Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Jest wiele opinii na temat tego, czy dawać dziecku smoczek. Należy pamiętać o tym, że smoczek pełni rolę uspokajacza, a także gryzaka. Zaletą smoczka jest to, iż imituje on pierś mamy, przez co jest chętnie używany przez dziecko. Na podstawie opinii rodziców przygotowaliśmy zestawienie rankingowe.

najlepszy rankingowy smoczek dla dziecka i niemowlaków

Najlepszy smoczek dla noworodka

Pewnie już wiecie, że płacz dziecka nie jest cały czas taki sam. Inaczej maleństwo płacze, gdy jest głodne, a w inny sposób, jak jest zmęczone. Przebywając z noworodkiem, szybko idzie się nauczyć kategorii płaczu. Każdy rodzic chce dla swojej pociechy dobrze, dziecko jest tulone, karmione piersią lub butelką ze smoczkiem oraz uspokajane smoczkiem.

Smoczek dla noworodka pozwala mu się uspokoić oraz często dzięki niemu szybciej zasnąć. Planując zakup smoczka niemowlęcego, musicie być świadomi, że ważne jest dobranie rozmiaru smoczka do wieku dziecka.

Ranking zawiera 10 wyselekcjonowanych smoczków, które wg rodziców spośród dostępnych na rynku najlepiej spełniają swoje zadanie. Poniżej znajdują się dodatkowe rankingi wyróżniające kolejne etapy rozwoju dziecka.

Jaki smoczek dla noworodka 0-3 mc ranking Lipiec 2021

 

Jak dobrać rozmiar smoczka, by był dla Twojego dziecka odpowiedni?

Rodzaje smoczków w zależności od płci

Poniżej przykład:

  • Smoczek z jedną dziurką – 0m+;
  • Smoczek z dwoma dziurkami – 1m+;
  • Smoczek z trzema dziurkami – 3m+;
  • Smoczek z czterema dziurkami – 6m+;
  • Smoczek kaszka – 6m+;
  • Smoczek trójprzepływowy – 3m+.

Oczywiście należy pamiętać, że oznaczenie smoczków może się różnić. Każdy producent ma swoje indywidualne oznaczenia, które łatwo znajdziesz na opakowaniu od smoczka.

Zdarzają się sytuacje, w których po urodzeniu dziecka, mama noworodka nie ma pokarmu. Za zgodą mamy maleństwa, położne w szpitalu mają możliwość dokarmienia dziecka mlekiem modyfikowanym. Wówczas pielęgniarki podają mleko w płynie wraz z jednorazowym mini smoczkiem. Smoczek ten jest sterylnie zapakowany, po otwarciu gotowy do użytku.

Każdy prezent powinien być wyjątkowy, również ten podarowany na chrzest dziecka. Piękną pamiątką może okazać się złoty lub srebrny smoczek na chrzest. Warto pomyśleć również o grawerze. Jeżeli zdecydowaliście, że jest to idealny upominek, to macie do wyboru smoczek z cykoriami, z napisem itp. Każdy z nich będzie na pewno uroczym drobiazgiem.

Najlepszy smoczek dla dziecka

smoczek kauczukowy dla dzieci i niemowląt

Pragnąc zaspokoić odruch ssania u noworodka, warto kupić smoczek dla dziecka. Gronu dzieci pierś mamy nie wystarczy, dlatego też powinny otrzymać swój pierwszy smoczek już od pierwszego dnia życia. Według Waszych opinii w rankingu zostały umieszczone smoczki niemowlęce, czyli tak zwane uspokajacze, które ćwiczą również mięśnie buzi.

Jaki smoczek dla niemowlaka jest dobry? Okazuje się, że najlepszy smoczek dla noworodka to taki imitujący pierś matki. Wiele matek chce karmić piersią oraz podawać dziecku do uspokojenia smoczek. Wówczas niezbędny jest wybranie takiego, który będzie kształtem przypominać pierś mamy.

Ciekawostką dla wielu rodziców jest smoczek z termometrem. Jego dobranie, pozwoli Wam bezstresowo dokonać pomiaru temperatury u dziecka. Niestety należy pamiętać, że służy on jedynie do mierzenia temperatury, czyli nie nadaje się, jako smoczek uspokajający. Jak zmierzyć dziecku temperaturę takim smoczkiem? Wystarczy włożyć go na kilka sekund do buzi i po chwili pojawia się odczyt temperatury. Jeżeli okaże się, że dziecko ma wysoką temperaturę i musi przyjmować preparaty lecznicze, idealnie sprawdzi się smoczek do podawania leków. Małe dzieci nie są świadome tego, że mają przyjąć lekarstwa, dlatego też najbezpieczniej jest podać lek poprzez smoczek. Ma on specjalne miejsce, do którego wlewa się zapisane przez pediatrę lekarstwo. Często komory te posiadają podziałkę, która ułatwia prawidłowe odmierzenie preparatu. Przed każdym użyciem powinien być wyparzony, najprościej w tym celu użyć podgrzewacza do mleka lub sterylizatora. W jaki sposób domowym sposobem prawidłowo należy wyparzyć smoczek? Otóż do przygotowanego wcześniej naczynia należy wlać wrzącą wodę, następnie włożyć do niej smoczek i odczekać 5 minut. Po odliczeniu niezbędnego czasu smoczek można wyjąć z wody. Przed podaniem dziecku smoczka, trzeba wycisnąć z niego zalegającą wodę oraz poczekać, aż ostygnie.

Najlepszy smoczek kauczukowy

Ranking, który został stworzony na podstawie opinii rodziców, posiada wiele smoczków. Każdy z nich jest inny. Pozwolimy Wam przybliżyć ich podział, żebyście mogli się zdecydować i wybrać odpowiedni dla Waszej pociechy.

Nabywając smoczek, możecie wyszukać dziecięcy smoczek silikonowy lub smoczek lateksowy, kauczukowy. Czym się one różnią?

Smoczek silikonowy się nie odkształca, ma bezwonną oraz bezbarwną gumkę.

Jeżeli chodzi o smoczek kauczukowy, lateksowy, to ich gumka jest w kolorze brązowym. Smoczek kauczukowy swoim kształtem przypomina sutek mamy, jest miękki, elastyczny oraz bezpieczny, ma specyficzny zapach.

Porównując powyższe smoczki, należy dodać, że smoczki silikonowe są trwalsze od smoczków kauczukowych, lateksowych, są one bardziej odporne na wysoką temperaturę.

Najlepszy smoczek anatomiczny

Smoczek anatomiczny silikonowy dla dziecka

Nasz ranking powstał na podstawie wielu opinii rodziców, którzy wychowali już niejedno dziecko. Większość z nich uważa, że smoczek anatomiczny poprzez swój kształt nie powoduje wad zgryzu. Jak zatem wygląda? Przypomina kształtem sutek mamy podczas ssania, gdy dziecko ma odruch ssania, czyli jest płaskie od spodu, a wypukłe od góry. Smoczek anatomiczny, inaczej nazywany jest smoczkiem ortodontycznym. Dopasowuje się do buzi dziecka, przez co jest on łagodny zarówno dla zębów, jak i dziąseł.

Najlepszy smoczek dla dziewczynki

Preferencje rodziców w odniesieniu do smoczka dla dziecka są różne. Często wiedząc o płci swojej pociechy, chcą zakupić smoczek, który będzie pasował dla dziewczynki lub dla chłopca. Wiadomo, że smoczek dla dziewczynki będzie w jaśniejszych kolorach, czyli przykładowo różowy, żółty, czerwony, natomiast dla chłopca niebieski, zielony, brązowy.

Jaki smoczek dla noworodka?

Wybierając smoczek dla noworodka, należy pamiętać o tym, że smoczki dziecięce różnią się od siebie zarówno kolorem, kształtem, jak i rozmiarem. Część oferowanych smoczków posiada uchwyt, a część nie.

Jaki smoczek dla noworodka 3-6 mc ranking Lipiec 2021

Jeżeli chodzi o kolor, to można wybrać smoczek dla chłopca (przykładowo w kolorze niebieskim) lub dla dziewczynki (przykładowo w kolorze różowym). Oczywiście trzeba mieć na uwadze również to, że smoczki są także w kolorach uniwersalnych, takich jak zielony, żółty, szary, czerwony itp. Wybór koloru zależy od indywidualnych upodobań rodziców.

Kolejna opcja dotyczy kształtu zewnętrznego smoczka. W naszym rankingu znaleźć możecie smoczek okrągły, eliptyczny, motylkowy lub przypominający kwiatek. Każdy z nich jest tak skonstruowany, że nie uciska nosa, więc dziecko może w nim bez problemu chodzić i zasypiać.

Ranking smoczków uspokajających dla dzieci

Jest jeszcze jedna ważna kwestia przy wyborze smoczka dla noworodka, trzeba pamiętać, że ważny jest jego rozmiar. Przykładowo można nabyć najmniejszy smoczek dla noworodka, a następnie smoczek od 1 miesiąca życia, od 3 miesiąca życia, od 6 miesiąca życia itp. Wiadomo, że dziecko rośnie, a wraz z nim rośnie jego buzia, dlatego niezbędne jest co jakiś czas zmienić rodzaju smoczka. Z tego właśnie względu ranking smoczków został podzielony na kilka wariantów wiekowych.

Dziecko szybko się przyzwyczaja do swoich rzeczy, dlatego też polecamy Wam dobranie dwóch smoczków, na wypadek, gdyby jeden Wam się gdzieś zgubił. Jeżeli chcecie być pewniejsi, że dziecko nie zgubi smoczka, zapraszamy do wyszukania eleganckiej zawieszki lub ładnego łańcuszka na smoczek, który można przyczepić do ubrania dziecka, a gdy nie jest potrzebny to przykładowo do torby lub wózka. Warto tu także dodać, że niektóre smoczki na wypadek zagubienia sprzedawane są parami.

Jeżeli boicie się, że smoczek Waszego maleństwa będzie się często gubił, polecamy wybrać smoczek z maskotką. To połączenie uspokajającego smoczka z miłą przytulanką. Zestaw idealnie sprawdzi się dla dzieci, które uwielbiają zasypiać z czymś w rączce. Maskotka ta jest przyczepiana do smoczka za pomocą rzepu, który w każdej chwili można odczepić.

Wasze pociechy nie zawsze potrzebują smoczka, zatem trzeba je dobrze przechowywać, aby się nie zabrudziły. Idealnie sprawdzi się pojemnik, pudełko lub etui na smoczek. Uchroni on przed zabrudzeniem, dzięki czemu smoczek będzie zawsze gotowy do użycia.

Najlepszy smoczek uspokajający

Często zastanawiacie się, czy dawać dziecku smoczek oraz jaki smoczek byłby odpowiedni dla Twojego dziecka? Wybór zależy od Was, najważniejsze byście wiedzieli, że są smoczki, które nie zaburzają procesu karmienia piersią.

Najlepszy smoczek dla niemowlaka 6-18 mc ranking Lipiec 2021

Smoczek uspokajający jest idealny dla dzieci karmionych piersią. Zadaniem smoczka jest wsparcie odruchu ssania u dziecka. Jest on wykonany z lateksu lub silikonu. Jeżeli chodzi o rodzaj gumki, to możecie wybrać, czy przykładowo chcecie smoczek anatomiczny, czy może okrągły.

Ten rodzaj smoczka jest polecany również dla dzieci z rozszczepem podniebienia. Niemowlęta z rozszczepem podniebienia borykają się z prawidłowym objęciem smoczka, to znaczy mają problem z wytworzeniem odpowiedniej siły ssącej. Wówczas taki smoczek nie ma otworu przepływowego, robi się go samemu według zaleceń lekarza.

Osobom, które żyją wraz z otaczającą ich naturą, polecamy smoczek naturalny, który jest wykonany z naturalnego kauczuku. Smoczek jest jak pierś: miękki oraz elastyczny. Jesteśmy pewni, że jak wybierzecie z rankingu ten rodzaj uspokajającego smoczka, będziecie z tej decyzji zadowoleni.

Najlepszy smoczek dla wcześniaka

Dzieci przychodzą na świat w różnych tygodniach ciąży. Zdarzają się maleństwa, którym się śpieszyło i urodziły się, jako wcześniaki. Takie dziecko powinno mieć specjalny smoczek dla wcześniaka. Czym on się różni od innych dostępnych smoczków? Otóż smoczek dla wcześniaków jest mniejszy oraz ma specjalne wycięcie na górze. Wycięcie to pozwala na używanie smoczka wraz z sondą żywieniową. Zatem nie musicie się martwić, kiedy dać dziecku smoczek, gdyż taki dla wcześniaka może być stosowany od pierwszego dnia życia maleństwa. Istnieje również smoczek do butelki dla wcześniaka, jest on mniejszy od tradycyjnych smoczków. Ważne jest określenie przepływu smoczka, które podczas konsultacji podaje lekarz. Takie smoczki charakteryzują się delikatnością, ponieważ ciało wcześniaka jest miękkie, również i smoczki takie są. Smoczek do butelki dla wcześniaków posiada system odpowietrzania, który ogranicza występowanie kolek.

Smoczek dynamiczny

Ideą smoczka dynamicznego jest to, że ma powodować naturalne ssanie u dziecka, by nie zaburzyć karmienia piersią. Smoczek dynamiczny ma miękką gumkę, którą dziecko trzyma w buzi, natomiast nasada gumki jest twarda. Łatwo się rozciąga oraz kurczy.

Najlepszy smoczek do owoców

jabłko do jedzenia przez smoczek do owoców

Rozszerzając dziecku dietę, w szczególności rodzice, którzy mają pierwsze dziecko, zastanawiają się, w jaki sposób bezpiecznie podać warzywa oraz owoce. Podanie dziecku kawałka jabłka do possania wydaje się dobrym pomysłem, dopóki kawałek się nie oderwie, wówczas dziecko mogłoby się nim udusić. Specjalnie z myślą o rodzicach powstał smoczek do jedzenia owoców oraz warzyw, który jest bezpieczny dla dziecka. Szukając smoczka na owoce, znaleźć go możecie pod hasłem smoczek silikonowy, smoczek z siateczką lub smoczek z dziurkami. Dodatkowo smoczek jest idealny na ząbkowanie, pełni on funkcję gryzaka. Wielu rodziców poleca wkładać do niego schłodzone owoce, które łagodzą ból podczas ząbkowania. Smoczek do podawania pokarmu można wyparzać. Każdy z nich posiada opakowanie, w którym można go przechowywać.

Smoczek do inhalacji

Inhalacja u dzieci nie należy do najprostszych czynności. Wiadomo, że nebulizowane są osoby, które są chore, zatem już choroba powoduje, że dziecko jest marudne, zmęczone itp. Wiele dzieci nie lubi, gdy przykłada im się maskę do twarzy lub ustnik do buzi. Z myślą o tych maleństwach powstał smoczek do inhalatora. Jeżeli Wasze dziecko używa na co dzień smoczka, to jest to dla Was idealne rozwiązanie. Smoczek do nebulizacji kształtem przypomina zwykły smoczek. Smoczek do inhalacji posiada specjalne otwory, które umożliwiają wdychanie pary inhalacyjnej. Zatem jeżeli dotychczas inhalacja sprawiała Wam trudności, teraz wybierając smoczek do inhalacji może się to zmienić.

Najlepszy smoczek dla dziecka powyżej 18 mc ranking Lipiec 2021

Smoczek okrągły

Każde dziecko ma swoje zdanie, również w kwestii wyboru smoczka. Dla wielu dzieci najlepszym smoczkiem może okazać się smoczek okrągły, który swoją nazwę ma od kształtu gumki, która jest okrągła. Grono rodziców uważa, że smoczek okrągły przypomina wisienkę. Idealnie sprawdzi się dla dzieci, które są karmione butelką.

Najlepszy smoczek antykolkowy

Na pewno podczas rozmów z rodzicami spotkaliście się z problemem u dziecka dotyczącym kolek. Dlaczego one występują? Jednym z powodów ich występowania jest łapczywe picie mleka. Poprzez szybkie picie, dziecko łyka też powietrze i to ono powoduje, że pojawiają się kolki. Chcąc temu zapobiec, polecamy wyszukać smoczka antykolkowego. Smoczek antykolkowy do butelki poza tym, że swoim kształtem imituje pierś mamy, to dodatkowo posiada system odpowietrzania, który wyrównuje ciśnienie na zewnątrz oraz wewnątrz butelki. Stosując te smoczki, możecie mieć pewność, że Wasze dziecko będzie połykało mniej powietrza niż dotychczas, co znacząco ograniczy występowanie nieprzyjemności.

Na naszym rankingu możecie również znaleźć smoczek trójprzepływowy. Ten rodzaj smoczka do butelki jest wybierany w szczególności dla dzieci, które mają problemy z kolkami, ale nie tylko. Ważna informacja, smoczek trójprzepływowy można założyć na butelkę dopiero od 3 miesiąca życia maleństwa. Smoczek posiada przepływy, które należy ustawić w kierunku nosa dziecka, każdy z nich oznacza inny przepływ pokarmu. Przykładowo na początku dziecko pije szybko, więc ma ustawiony przepływ, dzięki któremu pokarm leci szybciej, natomiast później odwraca się butelkę, by mleko już tak szybko nie leciało. Smoczek trójprzepływowy jest świetny do kaszki, gdyż odpowiednio ustawiona butelka, pozwala w odpowiednim tempie na podanie pokarmu.

Najlepsze smoczki dziecięce wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania na temat smoczków dziecięcych:

Jak wyparzyć smoczek?

Do przygotowanego naczynia trzeba wlać wrzątek. Następnie włożyć do niego smoczek i trzymać przez około 5 minut. Po tym czasie należy wyjąć smoczek.

Jaki smoczek dla niemowlaka?

Wybór smoczka dla niemowlaka uzależniony jest od rodziców. Można wyszukać smoczek silikonowy lub smoczek lateksowy, kauczukowy.

Jaki smoczek dla niemowlaka karmionego piersią?

Wybierając smoczek dla niemowlaka, które jest karmione piersią, trzeba pamiętać o tym, by imitował pierś mamy. Dzięki temu dziecko może jednocześnie używać smoczka i być karmione piersią.

Kiedy odstawić smoczek?

Po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia rozpoczyna się rozszerzenie jego diety. Jest to idealny moment na odstawienie smoczka. Dziecko powinno wiedzieć, że jedząc inne posiłki poza mlekiem mamy, zmniejsza potrzebę ssania nieodżywczego.

Smoczek od kiedy?

Smoczek może być używany od 1 dnia życia dziecka. Decyzja, od kiedy zostanie podany dziecku smoczek, należy do rodziców.

Co ile wymieniać smoczek?

Smoczek powinien być wymieniany na nowy co miesiąc lub dwa miesiące.

Jak nauczyć dziecko ssać smoczek?

Odruch ssania u dziecka rozwija się już w życiu płodowym. W szóstym miesiącu ciąży maleństwo uwielbia ssać swój kciuk. Tak więc dziecka nie trzeba uczyć ssania smoczka.

Kiedy zmienić smoczek w butelce?

Dziecko się rozwija, rośnie, dlatego też nieuniknioną czynnością jest zmiana smoczka w butelce. Należy wymieniać smoczek co trzy miesiące, czyli pierwszy smoczek dziecko ma od urodzenia do 3 miesiąca życia, następny wymieniany jest w szóstym miesiącu itd.

Aktualizacja: Lipiec 2021

2 opinie

  1. Dobre smoczki dla niemowląt to te które w najbliższym stopniu imitują pierś matki, dziecko wówczas łatwiej przyzwyczaić do zamiennika np. butelki. Istnieje jeszcze duży plus: najlepszy smoczek dla niemowlaka może z czasem całkowicie zastąpić pierś matki, są różne rodzaje smoczków, dlatego trzeba wiedzieć co ile zmieniać smoczek i jak wyparzyć smoczek dziecku, żeby nie używało zużytego, który nie działa tak jak powinien. Regularna wymiana pozwala utrzymać właściwości jakie mają np. smoczki uspokajające ranking uwzględnia wiele smoczków o działaniu wyciszającym dla dziecka, które moim zdaniem spełniają swoje zadanie w pełni, bo po co komu smoczek jak nie do uspokojenia dziecka? raczej nie jest to ozdoba

  2. Nie wiem jak to rozumieć bo ranking smoczków 2021 uwzględnia w większej mierze smoczki uspokajające, czy to dobre rozwiązanie dla każdego dziecka? W prawdzie smoczek dziecku daje się wtedy kiedy płacze lub idzie spać, domyślam się że ma to za zadanie wyciszyć dziecko i zastąpić pierś matki ale czy nadużywanie takich smoczków nie spowoduje że dziecko nie będzie miało w sobie dziecięcej energii? czy najlepszy smoczek dla noworodka powinien mieć właściwości uspokajające? dobre smoczki dla niemowląt oszukują dziecko, które pewnie myśli, że jest przy mamie, czy to dobre? pytam bo niedługo będę musiał kupić pierwszy smoczek i nie wiem czy z niego nie zrezygnować

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Wielozadaniowe łóżeczko turystyczne pozwala na dobrą organizację miejsca do spania, do zabawy oraz do przebierania pieluszek. Bezpieczny kojec ma zazwyczaj na bokach siatkę, wiec nie ma możliwości, aby dziecko uderzyło się o szczebelki. Mobilne i kompaktowe łóżko pozwala dziecku zasnąć nawet w nieznanym środowisku, przyzwyczajone do łóżeczka może jeździć spokojnie z rodzicami na dalekie podróże, lub pod okiem rodziców bawić się na świeżym powietrzu. Sprawdź jak wybrać dobre i praktyczne łóżeczko turystyczne w dobrej cenie.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.