Najlepszy podgrzewacz do butelek Ranking 2024

Elektroniczny podgrzewacz do butelek dla dzieci to niezwykle przydatne urządzenie, które ułatwi przygotowywanie posiłków dla niemowląt i starszych dzieci. Jak się jednak okazuje, na rynku dostępne są również inne warianty tego urządzenia, a wśród nich również modele, które wcale nie potrzebują stałego źródła prądu. Zastanawiasz się nad tym, jaki podgrzewacz do butelek wybrać? Z pomocą przychodzi nasz ranking podgrzewaczy do butelek, z którego dowiesz się, jakie modele zasługują na Twoją uwagę!

Podgrzewacz do butelek – co to?

Podgrzewacz do butelek dla niemowląt i starszych dzieci to niezwykle przydatne urządzenie, które pozwala na błyskawiczne podgrzanie posiłków. Taki szybki podgrzewacz do butelek potrzebuje bowiem zaledwie 2 minut, a co najważniejsze – można w nim podgrzewać nie tylko mleko, ale i inne posiłki (np. jedzenie w słoiczkach). Dzięki specjalnej regulacji urządzenia te sprawdzą się także do podgrzewania niestandardowych pojemników — szerokich butelek. Na tym jednak jeszcze nie koniec. W dalszej części naszego rankingu omówimy podgrzewacze z funkcją sterylizatora oraz opowiemy o urządzeniach, które mogą służyć jako podgrzewacz samochodowy i domowy w jednym. 

Najlepszy podgrzewacz do butelek ranking maj 2024

Jaki podgrzewacz do butelek wybrać?

W niejednym rankingu można znaleźć przeróżne modele podgrzewaczy, Tylko na polskim rynku w sprzedaży znajduje się ich ponad 70 różnych modeli. Podgrzewacz do butelek 2w1z ustawieniem temperaturypodgrzewacz z wyświetlaczem – to tylko nieliczne z nich. Tylko który z nich wybrać? Poniżej zdradzamy, na co zwracać uwagę przy wyborze jednego z nich! Oto najważniejsze kryteria, którymi warto się kierować:

  • Rodzaj – największą popularnością od lat cieszą się podgrzewacze standardowe, które podgrzewają butelki przy pomocy pary wodnej. Coraz częściej słyszy się jednak o modelach turystycznych, które przydają się do domu i samochodu, na spacer oraz wszędzie tam, gdzie może być problem z podpięciem urządzenia do prądu. Ciekawym rozwiązaniem są także podgrzewacze wielofunkcyjne, które umożliwiają nie tylko podgrzanie posiłku, ale i jego rozmrożenie, czy sterylizację butelki.
  • Rozmiar – z reguły im mniejszy i poręczniejszy podgrzewacz, tym mniej jest on funkcjonalny. Duże modele pozwalają na podgrzewanie butelek i słoiczków o różnej wielkości. Te mniejsze z reguły są przeznaczone wyłącznie do jednego typu butelek.
  • Zakres temperatury – parametr ten wpływa nie tylko na funkcjonalność podgrzewacza, ale i czas podgrzewania posiłków. Najlepsze modele pracują w zakresie od 1 do 100oC.
  • Moc – to parametr, który wpływa na ilość zużytego do podgrzania butelki prądu. Istnieje wiele różnych wariantów – od modeli, których moc wynosi zaledwie kilkanaście Wat, aż po modele podtrzymujące temperaturę o mocy nawet do 400 W. W rzeczywistości jednak nawet te o największej mocy nie generują tak dużych opłat. Dla porównania warto powiedzieć, że używana 2 razy dziennie mikrofala o mocy 800 W rocznie zużywa do 50 kWh, co generuje opłaty w wysokości ok. 30 zł.
  • Funkcje dodatkowe – to właśnie one ułatwiają korzystanie z urządzenia. Dużym zaufaniem swoich użytkowników cieszy się m.in. podgrzewacz do butelek z wyświetlaczem oraz funkcja sterylizacji butelek.

Nowością w rankingach jest inteligentny podgrzewacz 4w1, który nie tylko podgrzewa pokarm, ale i podtrzymuje temperaturę (nawet do 10 h) oraz posiada funkcje rozmrażania i wyparzania butelek. Często wyposażone są one także w dodatkowy termostat, który odpowiada za inteligentną regulacją temperatury.

Podgrzewacz do butelek – opinie

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy podgrzewacz jest potrzebny? Często można się bowiem spotkać z opiniami o podgrzewaczach, że urządzenia te są zupełnie zbędne. Jednak w znacznej większości opinie użytkowników zdecydowanie temu zaprzeczają.

Wiele osób przyznaje, że posiadanie tego urządzenia jest sporym ułatwieniem w trakcie przygotowywaniu różnego rodzaju posiłków. Wystarczy włożyć do niego butelkę lub słoiczek, a po kilku minutach wyjąć produkt gotowy do spożycia. W dodatku można to zrobić bez konieczności odkładania dziecka do łóżeczka oraz nie spuszczając z niego wzroku. Dużym atutem podgrzewaczy jest również ich bezgłośna praca, co ułatwia przygotowywania posiłków dla dziecka w nocy.

Zasada działania podgrzewacza do butelek

Niejeden ranking potwierdzi, że podgrzewacz do butelek to urządzenie proste w obsłudze. Wystarczy jedynie wlać do niego odpowiednią ilość wody, a następnie wybrać program lub własnoręcznie ustawić temperaturę grzania. Wiele modeli umożliwia natychmiastowe wstawienie butelki do środka, choć można to zrobić również w momencie, gdy wpuszczona do niego woda się nagrzeje. Niektóre z nich mają także funkcję podtrzymywania stałej temperatury, co pozwala na znacznie szybsze podgrzewanie butelek. W przypadku podgrzewania słoiczków należy jednak pamiętać o tym, że przed ich wsadzeniem do urządzenia, trzeba zdjąć z nich zakrętkę.

Podgrzewacz i sterylizator do butelek

To urządzenie 2w1, czyli wyparzacz i podgrzewacz do butelek, o którym wspomina każdy ranking najlepszych podgrzewaczy do butelek. Sterylizacja to bardzo praktyczna funkcja, która polega na tym, że butelka jest wyparzana w temperaturze 100oC. Dzięki temu z butelki usuwane są nie tylko resztki jedzenia, ale i wszelkie bakterie oraz drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla maluszka. Mimo iż są one nieco droższe od standardowych podgrzewaczy, zdecydowanie jednak są one warte swojej ceny. Pozwalają one bowiem na utrzymanie higieny na najwyższym poziomie.

Podgrzewacz do butelek z termostatem

To urządzenie, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Termostat to niezwykle przydatna funkcja, dzięki której urządzenie może utrzymać stałą temperaturę nawet do kilku godzin. Przydaje się on zwłaszcza w nocy – nagrzana do odpowiedniej temperatury woda podgrzewa jedzenie znacznie szybciej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej producentów wyposaża swoje urządzenia właśnie w tę funkcję. Dzięki niej podgrzewanie butelki dla dziecka jest jeszcze szybsze! Przed dokonaniem zakupu warto się więc upewnić się, czy podgrzewacz ma tę funkcję.

Przenośny podgrzewacz do butelek

Dotychczas wymienione w naszym rankingu urządzenia to modele elektryczne, które są przeznaczone wyłącznie do użytku domowego. W przeciwieństwie do nich bardziej mobilne są podgrzewacze turystyczne. Taki podróżny podgrzewacz do butelek to ogromne ułatwienie dla rodziców podróżujących z dziećmi. Przydają się zarówno w trakcie podróży autem, samolotem, a nawet na dłuższy spacer z dzieckiem. Poniżej prezentujemy dostępne w sprzedaży modele.

Podgrzewacz do butelek samochodowy

Poza urządzeniami zasilanymi prądem 230V tak jak domowe podgrzewacze istnieje również podgrzewacz do butelek 12V, który można ładować z wykorzystaniem zapalniczki samochodowej. Jest to wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy spędzają dużo czasu z dzieckiem w aucie. Dodatkowo urządzenie to może pełnić również funkcję zwykłego opakowania termoizolacyjnego, którego będzie się używać np. w trakcie spacerów. Kupując podgrzewacz butelek do auta, warto zwrócić uwagę, czy jest on sprzedawany w komplecie z ładowarką samochodową.

Podgrzewacz do butelek USB

Taki turystyczny podgrzewacz do butelek to wspaniały gadżet dla każdej mamy, która dużo przemieszcza się z dzieckiem. Jest to również urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach – niezależnie od tego, czy jest się na spacerze, zakupach, czy z wizytą u znajomych. Do uruchomienia urządzenia wystarczy bowiem naładowany power bank – taki sam jak do podładowania telefonu! Takie rozwiązanie sprawdzi się również, jako podgrzewacz do butelek do samochodu, gdzie zwykle urządzenie podpina się do zapalniczki samochodowej. W przeciwieństwie do nich może on być jednak podpięty również i do innego sprzętu z wejściem USB – np. laptopa, czy telewizora.

Podgrzewacz do butelek na baterie

To jedyny, całkowicie bezprzewodowy podgrzewacz do butelek, jaki pojawił się w naszym rankingu. Okazuje się jednak, że i w tej kategorii możemy wyróżnić kilka urządzeń. Należą do nich m.in.:

  • Butelki na baterie – zwykle standardowe baterie AA – R6, LR6, FR6 “paluszki”.
  • Żelowy podgrzewacz do butelek – czyli wkład podgrzewający, który grzeje butelki bez użycia prądu. Niektóre modele są w stanie zagrzać pokarm do temp. 36°C w ciągu zaledwie 20 minut. Wystarczy jedynie zawinąć butelkę z mlekiem w żelowy wkład, umieścić ją w worku termoizolacyjnym, a następnie wcisnąć “Start”. Butelka nagrzeje się pod wpływem krystalizacji żelu umieszczonego we wkładzie.
  • Podgrzewacz do butelek na akumulator – wyposażony w wewnętrzny akumulator, który po rozładowaniu można naładować, podłączając urządzenie do kontaktu. Niestety model ten jest rzadziej spotykany.

Wymienione powyżej rozwiązania sprawdza się zarówno w trakcie podróży, jak i w domu. Są niezwykle mobilne, w związku z czym można je zabrać ze sobą wszędzie.

Podwójny podgrzewacz do butelek

Czyli podgrzewacz do jedzenia dla bliźniaków lub rodzeństwa, pomiędzy którym nie ma dużej różnicy wieku. Nic więc dziwnego, że urządzenie to pojawiło się i w naszym rankingu. Model ten pozwala na jednoczesne podgrzanie posiłku dla dwójki dzieci, dzięki czemu żadne z nich nie musi czekać na swoją kolej.

Podgrzewacz do butelek podtrzymujący temperaturę

Stworzony przez nasz ranking podgrzewaczy zamyka podgrzewacz do butelek z funkcją podtrzymywania temperatury. Jest to niezwykle przydatne urządzenie, które sprawia, że pokarm będzie gotowy zawsze i wszędzie – i to bez konieczności oczekiwania na zagrzanie się wody. Oprócz urządzeń z termostatem w sklepach można także znaleźć podgrzewacz bez wody, np. w formie etui na butelkę, który zwykle jest produkowany z neoprenu i włókien węglowych. Działa on na identycznej zasadzie jak żelowy podgrzewacz do butelek, a po odłączeniu od źródła zasilania może on pełnić funkcję torby termicznej. 

Wyróżnione przez redakcję podgrzewacze do butelek 2024

Najczęściej zadawane pytania o podgrzewacz do butelek:

Jak używać podgrzewacza do butelek?

Do standardowych urządzeń wystarczy wlać wody, a następnie wstawić do niej butelkę i poczekać, aż urządzenie ją nagrzeje. Można również wstawić pokarm bezpośrednio do zagotowanej w podgrzewaczu wody i odczekać chwilę.

Czy warto kupić podgrzewacz do butelek?

Oczywiście, że tak. Podgrzewacz ułatwia szybkie przygotowania posiłków – i to bez konieczności spuszczania dziecka z oczu.

Jak odkamienić podgrzewacz do butelek?

Wystarczy raz w miesiącu wlać do wnętrza urządzenia roztwór 10 g kwasku cytrynowego rozpuszczonego w szklance wody, a następnie podgrzać. Można również zastosować roztwór 50 ml octu dodanego do 100 ml wody i poczekać kilka minut aż kamień się rozpuści.

Ile prądu zużywa podgrzewacz do butelek?

Zwykły, elektryczny podgrzewacz do butelek działa z mocą kilkunastu Watów, podczas gdy najlepsze, wielofunkcyjne urządzenia z funkcją podtrzymywania temperatury pobierają prąd ciągle, potrzebując nawet 400 W. Dla porównania – jest to o połowę mniej niż w przypadku kuchenki mikrofalowej, której moc zwykle wynosi nawet 800 lub 900 W. Używana 2 razy dziennie mikrofala, w ciągu roku zużyje ok. 50 kWh prądu, co kosztuje ok. 30 zł rocznie. Tak więc roczny koszt zużytego prądu przez podgrzewacz do butelek wydaje się, być niewielki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *