Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka 2024

Zanim rodzice podejmą ostateczną decyzję w sprawie wyboru odpowiedniego wózka dziecięcego, często zadają sobie pytanie, jaki wózek dla dziecka będzie najkorzystniejszy? Oczekiwania w sprawie wózka są indywidualne. Ranking tworzony jest na podstawie opinii oraz wypowiedzi wielu rodziców na forum. Poniższy ranking wózków pozwoli Wam, chociaż częściowo odpowiedzieć na nurtujące Was pytania oraz wątpliwości.

Wózek dla niemowlaka

Niemowlę nazywamy dziecko, które ma ukończone miesiąc i jest nim aż do 12 miesiąca życia. Wiadomo, że w tylko okresie mało które dziecko potrafi chodzić, dlatego niezbędny jest wózek. Rodzice mają trudne, aczkolwiek proste zadanie, czyli wybór funkcjonalnego oraz spełniającego ich oczekiwania wózka dla niemowlaka.

Na rynku dostępne są wózki wielofunkcyjne lub sama gondola. Początkowo dziecko wożone jest w gondoli, do spacerówki przełożyć dziecko można w momencie pionizacji lub gdy dziecko samo siedzi. Wózek dla niemowlaka, jaki wybrać, to częste Wasze pytania. Nasz ranking sprawi, że decyzja o wyborze idealnego wózka będzie podjęta bardzo szybko. Podejmując decyzję, warto znać swoje oczekiwania. Trzeba się zastanowić, na jakich kołach ma być wózek, czy ma być składany, czy ma być siedzisko obrotowe itp. Jest bardzo dużo elementów, o których należy pamiętać. Ranking wózków dla niemowlaków powstał na podstawie preferencji oraz opinii doświadczonych rodziców.

Wózek dziecięcy ranking kwiecień 2024

Decyzja dotycząca wyboru dobrego wózka jest ważna. Wiadomo, że wózek dziecięcy ma być wygodny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. W naszym rankingu znajdziecie różne rodzaje wózków dziecięcych, które z pewnością są bezpieczne dla dziecka, a także w rozsądnej dla każdego cenie.

Funkcjonalny wózek dziecięcy z rankingu

Często rodzice decydują się na wózek dla niemowlaka 3w1. Taki zestaw wózka 3w1 ma nosidełko, które jest niezbędne do jazdy samochodem, gondolę, która sprawdzi się w pierwszych miesiącach życia dziecka, oraz spacerówkę, która jest potrzebna dla dziecka siedzącego, ale jeszcze niechodzącego.

Jeżeli chodzi o wybór, czy ma być wózek dla niemowlaka dziewczynki, czy chłopca, to zależy od indywidualnych preferencji. Nie każdy przy wyborze wózka zna płeć swojego dziecka. Jednakże należy podkreślić, że są rodzice, którzy decydują się na zakup wyprawki dopiero pod sam koniec ciąży, znając płeć swojego dziecka. Wielu producentów produkuje wózki uniwersalne, spowodowane jest to tym, że ich wytrzymałość jest przewidziana dla więcej niż jednego dziecka.

Nie zawsze wiadomo, przez jaki okres będzie używany wózek. Wytrzymałość wózka jest istotna, patrząc na to, ile razy się chodzi z dzieckiem na spacer. Warto wybrać wózek dla niemowlaka i rocznego dziecka, bo na pewno przez rok dany wózek będzie użytkowany.

Wózki dla noworodka

Kompletując wyprawkę dla noworodka, trzeba pamiętać o tym, w którym miesiącu planowo powinno urodzić się maleństwo. Mamy cztery astronomiczne pory roku: wiosna, lato, jesień, zima. Każde z nich różnią się sobą, przykładowo latem jest gorąco, a zimą mroźnie. Dlatego też warto wiedzieć, czy wybieramy wózek dla noworodka na zimę, czy wózek dla noworodka na lato. Wskazane jest wybrać wózek, który jest odporny na zabrudzenia oraz łatwy w czyszczeniu.

Wózki dla noworodka powinny charakteryzować się dobrą amortyzacją, a także dobrym hamulcem bezpieczeństwa. Gondola również powinna być duża, dziecko powinno w niej czuć się komfortowo.

Czy wózek dla noworodka 3w1 to dobry wybór? Jeżeli spełnia oczekiwania rodziców to tak. Wielofunkcyjny wózek to połączenie fotelika samochodowego, gondoli oraz spacerówki. Często zależy Wam na tym, by wraz z rozwojem dziecka nie zmieniać wózka. Jest to wygodne rozwiązanie. Nie musicie się obawiać, że dziecko zasnęło Wam w foteliku samochodowym. Zaletą wielofunkcyjnego wózka jest to, że taki fotelik można włożyć do stelaża wózka i jechać z dzieckiem do domu. Wózek dla noworodka 3w1 nie jest gorszy od samej gondoli. Taki wózek w zależności od preferencji rodziców ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, amortyzację, hamulec bezpieczeństwa i regulowane oparcie itp.

Nowoczesny wózek dla dziecka

Zmieniające się trendy dotyczą również branży dziecięcej. Producenci korzystają z nowych technologii, z których to powstają najmodniejsze wózki. Czym powinien się charakteryzować nowoczesny wózek dziecięcy? Obecnie Wasze oczekiwania są takie, by wózek był lekki oraz wytrzymały. Grono osób ceni sobie wygodę, dlatego też stawia na nowoczesny wózek 3w1. Wybór jednego wózka sprawi, że dziecko będzie rosło razem z nim, czyli początkowo dla noworodka używana będzie gondola, a następnie wraz z rozwojem dziecka, nastąpi wymiana gondoli na spacerówkę.

Wielu osobom z nowoczesnością kojarzy się styl retro. Wózki dziecięce retro mają duże koła oraz klasyczną gondolę. Polecane są dla rodziców, którzy chcą, aby wózek był funkcjonalny i komfortowy.

Najlepsze wózki

Nasz ranking ma najlepsze wózki. Każdy znajdzie u nas wózek, który spełnia nawet wygórowane oczekiwania.

Wyprawka dziecięca to nie tylko ubranka, pieluszki, butelki itp., to również wózek. Rodzice powinni wiedzieć, jakie funkcje mają najlepsze wózki dziecięce, powinny być wykonane z najlepszych oraz estetycznych materiałów. Dla rodzin ważne jest bezpieczeństwo oraz wygoda. Wybór wózka zależy również od tego, po jakim terenie będzie się chodzić z dzieckiem na spacery. Wiadomo, że koła pompowane oraz koła żelowe poradzą sobie w każdym terenie, natomiast koła piankowe radzą sobie głównie na utwardzonej powierzchni. Jeżeli wraz z rodziną mieszkacie w bloku bez windy, to dobrze byłoby zakupić lekki wózek, który można bez problemu złożyć.

Koła w wózki pompowane żelowe piankowe

Wózek głęboki

Wózek głęboki to tak zwana gondola. Wybór powinien być przemyślany. Nasz ranking jest potwierdzeniem tego, że głębokich wózków jest dużo. Wybierając odpowiedni wózek, warto spojrzeć, przede wszystkim na jego wymiary. Często zdarzają się gondole, które są krótkie oraz wąskie, a przecież chodzi o to, by dziecko czuło się w niej komfortowo. Gondola powinna mieć przynajmniej 70-80 cm długości. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość odpięcia gondoli od stelaża wózka, wówczas dziecko, które zaśnie, bez problemu można przenieść do mieszkania. Wózek głęboki powinien być wykonany z materiału, który bez problemu można wyczyścić. Budka natomiast powinna być szeroka oraz dobrze, najlepiej jakby jeszcze miała okienko z siatki, które latem pozwala na dostarczenie świeżego powietrza.

Wózek ze skrzydłami

W 2019 roku do oferty sprzedażowej „wszedł” wózek ze skrzydłami, znajdziecie go również w naszym rankingu. Jako pierwszy wózek ze skrzydłami został wykonany przez firmę Cybex. Skrzydła do wózka zostały zaprojektowane przez designera Jeremego Scotta. Powstałe wózki to limitowana kolekcja, czyli czerń połączona ze złotymi elementami. Skrzydła anielskie, które zdobią wózek, również są w kolorze złota. Jest to wózek dziecięcy dla ludzi, którzy cenią sobie poczucie luksusu.

Wózek dziecięcy 2w1 ranking kwiecień 2024

Decydując się na wózek 2w1, rodzice powinni sprawdzić, czy spełni on ich oczekiwania. Jest to wózek głęboko-spacerowy, czyli początkowo jest to gondola, natomiast później zamieniane jest siedzisko na spacerówkę. Jest to wygodne rozwiązanie, rodzice nie muszą się martwić, że nie mają spacerówki, a dziecko już się jej domaga. Coraz to nowsza technologia branży dziecięcej sprawia, że wózek 2w1 jest nie tylko funkcjonalny, ale też wygodny i bezpieczny.

Wózek 3w1

Rankingowe wózki dziecięce z topowych pozycji

Coraz częściej Wasza ostateczna decyzja kończy się na wózku 3w1. Rodzice stawiają na wygodę, dlatego też wybierają wielofunkcyjne wózki dziecięce. Przykładowo w zestawie mamy głęboką gondolę, lekką spacerówkę oraz wygodny fotelik samochodowy. Każda z tych trzech rzeczy pasuje do jednego stelaża. Wiemy, że zależy Wam na tym, by wózek wystarczył na cały okres wczesnego dzieciństwa, dlatego też został stworzony ranking wózków 3w1.

Wiadomo, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Oferowane przez nas wózki, są sprawdzane przez producenta pod względem wytrzymałości. Jeżeli chodzi o foteliki samochodowe, to w wielofunkcyjnych wózkach montowane są foteliki w kategorii wagowej 0-13 kg lub 0-18 kg.

Wózek dziecięcy 3w1 ranking kwiecień 2024

Popularnością cieszy się lekki wózek 3w1. Można z nim podróżować zarówno samochodem, jak i samolotem. Ważne jest, aby był on lekki oraz wytrzymały.

Wózek dla bliźniaków

Kobieta, która spodziewa się dwojaczków, trojaczków itp. ma nie małe wyzwanie, jeżeli chodzi o wybór najkorzystniejszego wózka. Mówi się, że taką kobietę spotkało zwielokrotnione szczęście. Jako rodzice macie wówczas do wyboru wózek dla bliźniaków, w którym to dzieci leżą jeden obok drugiego, lub wózek dla bliźniaków, w którym to bliźniaki leżą jeden za drugim. Wózek podwójny — jeden obok drugiego doskonale sprawdzi się dla rodzin, które mają duży samochód oraz duże wejście do mieszkania. Jeżeli natomiast rodziny mają mały samochód i w dodatku mieszkanie znajduje się w bloku, wówczas warto wybrać wózek jeden za drugim.

Często dzieci rodzą się „po roku”. Wówczas przydaje się wózek dla dzieci w różnym wieku. Jest to podwójny wózek, który składa się z gondoli oraz wygodnej spacerówki. Wiadomo, gondola jest dla nowo narodzonego dziecka, a spacerówka, dla dziecka, które już potrafi siedzieć. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin, które mają dzieci w różnym wieku.

Akcesoria do wózka

W zależności od długości spaceru rodzice powinni być przygotowani na wszystko. Dlatego też jednym ze znanych akcesoriów do wózka w naszym rankingu jest torba. Torba powinna być pojemna, wygodna i estetyczna. Co najczęściej jest pakowane do niej? Oczywiście to, co najważniejsze dla maleństwa, czyli pieluchy, mokre chusteczki, ubranka na zmianę, coś do picia i jedzenia. Jak sami wiecie, mamy, które do wózka mają przyczepioną torbę, rezygnują ze swoich torebek.

Jakie jeszcze akcesoria do wózka są dostępne i oferowane przyszłym rodzicom? W szczególności osobom, których dzieci rodzą się w porze zimowej, polecany jest śpiworek do wózka. Coraz częściej spotkać można śpiworek zimowy do wózka z otworami na pasy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dbają o bezpieczeństwo swojego dziecka. Są one nie tylko ciepłe, ale także przytulne i wygodne dla maleństwa. Oferowane śpiworki można stosować w gondoli oraz w spacerówkach. Śpiworki do spacerówki są niezastąpionym elementem wyprawki dziecka, które rodzi się jesienią lub zimą. Ich funkcjonalność pozwala otulić dziecko, tak, że nie trzeba się martwić, że zmarznie.

Rodziny, które mają kilkoro dzieci, nie zawsze są skłonne kupić podwójny wózek, który ułatwi im spacery. Dlatego też wychodząc naprzeciw, proponujemy w naszym rankingu wybór dostawki do wózków. Dostawka do wózka jest nieodzownym elementem dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Przykładowo mając dwójkę dzieci, między którymi różnica wiekowa jest roczna lub dwuletnia, warto pomyśleć, czy dobrym pomysłem nie jest dostawka do wózka. Wyróżniamy dwa rodzaje dostawek: dostawka do wózka uniwersalna, na której dziecko stoi, lub dostawka do wózka z siedziskiem, jak sama nazwa wskazuje, dziecko może na niej siedzieć. Wiele dostawek siedzących można zmienić na stojącą, dlatego też przy wyborze tego typu akcesoria do wózka, warto o tym pomyśleć.

Wyróżnione przez redakcję wózki dziecięce 2024

Najczęściej zadawane pytania:

Jak długo dziecko może jeździć w wózku?

Dziecko w większości przypadków jeździ w gondoli do czasu, aż z niej wyrośnie, wówczas wchodzi w wiek, który pozwala na pionizację i można przesiąść się na spacerówkę.

Kiedy kupić pierwszy wózek dla dziecka?

Jeżeli płeć płodu jest potwierdzona i chcemy dostosować kolor wózka do chłopca lub dziewczynki, to można dokonać zakupu nawet pół roku przed narodzinami pociechy. Jeżeli interesuje nas uniwersalny wózek pokoleniowy to zakup wózka można planować od pierwszych dni rozwoju płodu.

Kiedy można zmienić gondolę na spacerówkę?

Najczęściej rodzicom taki pomysł przychodzi w porze ciepłej, kiedy gondola nie zapewnia wystarczającej wentylacji. Dziecko może jeździć w spacerówce, dopiero kiedy jego kręgosłup będzie w stanie utrzymać pionową pozycję samodzielnie podczas siedzenia, w przeciwnym wypadku dziecko może mieć poważne problemy ze ściśniętym żołądkiem, bioderkami i bólem pleców.

13 komentarzy

  1. Teraz te top wózki 2021 dla mnie są tanie, pamiętam jak kiedyś stało się w kolejkach i to po znajomości załatwiało jakikolwiek wózek dla dzidziusia. Teraz można kupić wygodny i nowoczesny wózek dla dzieci. Zasady jakości z czasem też uległy zmianie, trzeba przebierać bo tanie wózki dziecięce po kilku spacerach potrafią wydawać różne skrzypiące odgłosy, a to śpiącemu maluchowi nie pomaga. Dobra rada jak kupujecie pierwszy wózek to zainwestujcie w wózek wielopokoleniowy. a jak macie nadmiar środków to możecie kupować wózki dla dziewczynki i dla chłopca osobno za każdym razem.

  2. Wózek dla małych dzieci powinien być w szczególności wygodny dla rodzica, nowoczesny wózek dla dziecka też może mieć sztywną nieregulowaną rączkę co może sprawiać problemy jednemu z rodziców. Wózki dla niemowląt w większości mają gondolę i uchwyt na kubek jest zbędny, ale jak transformujesz wózek na lato dla rocznego dziecka to przydały by się dodatkowe gadżety, jak dostawka do wózka, cup holder, uchwyt na torbę i miejsce na zakupy. Myślę że ten dobry ranking wózków 2021 to uwzględnia.

  3. Kupując wózek zależy gdzie będziemy się nim poruszać. Uważam że wózki od Anex są bardzo dobre bo właśnie są dostosowane do różnego rodzaju terenu amortyzacja jest bardzo dobra. Ja się zakochałam w wózku Air-Z. Bardzo fajny wózek, od urodzenia do 22 kg, jak dla mnie spoko.

  4. Właśnie szukamy idealnego wózka bo niedługo na świat przyjdzie Nasze Cudo. Zaciekawiłeś mnie tym wózkiem od Anex. Warto sprawdzić. Tym bardziej że nie jest ujęty w rankingu. Dzięki.

  5. Ja zdecydowałam się na model e/type od anexa i jestem z niego zadowolona. Jest zgrabny, zwinny i poręczny. Lekko i wygodnie się prowadzi a wózek po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Prezentuje sie też nowocześnie i stylowo

  6. Mój partner i ja byliśmy naprawdę pod wrażeniem tego, jak dobrze wykonany jest wózek dziecięcy marki Kinderkraft – zwłaszcza biorąc pod uwagę jego przystępną cenę!

  7. Znalazłem idealny wózek dla naszego dziecka. Poza wygodą, jeśli chodzi o siedzisko, posiada przestronny kosz do przechowywania pod wózkiem. Kosz pod wózkiem dziecięcym zapewnia wystarczająco dużo miejsca na wszystkie niezbędne rzeczy, gdy wychodzimy na spacer razem z naszym maluchem.

  8. Daszek na wózku jest miłym dodatkiem, który chroni naszego malucha przed słońcem lub innymi czynnikami, gdy jesteśmy poza domem

  9. Wybrany wózek dziecięcy oferuje niesamowicie płynną jazdę dla naszego malucha podczas wycieczek, zapewniając mu zawsze wygodę podczas spacerów lub wycieczek do parku lub sklepu.

  10. Świetny wózek Espiro 2w1 Next Up zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Poza wygodą i łatwością prowadzenia, w wózku podoba mi się regulowana rączka, która jest świetnym rozwiązaniem dla rodziców o różnym wzroście i pozwala na wygodne pchanie.

  11. Doceniamy funkcje bezpieczeństwa w wózku dziecięcym marki Kinderkraft, m. in. takie jak pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które pomagają zabezpieczyć nasze dziecko, gdy idziemy na spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *