Ranking: Globusów interaktywnych 2024

Nauka i edukacja to jedne z najważniejszych spraw w życiu młodego człowieka. Właściwy sposób przedstawienia wiedzy sprzyja rozwojowi młodego organizmu i sprawia, że uczy się on szybciej i efektywniej. Dłużące się siedzenie w ławce nie jest niestety najlepszą metodą na naukę. Jak więc skutecznie i łatwo poznać świat? Najlepiej poprzez zabawę! Nasz ranking globusów interaktywnych postara się odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące nauki mapy świata.

Globus interaktywny dla dzieci – co to jest?

Ranking globusów interaktywnych określa go jako zabawkę, która uczy bawiąc. Od zwykłego globusa różni go mnogość funkcji. Podczas gdy standardowy globus potrafi tylko stać, ten interaktywny zaskakuje coraz to nowymi funkcjami. Z pomocą tego gadżetu dziecko bez problemu nauczy się mapy świata i wiele więcej. Modele dostępne na rynku oferują naprawdę różnorodne funkcje, które spełniają wiele celów. Istnieją globusy mówiące, podświetlane, lewitujące oraz takie z dodatkową aplikacją. Z ich pomocą można nauczyć dziecko nazw kontynentów, pokazać żyjące na nich zwierzęta, a nawet nauczyć powitań w obcych językach. 

Jeżeli mapa świata sprawia dziecku problem, to z pewnością warto zaopatrzyć się w interaktywny globus. To doskonała zabawa, która na pewno zaprocentuje podczas lekcji geografii, a dziecko bez problemu zapamięta nawet najmniejsze rzeczki i miasta. Uczenie się poprzez zabawę jest uznawane bowiem za najbardziej efektywne i najszybsze. Wiele dzieci, które dostało taki globus, już w wieku kilku lat znało więcej państw niż ich rodzice. Warto przekonać się na własnym doświadczeniu, jak działa edukacyjna zabawa.

Najlepszy globus interaktywny ranking lipiec 2024

Co wyróżnia markę na tle innych?

Na rynku jest wiele rodzajów globusów, a każdy z nich ma inne cechy i właściwości. Chcąc kupić właściwy model można się pogubić. Postaramy się krótko scharakteryzować najczęściej wybierane modele. Czym nasz ranking globusów interaktywnych wyróżnia poszczególnych producentów? 

Globus interaktywny Clementoni

Clementoni to firma, która za cel postawiła sobie wprowadzenie zabawy na nowy poziom. Na stronie producenta znajdziemy wiele zabawek edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku. W ofercie także można odnaleźć globus interaktywny dla 7-latka, który mówi, zadaje pytania i pozwala na zaznaczanie danego obszaru. Niestety w tej kategorii nie ma produktów dla młodszych dzieci. 

Globus interaktywny Vtech

Vtech posiada w swojej ofercie propozycje dla najmłodszych dzieci. Globus interaktywny dla 3-latka od firmy jest przystępny, kolorowy i niezwykle absorbujący. Zabawka jest zaprojektowana w niezwykle przemyślany sposób, który zainteresuje każde dziecko.

Globus interaktywny Fisher-Price

Firmy Fisher-Price nie trzeba nikomu przedstawiać kto ma dzieci. Producent charakteryzuje się jakością i bardzo dużym zaangażowaniem w tworzone projekty. Globus od firmy mówi, ucząc nie tylko nazw kontynentów, ale również przywitań w obcych językach i nazw zwierząt. 

Globus interaktywny Dante

Dante produkuje w większości gadżety dla trochę starszych dzieci. Propozycja firmy wyróżnia się aplikacją, która po nakierowaniu na odpowiedni obszar udziela ciekawych informacji. Całość jest podświetlana. Należy też wspomnieć, że jest to polski globus interaktywny

Podświetlany globus interaktywny — Globus lampa

Mówiący interaktywny globus to jednak nie tylko możliwość rozwoju i nauki, ale również doskonała dekoracja. Podświetlane modele prezentują się naprawdę widowiskowo, nie tracąc jednocześnie walorów edukacyjnych. Taki przedmiot wprowadza do pokoju unikalny styl i nutę tajemniczości. Prezentuje się znakomicie w sypialniach dorastających ludzi, jak i dorosłych. 

Młodszym dzieciom może również z powodzeniem służyć jako źródło nocnego światła, odpędzając kryjące się w ciemności straszydła. Taki globus zabawka interaktywna to naprawdę wartościowy przedmiot, którego funkcje najlepiej odkrywać samemu. Pięknie prezentują się globusy podświetlane od dołu, jednak niestety słabiej wtedy widać na nich kontynenty. Najlepsze są takie, które mają żarówkę w środku. Taki układ zapewnia optymalne oświetlenie oraz widoczność naniesionej na kulę mapy. 

Globus edukacyjny – co powinien zawierać?

Zgodnie z rankingiem globusów interaktywnych jedną z najważniejszych cech dobrego produktu jest wielofunkcyjność. Dla młodszych dzieci niezwykle ważna będzie z pewnością dostosowana do wieku funkcja głosowa oraz możliwość naciskania przycisków. To niezwykle ważne, aby małe dzieci mogły obcować z przedmiotem wszystkimi zmysłami. Na przykład globus interaktywny dla 6-latka, powinien być wyposażony w proste pytania głosowe, podświetlenie, rysik optyczny oraz dobrze, aby jego faktura oddawała ukształtowanie Ziemi. 

Globus edukacyjny dla starszych dzieci również może zawierać takie elementy, jednak jego wygląd powinien być dostosowany do wieku. Nie musi on już być tak kolorowy, a zawarte w nim pytania banalne. To sprzyja rozwojowi dziecka, a także daje mu znak, że rodzice widzą jego rozwój. Ma to ogromny wpływ na kształtowanie się charakteru młodego człowieka. 

Wiele osób zwraca również uwagę na pochodzenie produktu. Polski globus jest wyjątkowo chętnie wybierany przez wzgląd na wspieranie lokalnej przedsiębiorczości. Nie bez znaczenia jest także wielkość globusu. Duży globus obrotowy nie nada się raczej dla małych dzieci, które lubią podnosić swoje zabawki.

Lewitujący globus – globus magnetyczny

W wielu rankingach globusów interaktywnych pojawia się ostatnio globus magnetyczny. Na czym polega jego wyjątkowość? To globus podświetlany lewitujący, który robi naprawdę ogromne wrażenie! To zabawka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Wiele takich modeli stanowi idealną ozdobę biurka lub pokoju. Można nimi obracać w powietrzu tworząc efekt obracającej się planety. Taki widok jest naprawdę niesamowity i pomimo prostego działania, opartego o pole magnetyczne, naprawdę zachwyca. Ten gadżet musi z pewnością znaleźć się w domku każdego, kto lubi podróże i nowości technologiczne. 

Dlaczego warto zdecydować się na model magnetyczny? Ponieważ istnieje wiele rodzajów tych zabawek, a każda z nich oczarowuje formą. Niekiedy Ziemia jest zamknięta w okręgu, a niekiedy swobodnie lewituje nad spodkiem. Perfekcyjne oświetlenie tylko dodaje całości klasy i stylu. Taki gadżet z powodzeniem może znaleźć się zarówno w biurze prezesa, jak i na biurku nastolatka. Wygląd takiego globusa sprawia, że chce się na niego patrzeć i jednocześnie uczyć się nazw rzek, państw i pasm górskich. Szczególnie dobrze prezentują się wzory z wypukłościami i kolorowym oświetleniem. Mnogość kształtów i wariantów do wyboru sprawia, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Globus dekoracyjny do pokoju dziecka

Ranking globusów interaktywnych raczej oddziela globusy interaktywne od tych dekoracyjnych, jednak nie jest prawdą, że nie można połączyć tych dwóch właściwości. Co prawda interaktywny globus dla 5-latka nie będzie prezentował się zbyt imponująco, jednak i do niego można dodać efektowne oświetlenie i zamienić go w dekorację. Zdecydowanie jednak lepiej prezentują się globusy Ziemi oddające rzeczywisty wygląd planety. Umieszczona w środku lub na zewnątrz lampa, przepięknie eksponuje wszelkie naniesione na kule grafiki i napisy. Dodatkowe wypukłości dodają całości realizmu, a jednocześnie odrobiny magii. 

Dlaczego warto wybrać globus ze światłem? Globus interaktywny z podświetleniem zdecydowanie przyciąga oko dzieci. Na pewno zainteresują się nim również odwiedzający dziecko koledzy. To doskonała okazja, aby zorganizować wspólną zabawę, która jednocześnie nauczy maluchy wielu nazw geograficznych. Taki globus może być również początkiem wspaniałej zabawy z dorosłym. Efektowne podświetlenie przyciąga bowiem spojrzenia dużych i małych. Inne zastosowanie takiego globusa to oczywiście lampka nocna. Z wnętrza zabawki wydobywa się przytłumione światło, które nie razi w oczy, a jednocześnie jest dość mocne, aby oświetlić większość pokoju. To doskonała opcja dla dzieci, które boją się ciemności. Postawiony na stoliku nocnym globus uspokoi maluch, a jednocześnie pozwoli mu kontemplować topografię kuli ziemskiej. 

Wyróżnione i polecane globusy interaktywne w 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *