Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Jesteście świeżo upieczonymi rodzicami, a może spodziewacie się kolejnego dziecka? Na pewno wiecie, że niezbędnym elementem wyprawki jest łóżeczko dziecięce. Niemowlęce łóżeczko powinno spełniać oczekiwania rodziców i zapewnić komfort dziecku, tak aby chciało w nim przebywać oraz spać.

Najlepsze łóżeczko dla dziecka

Ranking łóżeczek dziecięcych

Wielu świeżych rodziców zastanawia się jakie łóżeczko dla dziecka będzie odpowiednie. Każdy chciałaby, by było one funkcjonalne oraz wygodne. Należy pamiętać o tym, że z dnia na dzień, technologia produkowania łóżeczek się zmienia. Nie tylko dla rodziców, ale także dla producentów najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego też coraz częściej spotkać można łóżeczko dla dziecka, które ma zaokrąglone krawędzie. Kiedyś można było kupić jeden model łóżeczka, w którym to wychowywało się kilkoro dzieci. Obecnie widać, że asortyment mebli dla dzieci jest ogromny, bogactwo oferty widać także w na naszym rankingu. Rodzice poszukują różnych łóżeczek. Jednym podoba się łóżeczko dla dziecka z szufladą, w którym to można przechowywać pieluszki, ubranka, kołderkę itp., inni zaś uważają, że chcą mieć minimalistyczne, tradycyjne łóżeczko bez żadnych dodatkowych elementów.

Najlepsze łóżeczka dziecięce ranking wrzesień 2021

Nasz ranking stworzony na podstawie opinii doświadczonych rodziców, ich wypowiedzi na forach, ale także kierując się rozsądkiem cenowym. Pozwoli Wam zagłębić się w ten temat oraz kupić łóżeczko dziecięce, które spełnia wymogi bezpieczeństwa i Wasze oczekiwania.

 

Z doświadczenia wiadomo, że każde dziecko ma odmienny charakter. Grono maleństw zasypia bez problemu w swoim łóżeczku, ale są też dzieci, które potrzebują bliskości rodziców lub bujania przed snem. Jak zatem wybrać łóżeczko dla dziecka? W naszym rankingu uwzględniliśmy tradycyjne łóżeczka, łóżeczka dla dziecka dostawne, jak i łóżeczka dla dziecka na kółkach. Łóżeczka dla dzieci znajdujące się w naszym rankingu są bezpieczne oraz wygodne dla maleństwa a co najważniejsze są przetestowane przez dzieci. Często wybieracie łóżko w komplecie z materacem, dlatego też i takie mebelki u nas znajdziecie. Jesteśmy świadomi, że przygotowanie wyprawki nie jest proste. Chcemy, abyście mogli kupić jednocześnie łóżeczko, materac oraz przewijak, wiemy, że te rzeczy są nieodzownym elementem wczesnego dzieciństwa.

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżeczka?

okrągłe łóżeczko dla noworodka

Według opinii wiele osób stawia na łóżeczko drewniane. Większość producentów do tworzenia łóżeczek nie używa środków chemicznych, przez co są one nietoksyczne i jednocześnie zdrowe dla dziecka.

Jak sądzicie, czy łóżeczko dla dziecka z przewijakiem to dobry pomysł? Okazuje się, że wszystko zależy od upodobania rodziców i miejsca, w którym mieszkają. Przewijak może być montowany na łóżeczko lub na komodę. W przypadku rodzin, które mają małe mieszkania, a chcą korzystać z przewijaka, idealnie sprawdzi się łóżeczko z przewijakiem. Natomiast rodziny, które mają dużo miejsca w sypialni, mogą dodatkowo kupić komodę z przewijakiem i mieć w pokoju dziecka zarówno komodę, jak i łóżeczko. Więcej o instalacji i rodzajach przewijaków, możecie poczytać sprawdzając nasz ranking przewijaków dziecięcych.

Oczekiwania rodziców co do łóżeczek są różne, ważny jest materiał, z którego zostały dziecięce meble wykonane, ich kolor, który powinien pasować do wystroju wnętrza, a także wielkość pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Wasze rozmowy na forach, skłoniły nas do znalezienia między innymi niskiego łóżeczka dla dziecka do małego pokoju oraz łóżeczka dla dziecka z barierką. Te meble wybierają rodzice, którzy zdecydowali, że łóżeczko już od pierwszych dni życia maleństwa będzie stało w pokoju przeznaczonym dla dziecka. Niskie łóżeczko bardzo dobrze sprawdza się przy ruchliwych dzieciach, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo, że może wypaść.

Wielu z Was w oczekiwaniu na narodzenie się dziecka, planuje zaaranżować pokój dla maleństwa. W tym czasie pojawia się wiele pomysłów. Myślicie nie tylko o kolorze pokoju, ale także o meblach oraz ich rozmieszczeniu. Gdzie zatem kupić łóżeczko dla dziecka? Korzystając z rankingu, masz nie tylko pewność wysokiej jakości produktu, dobrej ceny, ale również możesz liczyć na różnorodność. W topowych pozycjach znajdują się zarówno wiszące łóżeczka dla dziecka, jak i łóżeczka przypominającym domek. Pamiętamy również o preferencjach dotyczących mebelka, które będzie umożliwiało dodatkowe opcje konfiguracyjne, mowa tutaj o łóżeczku rosnącym z dzieckiem. Pierwotnie jest to łóżeczko, które w późniejszym czasie można rozbudować i otrzymać łóżko pasujące przykładowo dla dziecka 2-letniego.

Ile kosztuje łóżeczko dla dziecka? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników. Do takich czynników wpływających na cenę można zaliczyć: materiał, z którego zostało wykonane łóżeczko, wielkości łóżeczka, ilość dodatkowych elementów, szuflad itp. Wychodząc naprzeciw rodzinom często podróżującym, zapraszamy do przejrzenia składanych łóżeczek dla dziecka. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci, które są przyzwyczajone do spania w łóżeczku. Wśród innych rankingowych zestawień znajdziesz również takie propozycje, które przypominają kojec, czyli składane łóżeczko turystyczne dla dziecka, które podobnie jak zwykłe łóżko, zapewni maleństwu wygodny oraz spokojny sen poza domem.

Najlepsze łóżeczko dziecięce z szufladą

Każdy ma swoje preferencje, co do zakupu mebli dziecięcych. Rodzice spodziewający się dziecka, często zastanawiają się, czy warto kupić łóżeczko dziecięce z szufladą? Jest ono wygodne dla tych, którzy planują postawić je w pokoju dziecka, a wszystkie niezbędne artykuły oraz ubrania będą znajdować się w sypialni. Wówczas w takiej szufladzie można mieć przygotowane pieluchy, kołderkę na zmianę, a także kilka ubranek dziecięcych, co jest bardzo wygodne.

Przyjęło się, że osoby, które kupują łóżeczko z szufladą, wraz z nim nabywają również materac. Podstawowe wyposażenie dziecięcego pokoju to łóżeczko z szufladą, komodą oraz przewijakiem. Z takim zestawem ma się wszystko „pod ręką”.

Najlepsze łóżeczko dziecięce z baldachimem

Rodziny pragnące stworzyć dziecku niezwykłą atmosferę, decydują się na zakup łóżeczka dziecięcego z baldachimem. Według opinii rodziców baldachim uspokaja dziecko oraz pomaga mu szybciej zasnąć. Osoby, które zastanawiają się, czy łóżeczko powinno być z baldachimem, czy bez winny pomyśleć, gdzie będzie ono stało. Jak wiadomo, baldachim poza wyciszeniem dziecka, chroni je również przed słońcem.

Łóżeczko dziecięce drewniane

Bezpieczne łóżeczko dla małego dziecka

Chcąc wybrać bezpieczne oraz wytrzymałe łóżeczko dla swojego niemowlaka, powinniście poszukać w naszym rankingu łóżeczek dla dziecięcych drewnianych. Meble wykonane z drewna są bardziej trwalsze niż wyprodukowane ze sklejki. Coraz częściej do produkcji łóżeczek z drewna nie używa się środków chemicznych, przez co są bezpieczniejsze dla dziecka. Dla wielu z Was wystrój sypialni lub pokoju dziecka ma znaczenie. Dlatego też oferowane drewniane łóżeczko dla dziecka można kupić w dowolnie wybranym kolorze, czego przykładem może być uniwersalne łóżeczko białe oraz w kolorze naturalnego drewna. Jak każde łóżeczko, również drewniane można kupić z szufladą, materacem lub z całym wyposażeniem. Możecie wybrać łóżeczko drewniane dostawne, bujane, czyli z kołyską lub na kółkach. Wybór zarówno wyposażenia, jak i rodzaju łóżeczka uzależniony jest od oczekiwań rodziców i potrzeb dziecka.

Najlepsze łóżeczko dziecięce z materacem

Decydując się na zakup łóżeczka z materacem, trzeba wiedzieć, że wybór materaca też nie jest łatwy. Pamiętajcie, że oferowane materace są w różnych rozmiarach oraz wykonane są z różnych materiałów.

Twardy materac w łóżeczku dla małego dziecka ponizej 6 miesięcy

Po pierwsze należy się zastanowić, w jakich rozmiarach planujecie kupić łóżeczko. Standardowym wymiarem rozmiar 60 x 120 centymetrów. Materac powinien być idealnie dopasowany do łóżeczka, dzięki czemu dziecko jest w dobrym łóżeczko nim bezpieczne.

Kolejna rzecz, o której należy pamiętać o twardość materaca. Trzeba wiedzieć, że niemowlę do 6 miesiąca życia powinno spać na twardej powierzchni. Jego głowa jest ciężka w stosunku do reszty ciała i niestety miękki materac mógłby utrudnić dziecku oddychanie.

Jeszcze jedna ważna kwestia to wkład materaca, którym jest wypełniony. Często spotkać można łóżeczko z materacem kokosowym, gryczanym lub piankowym. Który jest lepszy? Jeżeli chodzi o twardość, to dla niemowlaków zaleca się materac zarówno kokosowy, jak i gryczany. Natomiast piankowy poleca się dzieciom starszym, powyżej 6 miesiąca życia.

Najlepsze łóżeczko z przewijakiem

Opinie doświadczonych rodziców sprowadzają się do tego, że grono osób kupuje łóżeczko z przewijakiem oraz szufladami. Zdarzają się też rodzice, którzy stawiają na zakup dodatkowej komody z przewijakiem. Pielęgnacja dziecka jest nieunikniona, wiadomo, że trzeba dziecku zmienić pieluszkę i to kilka razy dziennie. Często wybiera się miejsce, w którym wykonuje się wszelkie czynności pielęgnacyjne. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup łóżeczka z przewijakiem, to czy łóżeczko będzie białe, czy w kolorze naturalnego drewna zależy od rodziców. Przewijak na łóżeczko powinien być z blokadą, dzięki której jest pewność, że nam się nie zsunie wraz z dzieckiem. Zaletą przewijaka jest to, że jej powierzchnia jest gładka oraz wodoodporna, a także to, że dziecko jest ułożone na wysokości, która nam, rodzicom odpowiada i nie ma wpływu na ból pleców.

Małe łóżeczko

Niejednokrotnie słyszy się, że rodzice dla swojego noworodka kupują mini łóżeczko. Jest to dziecięce łóżeczko o wymiarach 90 x 40. Idealnie sprawdzi się do małych mieszkań, ponieważ wielkością przypomina kosz Mojżesza. Kompaktowe łóżeczka to bezpieczne meble, które najczęściej wykonane są z drewna. Niemowlęce małe łóżeczko jest równie wygodne, jak to w standardowym wymiarze 120 x 60. Są dostępne na kółkach oraz bez nich, dlatego małe łóżeczka świetnie sprawdzają się jako turystyczne. Wówczas są one składane i zajmują podczas podróży mało miejsca.

Najlepsze łóżeczko dla rocznego dziecka

Rankingowe drewniane łóżeczko dla dziecka

Dzieci rosną, a więc z miesiąca na miesiąc potrzebują coraz więcej miejsca do spania. Na jakie łóżeczko zatem się zdecydować? Na postawie opinii rodziców, wiemy, że większość osób wybiera standardowy wymiar łóżeczka. Chcą, aby łóżeczko było dobre dla rocznego, a później 1,5 rocznego dziecka. Kupując łóżeczko dla rocznego dziecko, warto postawić na łóżeczko z komodą i przewijakiem. Meble mogą służyć nie tylko na pieluchy, ubranka, ale także na zabawki, których to dzieci mają z czasem coraz więcej. Poza standardowym wymiarem łóżeczka, rodzice decydują się na zakup łóżka dla rocznego dziecka, które rośnie wraz z nim. Jest to dobre rozwiązanie, gdy meble stoją w pokoju maleństwa, lub gdy sypialnia rodziców jest duża.

Łóżeczko z barierką

Tworząc ranking, myśleliśmy między innymi o bezpieczeństwie dzieci. Wiadomo, że każdy chce, aby dziecko czuło się w miejscu do spania i zabawy bezpieczne. Łóżeczko z opuszczaną barierką to idealne rozwiązanie dla dzieci, które nie potrzebują już szczebelków. Barierka to rodzaj zabezpieczenia, które chroni dziecko przed upadkiem. Rodzicom, którzy mają żywiołowe dziecko, polecamy zakup niskiego łóżeczka z barierką, lub tapczanika z barierką. Pomimo zabezpieczeń, kładąc do spania swoje dziecko, będziecie spokojniejsi, że nic złego się dziecku nie stanie, kiedy się obudzi i będzie próbowało wyjść.

Łóżeczko niemowlęce

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać? Najlepszym wyborem jest zakupić łóżeczko niemowlęce z całym wyposażeniem. Wówczas macie do dyspozycji łóżeczko dla noworodka z szufladą oraz przewijakiem. W pierwszych miesiącach życia dziecko potrzebuje bliskości, dlatego też warto mieć to na uwadze, podejmując decyzję o zakupie mebli dziecięcych.

Wyróżnione przez redakcję łóżeczka niemowlęce 2021

Najczęściej zadawane pytania dotyczące najlepszych łóżeczek dziecięcych:

Jak i gdzie ustawić łóżeczko?

Łóżeczko powinno być ustawione w miejscu, gdzie nie docierają bezpośrednie promienie słońca lub ciepło z kaloryfera. Grozi to przegrzaniem dziecka, co obawia się w pierwszej kolejności spoconą główką. Promienie słońca mogą także skrócić długość popołudniowych drzemek. Umiejscowienie łóżeczka pod oknem, nawet kiedy jest na nim zainstalowana roleta, uniemożliwia rozszczelnienie okna. Ponieważ zimne powietrze przelatujące przez okno może zawiać dziecko. Jeżeli miejsce pod oknem jest jedynym wolnym w pokoju, warto rozważyć zakup łóżeczka z baldachimem, który skutecznie ochroni dziecko.

Kołyska czy łóżeczko?

Tak naprawdę nie ma jednej reguły, niektóre dzieci dobrze znoszą bujanie inne wolą spokojną pozycję leżącą. Z drugiej jednak strony bujnie i uspokajanie tym samym dziecka jest instynktownie zakorzenione już w łonie matki, dlatego działa to uspokajająco. Niestety, bujanie na rękach czy w kołysce nie odzwyczaja dziecka od pierwotnych instynktów. Może prowadzić to przy nadmiernym wykorzystywaniu kołyski do niepokoju u dziecka, drażliwości a małą kołyskę będzie trzeba wymienić z czasem na znacznie większą. Kołyska nie sprawdza się również kiedy dziecko na stojąco zaczyna się bawić w bujanym łóżeczku, może wówczas przy braku stabilizacji zrobić sobie krzywdę, więc w takim momencie trzeba kołyskę blokować.

Łóżeczko dostawne czy tradycyjne?

Łóżeczka dostawne są bardzo wygodne dla mam, które nie muszą sięgać w środku nocy po dziecko. Dostawki są bardzo przydatne, kiedy mama ciężko zniosła poród, jest obolała, ma liczne rany poporodowe lub jest po cięciu cesarskim. Tradycyjne łóżeczka pozwalają dziecku przywyknąć do odległości od rodziców, kształtują lepiej samodzielność i łatwiej dziecku później spać we własnym pokoju. Oba typy łóżeczek wykorzystywane z umiarem będą dla dziecka dobrym rozwiązaniem.

Aktualizacja: wrzesień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.