Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Małżeństwa spodziewające się dziecka, wiedzą, że jednym z elementów wyprawki jest wózek z gondolą. Wiadomo, że wystarcza on do pewnego czasu, aż dziecko nie podrośnie. W życiu każdej pociechy przychodzi czas na klasyczną spacerówkę, która zapewnia pozycję siedzącą i jest bardziej komfortowa dla dziecka w cieplejsze dni.

Wózek spacerowy – Spacerówka

Idealny wózek spacerowy na spacer

Dzięki wózkom spacerowym rodzice mogą sobie odpocząć od noszenia dziecka na rękach, jednocześnie spędzić wspólnie trochę czasu na świeżym powietrzu. Wybór odpowiedniej spacerówki nie należy do najprostszych. W szczególności stanowi to problem dla osoby, które spodziewają się pierwszego dziecka. Jest wiele elementów, które okazują się dla rodziców zaskoczeniem. Dobrze jest, jeśli przyszli rodzice mogą poradzić się innych osób, wówczas zakup wózka spacerowego jest nieco łatwiejszy. Doświadczeni rodzice wiedzą już jakie pułapki zakupowe wiążą się zakupem dziecięcych produktów. To właśnie na podstawie opinii, doświadczenia, potrzeb rodziców i wypowiedzi na forum przygotowaliśmy zestawienie rankingowych spacerówek. Rodzice poszukujący wózka spacerowego powinni wiedzieć, że po urodzeniu dziecko korzysta z gondoli, dopiero po kilku miesiącach swojego życia, można dziecko posadzić do spacerówki. Opiekunowie maleństwa powinni wyczuć moment, w którym należy zmienić gondolę na wózek spacerowy. Mówi się, że tym momentem przełomowym jest pionizacja dziecka oraz rozwój mięśni utrzymujących prostą postawę.

Najlepsze wózki spacerowe ranking wrzesień 2021

Zastanawiając się, jaki wózek spacerowy będzie najlepszy dla brzdąca, zapoznaj się z naszym poradnikiem i wybierz dopasowany do potrzeb sprawdzony wózek z topowych miejsc w rankingu. Tworząc zestawienie kierowaliśmy się opinią doświadczonych rodziców, wypowiedziami na forum, obiektywną krytyką, jakością materiałów oraz ceną.

 

Jakość wykonania spacerówki – trwałość elementów

Kiedy przychodzi odpowiedni moment na zakup wózka spacerowego, to często rodzice zatrzymują się na etapie wyboru odpowiednich kół. Dla „świeżo upieczonych rodziców” jest to nie małe zaskoczenie. Często widzi się spacerówki, ale mało kto zwraca uwagę na to, jakie wózek spacerowy ma koła. Okazuje się, że spacerówki na pompowanych kołach mają lepszą amortyzację, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym terenie, czy to na drodze leśnej, czy asfaltowej. Należy jednak pamiętać, by systematycznie sprawdzać ciśnienie w oponach, gdyż niedostatnia ilość powierza, prowadzi do szybszego zużycia się ogumienia i pogarsza warunki jezdne. Przy wyborze spacerówki należy zwrócić uwagę na jej wagę, ponieważ z pompowanymi kołami jest ona cięższa. Oczywiście każdy model ma inną wagę, dlatego jest to kwestia indywidualna, każdy może wybrać taki wózek, jaki będzie w stanie swobodnie pchać. Coraz częściej spotyka się też wózki spacerowe na kołach żelowych, w porównaniu do pompowanych, koła żelowe nie ulegają uszkodzeniu.

Wielu rodziców wybiera kolorystycznie spacerówkę uniwersalną, czyli pasującą zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Planując kilkoro dzieci lub też, wybierając wózek jeszcze przed narodzinami trudno przewidzieć płeć dziecka. Można oczywiście kupić wózek spacerowy dla dziewczynki i dla chłopca, jednak nie zawsze jest tyle czasu, aby jeden z wózków zwrócić sprzedawcy. Można także na podstawie przeczucia lub decyzji lekarza zaryzykować w kwestii wyboru koloru, lub wybrać uniwersalne rozwiązanie kolorystyczne.

Wytrzymały wózek spacerowy

Wytrzymały wózek spacerowy

Osoba robiąca pierwszą wyprawkę dla dziecka powinna wiedzieć, że należy kupić wytrzymały wózek spacerowy. Jest to jedne z ważnych kryterium, o którym trzeba pamiętać. Każde dziecko rozwija się i rośnie w różnym tempie, zatem wybór wózka również jest indywidualny. Nie należy kierować się wyglądem dzieci z rodziny w kwestii wagowej. Przykładowo dla jednego dziecka odpowiedni będzie wózek spacerowy do 25 kg, dla innego wystarczy wybrać wózek spacerowy do 22 kg.

Każda spacerówka jest sprawdzana przez producenta. Sprawdza się między innymi wytrzymałość konstrukcyjną. Parametr ten podany jest przy każdym wózku w postaci maksymalnego bezpiecznego obciążenia spacerówki.

Nieliczni producenci na zamówienie mogą wyprodukować wózek spacerowy do 30 kg. Spacerówka dla dziecka do 25 kg to maksymalny udźwig, jaki jest obecnie oferowany na rynku przez większą liczbę producentów. Ten rodzaj spacerówki jest polecany dla większych dzieci lub dla rodziców, którzy są nastawieni na to, że ich dziecko będzie wożone w wózku spacerowym przez kilka lat.

Najlepszy wózek spacerowy do 25 kg ranking wrzesień 2021

Mówi się, że dzieci w określonym przedziale wiekowym ważą podobnie. Oczywiście tak jest, ale skoro ich waga jest porównywalna, to jedno dziecko może mieć 22 kg, a inne 25 kg. Dlatego też producenci wózków spacerowych pamiętają o tak zwanych widełkach wagowych. Nasze propozycje rankingowe przewidują modele wózków spacerowych do 18 kg, wózki dziecięce spacerowe do 22 kg, wózki spacerowe do 25 kg.

Dlaczego dla wielu rodziców istotne jest to, aby zakupić wytrzymały wózek spacerowy? Doświadczeni opiekunowie wiedzą, że udając się z dzieckiem na spacer, poza swoją pociechą muszą zabrać ze sobą niezbędne rzeczy. W zależności od długości spaceru i celu podróży, do rzeczy niezbędnych można zaliczyć: pampersy, mokre chusteczki, picie dla maleństwa, przekąski, zabawki itp. Zatem ważne jest, aby wybrać wózek spacerowy dla dziecka powyżej 15 kg.

Rodzice mogą iść z dzieckiem na spacer do parku, do lasu, na wieś, na miasto. W każdym miejscu jest inna nawierzchnia. Kierując się wyborem wytrzymałej spacerówki, warto pomyśleć o spacerówce, która będzie idealna do wyjścia w teren. Kupując wózek spacerowy terenowy, można być pewnym, że będzie on komfortowy zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Stelaż takiego wózka powinien być z jak najwyższej jakości, natomiast waga wózka winna być średnia, tak aby wózek nie był zbyt lekki, w momencie prowadzenia go pod górkę.

Najlepsza lekka spacerówka

Dlaczego rodzice wybierają lekkie rankingowe spacerówki? Czy lekka spacerówka jest odpowiednia dla dziecka? Jednym z powodu wyboru takiego wózka spacerowego jest miejsce zamieszkania rodziny. W miastach jest dużo wysokich kamienic i bloków 4-piętrowych, czyli bez windy. Osoby mieszkające w takich budynkach mają trudności z noszeniem większych zakupów, a co dopiero przemieszczaniem się ze spacerówką i dzieckiem po schodach. Tak więc, patrząc na ten aspekt, wiele opiekunów wybiera lekki wózek spacerowy w trosce o swój komfort, nawet kiedy do pokonania jest jedno piętro.

Innym powodem może być fakt, że najczęściej to mama dziecka jest na urlopie macierzyńskim, a później wychowawczym i to ona przez większość dnia zajmuje się maleństwem. Z tego właśnie względu przy wyborze kolejnego wózka w większości przypadków rodzice wybierają lżejszą spacerówkę. Decyzja ta podyktowana jest, troską o zmęczone plecy mamy po całym dniu opieki nad dzieckiem, warto to uwzględnić, wybierając pierwszy wózek, który później może mieć dziecko po dziecku.

Producenci kierują się potrzebami rodziców, są świadomi tego, że wielu z nich wolałoby kupić ultralekki wózek spacerowy i bardzo wytrzymały. Aby sprostać ich wymaganiom, powstają coraz to lżejsze i wytrzymalsze konstrukcje i elementy. Obecnie producenci mogą wyprodukować lekki wózek spacerowy ważący 7 kg. Taki wózek charakteryzuje się bardzo lekką konstrukcją. Niestety należy pamiętać, że lekka spacerówka, nie musi iść w parze z wytrzymałością. W takich wózkach można wozić dzieci z wagą około 15 kg. Lekka spacerówka ma koła żelowe lub piankowe. Rzadko w takich wózkach instalowane są koła pompowane z uwagi na wyższą wagę.

Lekkie składane wózki dziecięce są proste w obsłudze. Producenci pomyśleli o przechowywaniu takich wózków. Rodzice po każdym spacerze mogą go złożyć i schować przykładowo za szafą. Wiadomo, że będzie on zajmować mniej miejsca, niż wózek rozłożony. Możliwość złożenia spacerówki do kompaktowych rozmiarów przydaje się często w podróży, gdzie poza wózkiem, do bagażnika trzeba zmieścić kilka innych rzeczy.

Najlepszy wózek spacerowy lekki ranking wrzesień 2021

Najlepsze koła w spacerówce

Przeglądając wózki, należy zwrócić uwagę nie tylko na foteliki, ale także na rodzaj kół, które są zainstalowane w spacerówce. Warto zatem poznać ich wady i zalety. Obecnie na rynku w spacerówkach instalowane są: koła pompowane, koła żelowe, koła piankowe.

Koła w wózkach spacerowych

Najpopularniejszy jest wózek spacerowy na pompowanych kołach, prawdopodobnie wybór podyktowany jest różnicami w cenie. Koła pompowane podobnie jak samochodowe dobrze dostosowują się do nawierzchni. Wózek spacerowy z pompowanymi kołami charakteryzuje się bardzo dobrą amortyzacją, dzięki czemu podróż jest komfortowa dla dziecka i dla osoby prowadzącej wózek. Niestety jak każda rzecz, również koła pompowane mają swoje wady. Trzeba regularnie pilnować ciśnienia w oponach, w nowoczesnych spacerówkach nie ma czujników ciśnienia jak w samochodzie. Z tego względu podczas wyprawy, są bardziej narażone na uszkodzenia, dlatego też należy uważać, po jakiej powierzchni się jedzie i unikać tłuczonego szkła czy ostrych krawędzi.

Kolejny rodzaj kół to koła żelowe. Często rodzice mylą je z kołami pompowanymi, ponieważ na pozór wyglądają bardzo podobnie. Koła te różnią się wypełnieniem, jak sama nazwa wskazuje, wypełnione są żelem, dzięki czemu koła żelowe bardzo trudno przebić. Identycznie, jak w kołach pompowanych, koła żelowe zapewniają dobrą amortyzację. Ich główną wadą jest waga, niestety są cięższe, co niekorzystnie wpływa na decyzję rodziców, którzy chcą zakupić lekką spacerówkę.

Ostatnim typem kół są koła piankowe. Produkowane są z mieszanki pianki oraz kauczuku. Koła piankowe są lekkie, dlatego też idealnie sprawdzą się w lekkich wózkach spacerowych. Koła piankowe identycznie jak koła żelowe są odporne na przebicie. Niestety podstawową wadą miękkich kół jest podatność na uszkodzenia mechaniczne, czyli w wyniku użytkowania może dojść do ubytków w piance. Wówczas takie koła pozostaje wymienić na nowe.

Koła w spacerówce poza rodzajem można podzielić jeszcze na ich wielkość. Kupujący może wybrać rankingowy wózek spacerowy z dużymi bądź z małymi kołami. Które z nich wybrać i do jakiego typu spacerówek? Jeżeli chodzi o małe koła, to mają one średnicę około 15 cm i są najczęściej montowane w lekkich spacerówkach. Ich wielkość idealnie sprawdzi się na płaskich terenach, przykładowo na asfalcie. Drugi typ to duże koła. Mają one średnicę powyżej 15 cm. Duże koła sprawiają, że wózek spacerowy gotowy jest na każdy teren. Dlatego też rodzice, często podróżujący, powinni wybrać spacerówkę, która ma większe koła, ale na tyle kompaktowe lub odpinane, aby pozwoliły spakować bezproblemowo spacerówkę do bagażnika.

Mały wózek spacerowy po złożeniu

Producenci podążają za potrzebami rodziców i nowymi trendami w technologii. Wiadomo, że oczekiwania każdego klienta są inne, jeden chce kupić wózek spacerowy składany, kolejny taki, który będzie miał sztywną nieskładaną ramę. Dlatego też oferta wózków spacerowych na rynku jest bardzo bogata. Rodziny, które mają małe mieszkania w bloku, chcą, aby wózek był mały po złożeniu, dlatego też tacy klienci kupują najmniejszy wózek spacerowy, jaki jest dostępny w sklepie. Wiąże się to po części z mniejszą wagą spacerówki. Coraz częściej młodzi rodzice podróżują ze swoimi pociechami za granice kraju. Takie osoby powinny wiedzieć, że jest coś takiego, jak spacerówka do samolotu. Jest to jednoczęściowy składany wózek spacerowy. Umieszcza się go w luku bagażowym, który znajduje się przed wejściem na pokład samolotu.

Każdy, kto chce spacerówkę składaną, pragnie, aby składanie było proste i intuicyjne. Wielu producentów w swojej ofercie ma właśnie wózek spacerowy składany jedną ręką. Jest to wygodne dla osób, które same z dzieckiem idą na spacer lub zakupy. Przykładowo mama może bez problemu podejść do drzwi od klatki schodowej, wyjąć ze spacerówki dzieci i jedną ręką trzymać maleństwo za rękę, a drugą złożyć wózek.

Mały wózek po złożeniu dla wielu rodziców jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Szukając odpowiedniej spacerówki w rankingu, można natknąć się na wózek spacerowy składany w kostkę, inaczej mówiąc w walizkę. Takie rozwiązanie, czyli kompaktowy wózek spacerowy sprawia, że kończy się problem z przechowywaniem wózka w schowku, na klatce schodowej lub pakowaniem spacerówki do bagażnika.

Wiele osób chciałoby, by wózek był wygodny dla maleństwa. Wiadomo, że dziecko kilkumiesięczne ma w ciągu dnia drzemki. Często zdarza się, że podczas spaceru w chwili relaksu dziecko przymknie oko. Wówczas niezbędny jest wózek spacerowy rozkładany na płasko. Ten rodzaj wózka z pełną regulacją oparcia pozwoli dziecku komfortowo wypocząć na świeżym powietrzu.

Każdego dnia spacer wygląda inaczej. Jednego dnia świeci słońce, innego pada deszcz. Rodzice, którzy bez względu na pogodę uwielbiają spacery ze swoimi pociechami, powinni wybrać wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem. Dzięki funkcji, jaką jest obrotowe siedzisko, dziecko może jechać w kierunku, które będzie wygodne zarówno dla maleństwa, jak i dla jego rodzica. Wówczas niegroźny staje się dziecku wiatr czy słońce, oczywiście na rażące słońce dla dziecka równie dobra jest przy spacerówce parasolka.

Wózek spacerowy od którego roku życia?

mały wózek spacerowy

Rodzice, którzy mają pierwsze dziecko, zastanawiają się, kiedy powinni zmienić gondolę na spacerówkę. Oferty producentów są różne, można nawet spotkać się z ofertą, w której to sprzedaje się wózek spacerowy od urodzenia. Niestety wiadomo, że takie wózki się nie sprawdzą, ponieważ przez kilka miesięcy życia dziecko wożone jest w gondoli. Ogólnie przyjęło się, że zmiana gondoli na spacerówkę powinna nastąpić w momencie, w którym dziecko samo siedzi. Większość dzieci tą umiejętność nabywa w 6-7 miesiącu życia, dlatego też pierwsza spacerówka powinna być wybrana już od 6 miesiąca życia. Dziecko w tym okresie rozwojowym dużo obserwuje i jest ciekawe świata, chce widzieć wszystko to, co widzą jego rodzice. Sprzedawcy wiedzą, że dla bezpieczeństwa wózek spacerowy dla niemowlaka musi mieć szelki, które zabezpieczają dziecko w razie przewrócenia wózka. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakość wykonania pasów i ilość punktów zapięcia, w rankingowych modelach bezpieczeństwo i komfort postawiliśmy na szczycie wymogów.

Często rodzice zastanawiają się, do którego roku życia dzieci mogą jeździć w spacerówkach? Okazuje się, że w głównej mierze zależy od wytrzymałości spacerówki. Zatem zakupiony wytrzymały wózek spacerowy może być użytkowany zarówno przez dwulatka, jak i trzylatka.

Wielozadaniowy wózek spacerowy

Zdarzają się sytuacje, w których to małżeństwo spodziewa się bliźniąt. Jak w tym przypadku podołać, jeżeli chodzi o zakup spacerówki? Wygląda na to, że producenci o takich rodzicach również pomyśleli. Na rynku wielu producentów oferuje wielozadaniowy wózek spacerowy, czyli wózek spacerowy dla bliźniąt. Kiedyś bliźnięta wożone były w jednym wózku, teraz jest na tyle wygodnie, że istnieje wózek spacerowy dla dwójki dzieci. Kupić można wózek spacerowy bliźniaczy z siedziskami dla dzieci, w którym to dziecko siedzi jeden za drugim, bądź w którym to dzieci siedzą jeden obok drugiego. Obie konfiguracje dostępne są w wielu sklepach. Wybór zależy od przyszłych rodziców.

Najlepszy wózek spacerowy – cena

Wiadomo, że niezależnie od ceny, każde dziecko na pewnym etapie potrzebuje wózka spacerowego. Rynek jest przepełniony spacerówkami, dlatego tak trudno wybrać najlepszy model, w naszym rankingu każdy znajdzie odpowiednią spacerówkę dla siebie i swojego dziecka.

Cena wózka uzależniona jest od materiałów, z których jest zrobiony, a także od jakości jego wykonania. Oczywiste jest, że nowoczesny wózek spacerowy będzie droższy, niż pozostałe dostępne na rynku, podobnie rzecz ma się z nowymi wózkami na tle używanych.

Czy dobry wózek spacerowy zawsze oznacza jedną najlepszą spacerówkę? Okazuje się, że nie. Każdy szukający wózka dla swojej pociechy ma swoje oczekiwania, dla jednego ważna będzie wytrzymałość spacerówki, dla innego rodzaj kół, które są w spacerówce. Dlatego też warto zapoznać się z powyższym rankingiem i sprawdzić, który wózek spacerowy jest dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Wyróżnione modele spacerówek przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania dotyczące spacerówek:

Przed czym chroni parasolka w spacerówce?

Mogłoby się wydawać, że parasolka podobnie jak parasol chroni prze deszczem. Jak się okazuje, parasolka lepiej sprawdza się w słoneczne dni, chroniąc pociechę przed słońcem lub wiatrem. Przed deszczem dużo lepiej chroni pokrowiec w formie folii.

Od kiedy spacerówka dla dziecka?

Spacerówka staje się najbardziej użyteczna, kiedy dziecko utrzymuje już pionową postawę a jeszcze lepiej sprawdza się jak zaczyna już stawiać pierwsze kroki.

Jaką spacerówkę kupić w góry?

Spacerówka na nierówny i kamienisty teren powinna mieć wytrzymałe koła żelowe, wówczas oddaleni od cywilizacji nie będziemy mieć problemu z przebitą lub uszkodzoną oponą. Kolejna sprawa dotyczy ramy, która powinna być możliwie lekka, a zarazem konstrukcja powinna umożliwiać transportowanie w spacerówce przydatnych akcesoriów, przekąsek oraz napojów.

Aktualizacja: wrzesień 2021

2 opinie

  1. Dobry ranking wózków spacerowych, nie tylko propozycje rankingowe top10 ale też opinie rodziców o wózkach ubrane w artykuł poradnikowy. Kiedy zapytasz o koła żelowe czy pompowane forum odpowie ci wyśmiewając Twoje pytanie i tak w większości przypadków trzeba czekać na te głupie odpowiedzi. A zapytaj jaką spacerówkę wybrać 2021 na forum to zaleje Cię ogrom reklam. Wybrałam z rankingu spacerówkę dla dwulatka zobaczymy jak się sprawdzi w terenie wiejskim, spodobała mi się kolorystyka spacerówki.

  2. Dwa lata wcześniej wybierałam wózek przez 2 miesiące co wieczór przeglądając ogrom propozycji, opinii na forum, a teraz widzę, że w top 10 jest wózek spacerowy do 25 kg ranking mówi prawdę, sama więcej bym o swoim modelu wózka nie napisała, szkoda ze wcześniej nie wpadałam na ten poradnik. Teraz szukam wózka dla kolejnego dziecka ale z gondolą, więc najpierw sprawdzę te wózkowe rankingi. Jak wybrać wózek spacerowy to na żelowych kołach, są całkowicie bezobsługowe.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.