Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Wizja niedługich narodzin dziecka wiąże się z podejmowaniem trudnych wyborów. Rodzice, którzy do tej pory nie mieli wielkiego doświadczenia w obchodzeniu się z bobasem, muszą skomponować użyteczną wyprawkę dla dziecka. Jej nieodłącznym elementem, a nawet bazą, jest miejsce do przewijania dziecka.

Ranking przewijaków dla dzieci i niemowląt

Od czego zacząć wybierając przewijak dziecięcy?

Przewijak powinien być dostosowany nie tylko do pomieszczenia, ale także trybu życia rodziców. Istnieje bowiem bardzo wiele rodzajów przewijaków, dostosowanych do różnych sytuacji. Część z nich wykorzystuje się bezpośrednio w domu, montując np. do komody, a jeszcze inne mają charakter turystyczny. W niniejszym artykule zastanawiamy się, jaki przewijak dla niemowląt będzie najodpowiedniejszym wyjściem w danej sytuacji. Zaprezentujemy kilka najpopularniejszych typów przewijaków i doradzimy, jakie akcesoria warto do nich dobrać. Opierając się a doświadczeniu rodziców ich, opinii oraz wypowiedziami na forum, stworzyliśmy ranking najbardziej praktycznych przewijaków dziecięcych.

Najlepszy dziecięcy przewijak ranking wrzesień 2021

Kryteria rankingowe zostały określone na podstawie doświadczenia rodziców, wypowiedzi na forum ocenie jakości wykonania i trwałości w zestawieniu z ceną, która nie była głównym wyznacznikiem. Jakość i praktycznie udogodnienia, a także funkcjonalność dla rodzica jest często ważniejsza niż 20 zł różnicy w cenie.

 

Przewijak na łóżeczko — element montowany bezpośrednio na stelaż łóżka

Przegląd propozycji rozpoczynamy od rozwiązania najprostszego i stosunkowo najbardziej opłacalnego. Przewijak na łóżko to niewielki element mocowany bezpośrednio do łóżeczka niemowlaka. Ze względu na to, iż nie posiada on stelażu ani dodatkowych wsporników, kupimy go za niewielką cenę. Uniwersalny przewijak ma formę sztywnej nakładki, którą zahacza się za obramowanie łóżeczka. Dla bezpieczeństwa małej pociechy można również zastosować przewijak na łóżeczko z blokadą, która zapobiega przesuwaniu się nakładki podczas przewijania dziecka który znajduje się z pewnością w rankingu. Warto od razu zaznaczyć, że taki przewijak niespecjalnie wkomponowuje się w aranżację pokoiku: jest to element odstający od łóżeczka, dlatego w małych pomieszczeniach może być ciężko z jego instalacją. Co ważne, taki element wyposażenia pomaga rodzicom w sprawnej opiece nad dzieckiem — bez nadmiernego schylania się, każdorazowego rozkładnia na nowo (przewijak składany tego wymaga). W razie potrzeby można element zdemontować i zainstalować w innym miejscu. Jest to zatem rozwiązanie w pełni ekonomiczne, które nie pochłonie znacznej części budżetu na wyprawkę dla malucha.

Nakładka mocowana do mebli — najlepszy przewijak na komodę

przewijak na komodę dla dziecka

Przewijak komodowy może występować w dwóch formach. Pierwsza to przewijak ze stelażem, czyli element dla dziecka montowany do komody podobnie jak do łóżeczka. Jest to przewijak wiszący bezpośrednio na rancie mebla. Drugi rodzaj to przewijak z szufladami, czyli komoda wyposażona w dodatkową przestrzeń do przewijania dziecka. Pierwsza wersja elementu nieznacząco różni się od przewijaka na łóżeczko malucha. Może być jednak bardziej użyteczną formą, gdyż nie na każdym łóżku da się ten element zamocować. Bliskość komody umożliwia także sprawniejsze przeprowadzenie przewijania — rodzice mają wszystko pod ręką, jeśli chodzi o m.in. ubranka czy środki higieniczne dla malucha. Rankingowy przewijak rozkładany w komodzie to wbudowana opcja, która jest bezpośrednio połączona na stałe z meblem. Taki przewijak bardzo często kupuje się bezpośrednio z komodą, zatem cena całego zestawu będzie znacznie droższa, niż w pierwszym przypadku.

Dwa w jednym: poręczny przewijak z wanienką

To szczególna opcja dla rodziców ceniących sobie oszczędność przestrzeni i maksymalizację użyteczności. Przewijak na kółkach wybrany z rankingu to dwa w jednym zapewnia wygodne miejsce do przewijania dziecka oraz wanienkę. W zależności od modelu komody dziecięcej można spotkać różne warianty z miejscem do kąpieli i przewijania. Zazwyczaj będzie to jednak w formie wymiennych modułów: podczas kąpania dziecka miękki przewijak chowa się za pomocą specjalnie wbudowanych szyn. Przewijak z wanienką może posiadać także dwa oddzielne moduły, które można wykorzystywać jednocześnie. W takim wypadku przestrzeń, która jest potrzebna do przewijania niemowlaka, wyposażona jest w dodatkowe miejsca na przechowywanie różnych rzeczy dla dziecka. Dzięki temu rodzic ma wszystko pod ręką, a sam przewijak może spełniać funkcję tymczasowego mebla dla dziecka.

Najlepszy przewijak wolnostojący — tam, gdzie mamy dużo miejsca

Wolnostojący przewijak dla niemowląt

Pokoik dla dziecka nie w każdym przypadku będzie niezwykle pojemną przestrzenią. Często jest to niewielkie miejsce, gdyż niewielkie dziecko wcale nie potrzebuje ogromnej ilości przestrzeni do swojej egzystencji. Dopiero kiedy dziecko zaczyna chodzić, rodzice decydują się na organizację nieco większego pokoiku, w którym dziecko będzie mogło czuć się swobodnie. Dlatego rankingowe przewijaki wolnostojące są propozycją skierowaną przede wszystkim dla osób, które już teraz zdecydowały się na zaprojektowanie przestrzeni w kontekście przyszłości malucha. Taki rodzaj przewijaka dla dzieci wymaga znacznie większej ilości miejsca — nie zawsze jest to przewijak 50×70, gdyż zdarza się, że producenci sprzedają znacznie większe obiekty. Nie ulega wątpliwości, że taki mebelek jest zdecydowanie najwygodniejszym miejscem do sprawowania codziennych obowiązków z pociechą. Jest on wygodny, może posiadać dodatkowe moduły (przewijak rozkładany z dodatkową przestrzenią na akcesoria). Łatwo w nim zamontować opcjonalne dodatki, np. ochraniacz na przewijak czy organizer na przewijak. Wolnostojący przewijak może mieć kilka podstaw. Zazwyczaj jest on w formie mebelka, ale zdarza się, że posiada stojak na przewijak. Ten drugi, w niektórych przypadkach, można bezproblemowo składać i rozkładać w dowolnym miejscu.

Przewijak dla dziecka — przydatne akcesoria

dardzo dobry przewijak dla małych dzieci

Sam przewijak ścienny, wolnostojący czy nakładkowy to nie wszystko. Aby element spełniał swoją funkcję, rodzic musi dysponować szeregiem udogodnień, zwiększających komfort przewijania dziecka. Wszak powinno to się odbywać wygodnie i możliwie najszybciej. W przypadku przewijaków łóżkowych czy komodowych warto wyposażyć się w pojemnik na przewijak. Umożliwia on łatwiejsze transportowanie przedmiotu, np. do mieszkania dziadków czy na wycieczkę do innego miasta. Sam przewijak jest pozbawiony części wierzchniej, która będzie zapobiegać ewentualnym zabrudzeniom. Potrzebna będzie zatem mata na przewijak, a najlepiej kilka zapasowych sztuk. Dodatkowo możemy wybrać prześcieradło na rankingowy przewijak, które będzie kładzione pod matę. Po zakończonej pracy warto zabezpieczyć element specjalną płachtą zapobiegającą zbieraniu się kurzu. Pokrowiec na przewijak sprawdzi się w tym kontekście najlepiej. Jeśli nie chcemy każdorazowo zmieniać prześcieradełka czy maty, to w takim przypadku sprawdzi się jednorazowa nakładka na przewijak, którą po prostu wyrzucamy do kosza po skończonej pracy (podkład na przewijak absorbuje wodę i zanieczyszczenia, skutecznie je chłonąc i pozostawiając przestrzeń w pełni higieniczną).

Najlepszy przewijak turystyczny — nieodzowny element podróży z dzieckiem

To wybór dla osób, często zmieniających miejsce przebywania. Jeśli razem z dzieckiem dużo podróżujemy, to przewijak podróżny będzie elementem wyposażenia, bez którego nie możemy się obyć. Jest on niezwykle użytecznym elementem, gdyż najczęściej posiada wygodny stelaż do zawieszenia, a w dodatku ma funkcję składania. Złożony przewijak jest niezwykle mały, a po rozłożeniu zyskujemy pełną funkcjonalność, chociażby taką, jak posiada przewijak na łóżko. Co prawda nie jest on tak duży, jak przewijak wolnostojący, ale przecież nie możemy się spodziewać cudów. Ma on bowiem spełniać podstawowe założenia i umożliwiać nam, rodzicom, sprawną opiekę nad bobasem podczas wyjazdów poza miejsce zamieszkania.

Przewijak drewniany — mebel z naturalnego materiału

Przewijak naścienny wykonany z drewna? Czemu nie! Naturalne surowce wracają do łask także w kontekście wyposażania pokoiku dziecięcego. Drewno jest elementem w pełni naturalnym i obojętnym dla skóry dziecka, dlatego nawet przy bezpośrednim kontakcie nie występuje niebezpieczeństwo podrażnień. Co prawda wierzchnia część przewijaka jest wyposażona zazwyczaj w bezpieczną, plastikową płytę. Nie zmienia to faktu, iż dziecko, gdy już zacznie raczkować, chętnie będzie eksplorować swój pokoik. Zacznie dotykać mebelki, przemierzać po mieszkaniu w poszukiwaniu nowych rzeczy. Warto, by dziecięcy przewijak z rankingu był w pełni bezpieczny (w szczególności, gdy ma on charakter wolnostojący i będzie w bezpośrednim zasięgu dziecka) oraz hipoalergiczny dla organizmu dziecka.

Przewijak usztywniany — twardy przewijak

Przewijaki dla maluchów możemy rozgraniczyć na dwa rodzaje: usztywniane i miękkie. Przewijak twardy jest lepszym wyjściem, jeśli nie posiadamy usztywnionego miejsca, w którym możemy położyć miękką matę czy zakładkę. Przewijak usztywniany może występować w formie nakładek na łóżeczko, meble czy ścianę (także jako przewijak do łazienki). Miękki przewijak sprawdzi się tak, gdzie mamy już przygotowane miejsce do przewijania malucha. Może być to wydzielona półka, sztywny blat czy kawałek mebla. Wówczas kładziemy ten obiekt w tym miejscu i możemy cieszyć się, wraz z pociechą, z komfortowego użytkowania przewijaka.

Półko-przewijak w różnych kombinacjach — trendy, które preferują rodzice

Przewijak biały bije rekordy popularności, jeśli chodzi o kolorystykę obiektu dla malucha. Biel kojarzy się z higieną, czystością i dobrze wkomponowuje się w każde wnętrze. Elementy wykonane w białej kolorystyce łatwiej jest także wyczyścić — z góry widzimy, czy zrobiliśmy to dobrze, a które części wymagają poprawek. W ten sposób dbamy o najwyższy poziom higieny, który jest tak ważny w przypadku bezpieczeństwa dziecka. Jeśli chodzi o wzornictwo, to przewijak pikowany jest najbardziej modnym i najchętniej kupowanym rodzajem tegoż obiektu dziecięcego. Pikowany materiał bardzo ładnie się prezentuje, jest estetyczny i wygodny w użytkowaniu.

Nieoczywisty pomysł na przewijak dla bobasa — przewijak na pralkę

Choć wyróżniliśmy już kilka specyficznych rodzajów obiektu do przewijania, np.: przewijak na pralkę, przewijak na łóżko, przewijak na komodę.

To nie można przejść obok innych, wymyślnych rodzajów przewijaków znajdujących się w rankingu, zaproponowanych przez kreatywnych producentów. Na tapetę bierzemy przewijak na pralkę: coś, co wydawałoby się, nie ma najmniejszego sensu użytkowego. Wszak pralka, gdy działa, wiruje i się trzęsie, przez co przewijanie staje się niekomfortowe. No ale przecież pralka nie jest używana ciągle. Okazuje się, że wygodna nakładka do przewijania dziecka na pralkę może być solidnie przymocowana. Sprawdza się ona jako alternatywa naścienna (która nie wymaga ingerencji w ścianę, np. wiercenia) do łazienki czy pomieszczenia użytkowego. Po zakończonym przewijaniu można ją zdemontować, umyć (lub zmienić matę) i schować pionowo tuż obok pralki.

Przewijaki wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania dotyczące przewijaków dla dzieci:

Wybrać twardy czy miękki przewijak dla dziecka?

Zaletą, a zarazem wadą miękkiego przewijaka jest to, że sprawdza się bardzo dobrze, ale tylko na utwardzonych powierzchniach, czyli może być zawsze pod ręką, tam, gdzie jest reszta przyborów do pielęgnacji. Doskonale nadaje się do podróży, ponieważ miękka pianka dopasowuje się do reszty bagażów. Twardy nie wymaga usztywniającej podkładki i bez przeszkód może być wykorzystany tam, gdzie nie ma twardego podłoża. Niestety za każdym razem, przed użyciem musi być zamontowany do ramy łóżeczka lub komody.

Przewijak na łóżeczko czy na wanienkę?

Doświadczeni rodzice wiedzą dokładnie, że wybór jest kwestią indywidualną, jednak w przypadku małej przestrzeni lepszym rozwiązaniem jest przewijak na wanienkę, może zastąpić komodę z przewijakiem, czyli pełni formę 2w1. Przewijak na łóżeczko wymaga każdorazowego zdejmowania po użyciu, a jak wiadomo, dziecko śpi częściej, niż się kąpie. Niestety przewijak 2w1, czyli wanienka i przewijak na jednym stelażu wymaga większych nakładów inwestycyjnych.

Przewijak czy mata do przewijania?

Mata do przewijania jest tańsza od typowego przewijaka, nie jest jednak go w pełni zastąpić. Mata mimo nawet lepszych modeli z zaokrągleniem nie jest w stanie dziecka zatrzymać przy przewracaniu się na boki, ponadto w większości wykorzystywane są przy przewijaniu powierzchnie typu łóżko, tapczan, podłoga itp. To z czasem odbija się na kręgosłupie rodzica, dlatego dla własnej wygody i bezpieczeństwa dziecka warto postawić na dobrej jakości przewijak.

Aktualizacja: wrzesień 2021

2 opinie

  1. Przy pierwszym dziecku szukałam komody z przewijakiem ranking mi w tym pomógł, teraz nie mam już na komodę z przewijakiem miejsca, więc szukam przewijak na pralkę albo przewijak wolnostojący składany, ta pierwsza opcja moim zdaniem będzie wygodniejsza bo nie będzie trzeba na szybko rozkładać całej konstrukcji. Mam tylko dylemat bo nie zastanawiałam się nad tym wcześniej jaki wybrać przewijak? Lepszy będzie przewijak twardy sztywny czy miękki? może ktoś coś doradzić z praktycznego punktu widzenia rodzica?

  2. Z tego co wyczytałam to przewijak na pralce spoko sprawa, nie wiem tylko czy wszędzie się sprawdzi, u mnie obok nie ma blatu więc brakowałoby półeczki na pieluszki i chusteczki. Wolałabym wybrać przewijak na łóżeczko z blokadą, wówczas miałabym dostęp do wszystkich potrzebnych rzeczy w tym ciuszków. Rajna opcja jak ktoś ma więcej miejsca wykorzystać przewijak rozkładany-przewijak na stelażu tylko musiałby stać bez składania bo wtedy jest wygodniejszy. Początkowo wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonuje się na przewijaku z czasem z użyciem maty-przewojaka sztywnego wykorzystuje się każde miejsce

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Wielozadaniowe łóżeczko turystyczne pozwala na dobrą organizację miejsca do spania, do zabawy oraz do przebierania pieluszek. Bezpieczny kojec ma zazwyczaj na bokach siatkę, wiec nie ma możliwości, aby dziecko uderzyło się o szczebelki. Mobilne i kompaktowe łóżko pozwala dziecku zasnąć nawet w nieznanym środowisku, przyzwyczajone do łóżeczka może jeździć spokojnie z rodzicami na dalekie podróże, lub pod okiem rodziców bawić się na świeżym powietrzu. Sprawdź jak wybrać dobre i praktyczne łóżeczko turystyczne w dobrej cenie.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.