Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Na rynku nieustannie pojawiają się nowe akcesoria dedykowane dla małych dzieci i ich rodziców. Współczesna wyprawka nie składa się jedynie z ubrań i artykułów do pielęgnacji. Jedną z podstawowych obecnie rzeczy jest kokon niemowlęcy. Dawniej był to rożek niemowlęcy, ale powoli zostaje wyparty przez nowoczesne rozwiązanie. Kokon dla dziecka opinie posiada bardzo pochlebne. Analizujemy, czy rzeczywiście warto kupić kokon dla maluszka i w jaki sposób można go wykorzystywać. Podpowiadamy także osobom, które zastanawiają się jaki kokon wybrać dla dziecka? Całość wiedzy została wykorzystana do wyboru najlepszych modeli gniazd dziecięcych i ujęta w zestawieniu rankingowym.

Najlepszy kokon niemowlęcy

Jaka jest funkcja gniazda niemowlęcego?

Niemalże każde gniazdo dla niemowlaka dostępne w rankingu może pełnić funkcję przenośnego leżaczko-otulacza. Elementem obowiązkowym są mięciutkie brzegi, które umożliwiają bezpieczne ograniczenie przestrzeni dla dziecka. Równolegle pozwala na tłumienie ostrych dźwięków, przerywających spokój maluszka. W ten sposób tworzona jest zaciszna, przyjemna atmosfera. Zdecydowana część modeli dostępnych w rankingu wyposażona jest w uchwyty, które ułatwiają transportowanie. Kokon z uchwytami łatwiej się przenosi. Jednak należy pamiętać, że przenoszenie kokonu wraz ze znajdującym się w nim dzieckiem jest zabronione, ponieważ grozi to upadkiem dziecka z wysokości. Dobrym posunięciem jest dodatkowy zakup wkładki wodoodpornej, która znacząco ograniczy częstotliwość czyszczenia. Pokrowiec na kokon niemowlęcy pozwala na higieniczne przechowywanie, co zmniejsza do niego dostęp kurzu i drobnoustrojów. Kokon niemowlęcy dwustronny jest także bardzo praktyczny i przede wszystkim umożliwia estetyczne zróżnicowanie. 

Najlepsze gniazdo niemowlęce ranking kokonów dziecięcych wrzesień 2021

 

Kokon niemowlęcy do łóżeczka – do czego służy?

Lista codziennych zastosowań kokonu niemowlęcego jest dosyć obszerna. Z powodzeniem zastępuje stos poduszek, którymi do niedawna były obkładane maluszki. Co więcej, kokonu można także położyć bezpośrednio na ziemi, a komfort dziecka nie ulega pogorszeniu. Nadal posiada miękkie i ciepłe podłoże, które jest bardziej praktyczne niż koc. Nie zwija się i odpowiednio izoluje od chłodu podłogi.

Noworodek w kokonie powinien spać przede wszystkim podczas wspólnych nocy w łóżku z rodzicami. Brzegi kokonu są niekwestionowanym wyznacznikiem granic strefy bezpieczeństwa dziecka. Umożliwia uniknięcie przypadkowego przygniecenia czy uderzenia przez jednego z rodziców. Równolegle, kokon niemowlęcy sprawdza się także w przypadku, gdy dziecko jest odkładane do swojego łóżeczka. Budowa kokonu sprawia, że dziecko posiada w nim o wiele bardziej przytulne warunki, do których jest przyzwyczajone z okresu płodowego. Wolna przestrzeń w łóżeczku pierwszych działa na dzieci przytłaczająco. W późniejszym okresie stanowi barierę, która uniemożliwia zaklinowanie kończyny pomiędzy szczebelkami. 

Zarówno kokon dla chłopca, jak i kokon niemowlęcy dla dziewczynki łączy jedna wspólna cecha. Gniazdo niemowlęce bezpieczeństwo musi dzieciom zapewnić. Stąd też kluczowy jest brak dodatkowych, drobnych elementów na jego powierzchni, które mogłyby zostać połknięte. Wybierając kokon należy zwrócić uwagę, aby nie było w nim żadnych dodatkowych sznureczków, czy zawieszek, które mogą stanowić realne zagrożenie dla niemowlaka. Niemalże każde, proste gniazdo niemowlęce opinie posiada bardzo pochlebne. Jego funkcjonalność jest zapewniona pomimo braku dodatkowych ozdób. 

Kokon dla noworodka bywa niezastąpiony w trakcie podróży. W czasie wyjazdów może pełnić wiele przydatnych funkcji. Można wykorzystywać go jako mobilny przewijak. Jednocześnie może być to dla dziecka namiastka domu i służyć jako sprawdzone miejsce do spania. Wówczas łatwiej jest dziecku zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim spokój w zmienionym otoczeniu.

Kokon niemowlęcy, czyli gniazdo niemowlęce

Kokony niemowlęce, które są opisywane i mają zestawienie rankingowe, zaczęły w ostatnim czasie zyskiwać nowe nazwy, choć wszystkie są do siebie zbliżone. Zamiennie kokon bywa określany jako gniazdo niemowlęce, co także oddaje jego istotę. Gniazdo obrazuje oferowaną dziecku bliskość i przytulność. Gniazdka niemowlęce swój początek mają w krajach skandynawskich. W bardzo szybkim czasie ten pomysł został rozpowszechniony na całym świecie. W szczególności upodobały je sobie europejskie mamy. W Polsce kilka lat temu nikt nie wiedział o ich istnieniu, a obecnie jest on coraz częściej poszukiwany i kupowany. Dobrym wyborem jest kokon niemowlęcy 5w1, który jest nie tylko ekonomiczniejszym rozwiązaniem, ale przede wszystkim zapewnia spójność pomiędzy poszczególnymi elementami wyprawki. Kokon niemowlęcy — zestaw posiada podstawowe elementy, które przydatne są każdemu dziecku i rodzicowi, posiada takie elementy jak np. dodatkowe poduszki. 

Mnogość kolorów i wzorów w rankingu pozwala znaleźć idealną szatę dla kokonu, która wpisze się w gust rodziców i dopasuje się do płci dziecka. Z powodzeniem jego zakupu można dokonać tuż przed porodem. Wówczas rodzice, którzy rezygnują z poznania płci dziecka mogą wybrać np. kokon niemowlęcy szary lub beżowy, które są uniwersalnymi rozwiązaniem.

Kokon do spania – od jakiego wieku?

Na jakość i sposób użytkowania kokonu wpływa przede wszystkim wiek dziecka. Jest to czynnik, który determinuje nie tylko sposób korzystania, ale także przydatność. Obserwacje wskazują, że kokon powinien być wykorzystywany pomiędzy 1 a 6 miesiącem życia dziecka. Wówczas jest jednym z najpraktyczniejszych akcesoriów. Z pewnością należy indywidualnie podchodzić do kwestii wykorzystywania kokonu. Wiele osób decyduje się na korzystanie z kokonu już od pierwszych dni życia dziecka, dolne granice bywają zwykle umowne. Istotna jest kwestia zapewnienia dziecku odpowiedniego bezpieczeństwa, dlatego kokon nie zwalnia z obowiązku czuwania nad pozostawionym w nim maleństwem.

W kontekście kokonów pojawiają się niepochlebne opinie w związku ze śmiercią łóżeczkową. Choć jej konkretne przyczyny nie są znane, to zostały opracowane zalecenia, które wskazują na rezygnację z elementów, w które dziecko może się wtulić i odciąć sobie dopływ powietrza.

Niebezpieczne są kołderki, ochraniacze, maskotki. Z kokonu zalecane jest korzystanie w ciągu dnia, a przypadku spania razem z rodzicami sprawdza się on lepiej, kiedy kołdra rodziców nie stanowi zagrożenia dla dziecka.

Okres wykorzystywania kokonu jest w pełni zależny od tego, jak dziecko wpisuje się w siatki centylowe od tego, jak długo kokon jest przydatny. Zbyt mały kokon, w którym dziecko przestaje się mieścić, nie stwarza komfortowych warunków, wówczas konieczne jest rozwiązanie boków, co ponownie zapewnia możliwość rozprostowania nóg.

Wykorzystanie kokonu należy ograniczyć, gdy dziecko zaczyna samodzielnie obracać się z pleców na brzuch.

Wystarczy chwila i niemowlę może spaść. Na takim etapie rozwoju lepiej korzystać z kokonu pozostawionego na podłodze. 

Kokon niemowlęcy pleciony warkocz

W rankingu znajduje się mnóstwo wzorów i fasonów kokonów niemowlęcych. Zachwycają one kolorystyką, która potrafi rozczulić każdego, a w szczególności przyszłych rodziców. Wraz z ich popularnością, producenci zaczynają tworzyć coraz ciekawsze formy. Przykładem jest kokon pleciony warkocz, którego boki odchodzą od wyglądu tradycyjnej podłużnej poduszki. Posiada bardzo estetyczny i gustowny splot.

Wygląd kokonu można w pełni dopasować do posiadanych upodobań. Uroczo prezentuje się także kokon niemowlęcy z falbanką. Dodatkowe ozdoby zazwyczaj wymagają zachowania prostoty, żeby nie przytłaczać swoim wyglądem. W takiej sytuacji polecany jest kokon niemowlęcy jednokolorowy, któremu uroku dodają zdobienia. 

Gniazdo/kokon niemowlęcy — jak dobrać kolor do płci dziecka?

Czasy ograniczonego dostępu do kolorowych materiałów już słusznie minęły. W rankingu znajduje się cała gama kolorów i wzorów, która znacząco utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Ułatwiamy dopasowanie koloru kokonu do płci za pomocą poniższej tabeli, umówmy się jednak, że są to wskazówki, a nie wytyczne:

Kokon dla dziewczynki

 • Kokon niemowlęcy różowy
 • Kokon niemowlęcy zielony
 • Kokon niemowlęcy biały
 • Kokon niemowlęcy beżowy
 • Kokon niemowlęcy granatowy
 • Kokon niemowlęcy brudny róż
 • Kokon niemowlęcy miętowy
 • Kokon niemowlęcy w kwiaty
 • Kokon niemowlęcy musztardowy
 • Kokon niemowlęcy w piórka
 • Kokon niemowlęcy w gwiazdki

Kokon dla chłopca

 • Kokon niemowlęcy niebieski
 • Kokon niemowlęcy zielony
 • Kokon niemowlęcy biały
 • Kokon niemowlęcy beżowy
 • Kokon niemowlęcy granatowy
 • Kokon niemowlęcy miętowy
 • Kokon niemowlęcy w kwiaty
 • Kokon niemowlęcy musztardowy
 • Kokon niemowlęcy w piórka
 • Kokon niemowlęcy w gwiazdki
 • Kokon niemowlęcy w auta

Kokon niemowlęcy duży czy mały?

Rozmiar kokonu powinno się przede wszystkim dopasowywać do rozmiaru dziecko. W rankingu dostępnych jest kilka rozmiarów kokonu. Każde dziecko rodzi się ze swoją wagą, która może znacząco odbiegać od przyjętej średniej masy urodzenia. Mały kokon niemowlęcy o wiele lepiej sprawdza się w przypadku dzieci z niską wagą urodzenia lub urodzonych przedwcześnie. Wówczas łatwiej im zapewnić wymaganą przytulność. Dziecko w kokonie może poczuć się jak w łonie mamy. Z kolei duży kokon niemowlęcy znajduje większe zastosowanie w przyszłości. Najlepszym rozwiązaniem jest kokon otulacz dla niemowlaka, który ma wymiary optymalne dla dziecka 7-miesięcznego. Takie gniazdka niemowlęce pozwalają dziecku czuć się komfortowo już od samego początku. 

Najlepsze gniazda niemowlęce wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania o gniazdo lub kokon niemowlęcy:

Najlepsze gniazdo niemowlęce

Czy kokon jest bezpieczny?

Kokon lub inaczej gniazdo niemowlęce jest bezpieczne dla niemowlaka zachowując pewne zasady, do jednej z nich zaliczamy brak pluszaków, więcej opisaliśmy w artykule.

Kokon niemowlęcy czy warto?

Kokon niemowlęcy daje dziecku w pierwszych miesiącach życia poczucie znajomego otoczenia, gdziekolwiek by się znajdowało. Dzięki temu łatwiej zasypia w nowym otoczeniu na wakacjach czy w poza domem.

Czy kokon jest potrzebny?

Kokony nie istnieją od zawsze, a jednak wiele dzieci się bez nich wychowało. Decydując się jednak na kokon dla dziecka, można sobie znacząco ułatwić życie, więcej szczegółów znajdziesz w artykule.

Czy dziecko może spać w kokonie?

Zaleca się, aby dziecko spało w ciągu dnia w kokonie, pozwala to rodzicom lepiej kontrolować sytuację, oczywiście zachowując pewne zasady, opisane w artykule można używać kokonu w nocy.

Kokon niemowlęcy do kiedy stosować?

Dziecko na pewnym etapie życia samo daje znać, kiedy zabawki czy nawet takie gniazdko staje się zbędne. Kokon, który można przetransformować w ścianki łóżeczka z pewnością posłuży dwa razy dłużej niż małe gniazdko dla niemowlaka, które starcza na góra 6 miesięcy.

Do czego służy kokon niemowlęcy?

Kokon doskonale zabezpiecza granice, w których dziecko może się obracać bezpiecznie, na łóżku lub w łóżeczku, stanowi także fragment łóżka, do którego się przyzwyczaja i łatwiej znosi drzemki poza domem.

Czy noworodek może spać w kokonie?

Zaleca się, aby dzieci w kokonie spały po pierwszym miesiącu, jednak jak pokazuje praktyka dla wcześniaków gniazdko dziecięce staje się bardziej przytulnym miejscem do spania.

Aktualizacja: wrzesień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Wielozadaniowe łóżeczko turystyczne pozwala na dobrą organizację miejsca do spania, do zabawy oraz do przebierania pieluszek. Bezpieczny kojec ma zazwyczaj na bokach siatkę, wiec nie ma możliwości, aby dziecko uderzyło się o szczebelki. Mobilne i kompaktowe łóżko pozwala dziecku zasnąć nawet w nieznanym środowisku, przyzwyczajone do łóżeczka może jeździć spokojnie z rodzicami na dalekie podróże, lub pod okiem rodziców bawić się na świeżym powietrzu. Sprawdź jak wybrać dobre i praktyczne łóżeczko turystyczne w dobrej cenie.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Wielozadaniowe łóżeczko turystyczne pozwala na dobrą organizację miejsca do spania, do zabawy oraz do przebierania pieluszek. Bezpieczny kojec ma zazwyczaj na bokach siatkę, wiec nie ma możliwości, aby dziecko uderzyło się o szczebelki. Mobilne i kompaktowe łóżko pozwala dziecku zasnąć nawet w nieznanym środowisku, przyzwyczajone do łóżeczka może jeździć spokojnie z rodzicami na dalekie podróże, lub pod okiem rodziców bawić się na świeżym powietrzu. Sprawdź jak wybrać dobre i praktyczne łóżeczko turystyczne w dobrej cenie.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.