeuty. Jakie krzesełko do karmienia polecane jest przez fizjoterapeutów oraz na co warto zwrócić uwagę? W naszym poradniku pomożemy Wam odpowiedzieć na te pytania i wskażemy najlepsze pozycje w rankingu.

Po pierwsze ważna jest stabilizacja dziecka. Kiedy rozpoczynamy przygodę z rozszerzaniem diety u dziecka, często maleństwo jeszcze dobrze nie siedzi. Wówczas warto wybrać krzesełko do karmienia, które ma dodatkową wkładkę, wówczas małe dziecko siedzi w krzesełku z tą wkładką, a jak z niej wyrośnie, to jest ona wyjmowana.

Kolejna ważna kwestia to materiał, którym jest wyłożone krzesełko. Istotne, aby siedzisko nie było zbyt miękkie, bo podstawa dziecka jest skrzywiona, co utrudnia spożywanie posiłków.

Ważne jest również podparcie stóp dziecka. Podnóżek w krzesełku sprawia, że dziecko posiada dodatkową stabilizację, która jest niezbędna w rozwoju maleństwa.

Jeżeli chcemy, aby krzesełko posłużyło dziecku przez kilka lat, warto pomyśleć o regulacji. Są krzesełka do karmienia jednakowo z regulowaną głębokością, szerokością siedziska, a także z wysokością.

Każde krzesełko do karmienia powinno być z atestem. Wybierając siedzisko dla swojej pociechy, warto sprawdzić, czy ma odpowiednie certyfikaty. Atest powinien być na materiał, z którego wykonane jest krzesełko. Wiadomo, że małe dziecko wyrzuca jedzenie na blat, a później je zbiera i konsumuje, dlatego niezbędne jest potwierdzenie, że materiał, z którego jest krzesełko, nie ma w sobie szkodliwych dla dziecka tworzyw. Poza atestem na materiał krzesełko powinno posiadać atesty bezpieczeństwa, które są wydawane między innymi przez Centrum Zdrowia Dziecka. Taki certyfikat daje rodzicowi pewność, że do produkcji krzesełka nie zostały użyte szkodliwe dla zdrowia związki organiczne jak np. BPA

Krzesełko do karmienia na kółkach

Krzesełko do karmienia 5w1

Wielką zaletą krzesełka do karmienia jest możliwość jego bezproblemowego przemieszczania, tak więc warto wybrać krzesełko na kółkach. Według sprawdzonych wypowiedzi rodziców na forum wiemy, że dobre krzesełko na kółkach, to takie, które ma możliwość ich blokady. Gdyby krzesło nie posiadało blokady, dziecko w nim siedzące mogłoby bez problemu się w nim poruszać i czasami mogłoby dojść do upadku. W zależności od rodzaju krzeseł do karmienia można wyszukać takie na 4 kółkach, 3 kółkach, a nawet 2 kółkach. Kółka przy krzesełku mają również swoje minusy, są wykonane z różnych materiałów, przykładowo z plastiku, kauczuku, gumy itp. Decydując się na krzesełko do karmienia z kółkami, musicie sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane kółka oraz gdzie krzesełko będzie używane, przykładowo na panele nadają się kółka kauczukowe lub gumowe, z tego względu, że nie zniszczą z czasem powierzchni.

Krzesełko do karmienia na krzesło

Chcecie mieć praktyczne krzesełko do karmienia dziecka, polecamy wybrać takie, które można zamocować na krzesło. Jest to kompaktowa nadstawka na krzesło, która poza tym, że może być używana w domu, może być również zabierana na wakacje. Krzesełko do karmienia mocowane do krzesła polecane jest dla dzieci, które ukończyły 6-miesiąc życia. Należy pamiętać o tym, że każdy producent ma inny model nakładki na krzesło, zatem normy mogą być inne. Standardowo krzesełko do karmienia w formie nadstawki może być używane od 6 miesiąca życia do ukończenia 3 roku życia dziecka. Jakie zalety posiada krzesełko do karmienia mocowane na krzesło? Nakładka na krzesło do karmienia jest praktyczna, wygodna oraz kompaktowa, poza tym jej montaż też jest prosty. Wiele krzesełek do karmienia mają możliwość mocowania do blatu, co również jest ich wielką zaletą.

Krzesełko do karmienia turystyczne

Wielofunkcyjne krzesełko do karmienia z rankingu

Według wielu opinii rodziców, turystyczne krzesełko do karmienia jest wyszukiwane dopiero w okresie letnim lub zimowym, kiedy to przychodzi czas na wakacje letnie lub zimowe. Jakie są Wasze oczekiwania, jeśli chodzi o podróżne krzesełko do karmienia? Według Was przenośne, turystyczne krzesełko do karmienia powinno być lekkie, praktyczne oraz tanie.

Poniżej przedstawiamy rodzaje turystycznych krzesełek do karmienia:

 • materiałowa nakładka na krzesło – dziecko włożone do materiałowego krzesełka, jest w nim przypinane, by nie spadło z krzesła. Zaletami materiałowej nakładki na krzesło są waga oraz rozmiar, niestety wadą jest to, że jest to tylko nakładka, która nie jest wysoka i dziecku ciężko jest spożywać posiłki.
 • krzesełko i walizka w jednym – na tym krzesełku do karmienia dziecko siedzi wysoko i dodatkowo jest zapinany pasami bezpieczeństwa, dodatkowym plusem jest fakt, że jest to również walizka, do której można włożyć niezbędne rzeczy.
 • składane krzesełko turystyczne – to krzesełko jest montowane do krzesła za pomocą pasów, również w tym krzesełku dziecko jest przypinane pasami bezpieczeństwa. Składane podróżne krzesełko do karmienia ma również minusy, po pierwsze nie jest ono ładne, a po drugie jest wykonane z materiału, które nie jest przyjemne w dotyku.

Najlepsze krzesełko do karmienia

Przygotowany ranking zawiera listę najlepszych krzesełek do karmienia. Jesteśmy świadomi, że zależy Wam na tym, aby dobre krzesełko do karmienia było bezpieczne dla dziecka oraz wykonane było w wysokiej jakości.

Często szukacie krzesełek dla swojej pociechy na kilka lat. Zatem wiemy, że nowoczesne krzesełko do karmienia powinno mieć obciążenie do 20 kg, a nawet do 25 kg. Wówczas takie krzesełko może być używane nawet przez 4-latka lub 5-latka.

Krzesełko do karmienia dla niesiedzącego dziecka

Krzesełko do karmienia dla niesiedzących dzieci

Dziecko musi być gotowe do samodzielnego siadania, nie możemy zmuszać swojej pociechy do tego, by siedziało, jeżeli nie jest jeszcze na to gotowe. Wiadomo, że jeżeli rozszerzamy dietę dziecka, które jeszcze nie siedzi, to początkowo jest ono sadzane na kolanach rodziców. Jako rodzice, sami zauważycie, czy dziecko dobrze sobie radzi w tej pozycji. Gotowość do wymuszania pionowej pozycji jest dla Was znakiem, że możecie wybrać krzesełko do karmienia, dla dziecka, które samo nie siedzi, ale potrafi utrzymać prostą postawę siedzącą.

Warto wiedzieć, że przy spożywaniu posiłku istotna jest pozycja siedząca, wówczas dziecko bez problemu poradzi sobie z przełykaniem pokarmu. Krzesło do karmienia niemowlaka można zakupić z wkładką dla niemowląt, która pomaga dziecku prawidłowo siedzieć w krzesełku. Dzięki dodatkowej wkładce, w krzesełku do karmienia dziecko jest stabilniejsze.

Gdy zdecydujecie się na włożenie dziecka do krzesełka, pamiętajcie o następujących rzeczach:

 • dla lepszej stabilizacji ciała wybierzcie krzesełko do karmienia z regulowanym podnóżkiem,
 • tułów dziecka powinien być aktywny, główka winna być stabilna,
 • miednica maleństwa powinna być w pozycji pośredniej, czyli nie można dopuścić do tego, by była pochylona do przodu oraz do tyłu.

Grono rodziców zastanawia się, czy może swoje dziecko posadzić do krzesełka do karmienia już od 4 miesiąca życia. Uważamy, że nie jest to odpowiedni moment, gdyż dziecko nie jest jeszcze na tyle stabilne, aby prawidłowo siedzieć. Dlatego też lepiej poczekać do 6 miesiąca życia, kiedy to ciało maleństwa jest przygotowane na samodzielne siedzenie i spożywanie posiłku.

Rodzice jedzą swobodnie obiad kiedy dziecko siedzi w wygodnym krzesełku do karmienia

Krzesełko do karmienia obrotowe

Na naszym rankingu znajdziecie również obrotowe krzesełko do karmienia. Siedzisko krzesełka ma możliwość obracania o 360 stopni. Siedzisko ma specjalny guzik, który umożliwia obracanie się krzesełka. Obrotowe krzesełko do karmienia można wybrać na jednej nodze, inaczej zwane hokerem lub standardowo siedzisko umieszczone na kilku nogach.

Kiedy przydaje się obrotowe krzesełko do karmienia? Krzesełko z obracanym siedziskiem to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć cały czas swoje dziecko na oku, przykładowo przygotowując posiłek, mama chodzi po kuchni, w każdym momencie może obrócić krzesełko i dziecka będzie widziało, co robi mama.

Krzesełko do karmienia z funkcją leżaczka

Dziecko samodzielnie siedzi w krzesełku do karmienia dla dzieci

Według opinii rodziców, a także ich wypowiedzi na forum, wiemy, że wiele osób wybiera krzesełko do karmienia 2w1. Co składa się na taki zestaw? Otóż jest to leżaczek lub bujaczek i krzesełko do karmienia w jednym. Krzesełko do karmienia jest po to, by bezpiecznie nakarmić maleństwo, natomiast huśtawka, by dziecko wypoczęło i się zrelaksowało. Można powiedzieć, że jest to dwufunkcyjne krzesełko do karmienia.

Krzesełko do karmienia z funkcją leżaczka jest wygodne, dodatkowo zawiera pozytywkę, która podczas wypoczynku umila dziecku czas.

Akcesoria do krzesełka do karmienia

Wybierając krzesełko do karmienia, warto zastanowić się, nad zakupem dodatkowych akcesoriów. Tworząc ranking, sprawdziliśmy, że świetnym dodatkiem jest mata pod krzesełko do karmienia. Mata jest łatwa w czyszczeniu, zatem nie trzeba się denerwować, że dziecko rozrzuca jedzenie. Jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin, które rozszerzając dietę dziecka, stosują metodę BLW, czyli dziecko je samodzielnie, rodzice tylko maleństwo pilnują.

Rodzice, wybierając krzesełko do karmienia, myślą również o tym, że będzie ono służyć także do zabawy. Kolejnym dodatkowym elementem, który można wybrać to zabawka na krzesełko do karmienia. Producenci zabawek myślą również o ich funkcjonalności, dlatego też część z nich umożliwia mocowanie zabawek do tacki krzesełka. Oczekując na posiłek, dziecko może rozwijać swoje umiejętności motoryczne, dzięki zabawce, która jest dopasowana do krzesełka.

Wyróżnione przez redakcję krzesełka do karmienia dziecka

Najczęściej zadawane pytania:

Od kiedy krzesełko do karmienia?

Dziecko musi być gotowe na samodzielne siedzenie. Krzesełko do karmienia powinno się użyć najwcześniej od 6 miesiąca życia, kiedy to rozpoczyna się etap rozszerzania diety dziecka.

Jakie krzesełko do karmienia?

Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Można wybrać krzesełko do karmienia w każdym dostępnym kolorze, plastikowe lub drewniane, z regulacją lub bez niej itp.

Jakie wybrać krzesełko do karmienia?

Decydując się na krzesełko do karmienia, spójrzcie na takie, które przede wszystkim posiadają atesty bezpieczeństwa oraz wytrzymałości.

Jakie krzesło do karmienia polecacie?

Polecamy między innymi krzesełko z atestem, z regulowanym podnóżkiem oraz regulowaną wysokością.

Jakie krzesełko do karmienia do stołu?

Jeżeli chcecie, aby krzesełko służyło Wam przez kilka lat, wybierzcie wielofunkcyjne, które poza zwykłym krzesełkiem zawiera także nadstawkę na krzesło, dzięki której dziecko będzie mogło spożywać posiłki razem z Wami przy stole.

Krzesełko do karmienia drewniane czy plastikowe?

Drewniane krzesełko jest cięższe, ale bardziej wytrzymałe, natomiast plastikowe lekkie oraz łatwe w czyszczeniu.

10 komentarzy

 1. Kupiłam 2 lata wcześniej dla dziecka krzesełko do karmienia polecane przez fizjoterapeutów z TOP10 jakiegoś tam rankingu i dopiero teraz dziecku przydałaby się wymiana na inne, nie ze względu na to że się zniszczyło ale zwyczajnie z niego wyrósł. Zastanawiam się czy krzesełko do karmienia rosnące razem z dzieckiem starczyło by na dłużej? Z drugiej strony krzesełko dla dwulatka wygląda mniej dziecinnie i taki dwulatek potrzebuje już więcej przestrzeni i szelki/pasy stają się zbędne.

 2. Ten ranking krzesełek znacznie ułatwił mi wybór, nie mam czasu przeszukiwać Internetu sprawdzać opinii i forum pytając o krzesełka do karmienia, bo na odp. trzeba też poczekać, a tu proszę krzesełko do karmienia ranking 2021 i najlepsze modele krzesełek do karmienia z top 10 pozycji. Moim zdaniem dobre krzesełko do karmienia musi posłużyć przez 2 lub 3 lata, potem i tak dziecko chce siedzieć jak dorośli na krześle, lepiej skupić się przy wyborze na tym aby krzesełko do karmienia dla dziecka było praktyczne, funkcjonale a przede wszystkim wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości.

 3. Zdejmowana nakładka na siedzisko zapewnia dodatkowy komfort i można ją łatwo wyczyścić jak krzesełko do karmienia tego nie ma to nie włożysz tacki pod prysznic.

 4. Solidna konstrukcja sprawia, że krzesełko do karmienia wybrane z rankingu poradzi sobie nawet z najbardziej aktywnymi maluchami.

 5. Krzesełko do karmienia posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które zapewniają dziecku bezpieczeństwo podczas posiłków. Polecam.

 6. Krzesełko do karmienia marki LIONELO poza tym, że jest wygodne dla naszego dziecka, posiada także wyciąganą tackę na posiłki, która sprawia, że po każdym posiłku bezproblemowo można tackę wyjąć i umyć pod kranem.

 7. Cieszy mnie fakt, że wybrane krzesełko do karmienia Cora oferuje ergonomiczne wsparcie dla postawy dziecka podczas jedzenia. Polecam zakup tego krzesełka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *