Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Drogi rodzicu, zastanawiałeś się jakie niebezpieczeństwa czyhają na twoją małą pociechę w domu? Wydawać by się mogło, że największym zagrożeniem jest wystający ostry blat, łatwo dostępne zawory gazowe, czy niskie parapety.

Schody w domu jako niebezpieczeństwo dla dziecka

Choć powyższe elementy jak najbardziej powinny być zabezpieczone, to w mieszkaniu istnieją także inne, poważne niebezpieczeństwa. Jednym z zagrożeń są schody, a zatem potencjalnie niewinny i bezproblemowy element konstrukcji domu. Dla dzieci stopnie schodowe mogą wywoływać wysokie ryzyko przewrócenia się, często upadku z bardzo dużej wysokości.

W skrajnych przypadkach taki wypadek może skończyć się wizytą w szpitalu i bolesnym zabiegiem szycia ran. Rankingowe barierki na schody dla dzieci, które stanowią znany i sprawdzony sposób na ochronę najmłodszych przed kontuzjami, zdecydowanie sprawdzą się tam, gdzie umiejscowiono schody. Bramki zabezpieczające dla dzieci stanowią fizyczną barierę „nie do przejścia”, w związku z czym dzieci, podczas beztroskiej zabawy, nie będą ryzykowały upadkiem ze schodów.

Barierka na schody ranking Lipiec 2021

 

Co daje zabezpieczenie schodów dla dzieci

Zastosowanie przegród z rankingu, oddzielających powierzchnię płaską od rozpoczynających się schodów, stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla małych domowników.

Pewność ochrony pociechy jest czymś niematerialnym, a zatem rodzic nie otrzymuje nic konkretnego, poza pełnym przekonaniem, iż dziecku nie stanie się krzywda. Zwykle reagujemy zbyt późno: gdy małe dziecko dozna kontuzji bądź nieprzyjemnie poobija się, spadając z choćby niewielkich schodów. Wówczas będziemy zadawać sobie pytanie: dlaczego nie stała tam ochronna barierka na schody? Nieprzyjemnych zdarzeń można uniknąć zawczasu. Zapobieganie zagrożeniom jest szczególnie ważne, jeśli w naszym domu znajdują się niewielkie osoby. Musimy wtedy myśleć nie tylko za siebie, ale przede wszystkim za maluchy, które podczas beztroskiej zabawy rzadko patrzą pod nogi.

Furtka na schody dla dzieci daje ochronę wszystkim domownikom: także psom, które rzadko będą decydowały się na forsowanie przejścia. Zabezpieczająca schody barierka umożliwia kontrolowanie tego, kto wchodzi na dany teren. Nieco więksi domownicy powinni wyrobić w sobie nawyk zamykania furtki za każdym razem, kiedy skorzystają z przejścia. Inną alternatywą są drewniane barierki na schody z opcją samo domykania się. W takim przypadku należy jednak szczególnie uważać, aby przesuwające się drzwiczki nie uderzyły nikogo, kto znajduje się za naszymi plecami.

Zabezpieczenia przed dziećmi na schody

Zwiększanie bezpieczeństwa dzieci, w kontekście ochraniania ich przed bolesnymi upadkami z wysokości, może być realizowane na kilka sposobów. Oprócz wspomnianych tradycyjnych furtek z rankingu, czy też drewnianych barierek, można zastosować niewielki płotek na schody. Sprawdzi się on szczególnie wtedy, gdy mały domownik jeszcze raczkuje. Niektóre wersje tej konstrukcji umożliwiają rozciąganie poszczególnych części, czy wysuwanie dodatkowych przestrzeni: dzięki czemu taka nowoczesna barierka na schody może być użytkowana przez wiele lat bez konieczności jej zmieniania.

Zabezpieczające furtki na schody dla dzieci spotykamy najczęściej w klasycznych, jasnych bądź ciemnych, odcieniach. Nie jest to jednak regułą. Zabezpieczenia nie muszą być wykonane w aż taki surowy sposób — jeśli chcemy ożywić wnętrze bądź nadać temu elementowi nieco blasku, dobrym rozwiązaniem będzie bramka ochronna dla dzieci w kolorze niebieskim, różowym, bądź żółtym. Wariantów zabezpieczeń jest całkiem sporo, rodzic może skorzystać m.in. z:

  • bramek drewnianych rozsuwanych,
  • zabezpieczeń foliowych,
  • niewielkich progów ochronnych,
  • kolorowych siatek zabezpieczających,
  • furtek o różnej funkcjonalności.

Rozporowa bramka zabezpieczająca dla dzieci

Bramka schodowa musi zostać solidnie zainstalowana — w taki sposób, aby spełniała swoje zadanie i nie była sama w sobie zagrożeniem. Nie ma bowiem nic gorszego, niż element mający podnosić poziom bezpieczeństwa, który sam staje się czynnikiem niepewnym.

Rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na dobór bramki rozporowej, który jest możliwy do zainstalowania w danym pomieszczeniu. Jeśli wiercenie w określonej płaszczyźnie nie jest możliwe do wykonania, a mocowania dolne nie wystarczają, warto spróbować rozporowych technik montażu. Bramka dziecięca instalowana rozporowo wybrana z rankingu może być przytwierdzana do różnych, stabilnych elementów. Tego typu element bywa stosowany także jako bramka bezpieczeństwa nie na schody, lecz na futrynę. Zapobiega to niekontrolowanemu wybieganiu małej pociechy z przestrzeni do zabawy.

W wielu przypadkach wygodniej taką furteczkę zamontować, zamiast drzwi niż montować ją w bezpośredniej bliskości schodów.

Barierka rozporowa na schody

Ochronna barierka na schody rozporowa powinna być zamocowana stabilnie na dwóch płaszczyznach. Rankingowy system rozporowy będzie działać poprawnie, gdy będzie rozpychał się w dwóch, przeciwnych kierunkach. Tego typu bramki są najprostsze w instalacji, jednakże wymagają solidnej balustrady po obu stronach schodów, lub balustrady po jednej stronie, a ściany po drugiej. Jeśli mamy taką możliwość instalacyjną, to barierki schodowe dla dzieci w systemie rozporowym są najbardziej praktyczne, łatwe w utrzymaniu i błyskawiczne w demontażu (możemy zabrać bramkę wszędzie tam, gdzie wyjeżdżamy z dzieckiem). Montaż barierki schodowej w takim przypadku również jest bezproblemowy, dlatego instalację może przeprowadzić praktycznie każdy, bez większego doświadczenia w majsterkowaniu.

Bramka zabezpieczająca na schody – bramka drewniana

Bramka drewniana, która wykonana jest z materiałów naturalnych, sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia z drewnianymi balustradami i takimi samymi schodami. Furtka drewniana na schody może być rozwijana (tzw. bramka harmonijkowa) lub stanowić zabezpieczenie schodów przed dziećmi w formie sztywnej (z otwieranymi drzwiczkami na lewo bądź na prawo).

Bramka na schody rozsuwana z materiału drewnianego może być, mniej trwała, jest jednak bardziej praktyczna w ciasnych przestrzeniach: otwieranie drzwiczek wymaga jednak trochę większej ilości miejsca, wobec czego taki element nie wszędzie może zostać zainstalowany. Z materiału drewnianego może zostać także wykonana rankingowa bramka na schody bez progu (z niskim punktem przewiercenia) lub bramka na schody przykręcana (wymagająca nieco większej ingerencji, tj. zrobienia nawierceń). Jeśli marzy nam się bramka na schody bez wiercenia, bezkonkurencyjna pozostaje furtka rozporowa.

Barierka na schody nowoczesna – bramka metalowa

Metalowa bramka na schody przykręcana może być bezpośrednio do schodów i balustrady, bądź — podobnie jak w przypadku drewnianych furtek z rozporami — może zostać zastosowana tam, gdzie jest możliwość umiejscowienia rozporów.

Najczęściej jednak ten element metalowy sprawdza się jako bramka na drzwi wewnętrzne. Aluminiowe ranty są zazwyczaj chudsze, niż w przypadku drewna, dlatego zajmują mniej przestrzeni w futrynie. W metalowych furtkach zastosowano zazwyczaj plastikowe zamknięcie do bramki zabezpieczającej w postaci ogranicznika. Furtki z aluminium są użyteczne, zazwyczaj także tańsze niż drewniane i bardziej podatne na uszkodzenia, niż jest to w przypadku bardzo twardych barier z drewna z TOP 10 w rankingu.

Podsumowanie

Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem? Nieocenioną pomocą, praktycznie bezawaryjną i zdecydowanie najwygodniejszą dla rodzica, są rankingowe blokady na schody dla dzieci. Mogą przyjmować one formę bramek, furtek i blokad progów. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu: tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, przy raczkujących dzieciach idealnie sprawdzi się bramka ochronna zwijana. W innych przypadkach można zamontować furtki z otwieranymi drzwiczkami na oścież. Ochrona tego potencjalnie niebezpiecznego miejsca leży w interesie wszystkich domowników. Nie warto czekać, aż beztroska zabawa przerodzi się w płacz, a radość w nieoczekiwany smutek. Barierka na schody to bezpieczeństwo i komfort psychiczny rodzina, bardzo często stosowana jest przy drzwiach kuchennych, w domach bez schodów, gdyż w kuchni także czai się wiele niebezpieczeństw.

Wyróżnione przez redakcję bramki zabezpieczające 2021

Najczęściej zadawane pytania dotyczące bramki schodowej

Rankingowa bramka zabezpieczajaca schody przed dziećmi

Co zamiast barierki na schody?

Można zastosować tańsze odpowiedniki jak np. siatka zabezpieczająca schody lub roleta, jest to jednak dobre zabezpieczenie tylko przed raczkującymi dziećmi. Mali mistrzowie wspinaczki tego typu zabezpieczenia traktują jako wyzwanie i w końcu dadzą sobie z nim radę.

Jaka barierka na schody?

Ochronna barierka na schody powinna być wykonana ze sztywnego materiału, który nie ulega odkształceniu i z którym kilkunasto-miesięczne dziecko sobie nie poradzi. w przypadku raczkujących dzieci wystarczy rozwijana osłona — roleta bramkowa.

Jaka bramka na schody?

Kluczowe w doborze bramki na schody jest dobór mechanizmu zamknięcia, najbardziej popularne jest podwójne zabezpieczenie, gdzie trzeba przesunąć mechanizm blokady i unieść całą bramkę wejściową.

Aktualizacja: Lipiec 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Wielozadaniowe łóżeczko turystyczne pozwala na dobrą organizację miejsca do spania, do zabawy oraz do przebierania pieluszek. Bezpieczny kojec ma zazwyczaj na bokach siatkę, wiec nie ma możliwości, aby dziecko uderzyło się o szczebelki. Mobilne i kompaktowe łóżko pozwala dziecku zasnąć nawet w nieznanym środowisku, przyzwyczajone do łóżeczka może jeździć spokojnie z rodzicami na dalekie podróże, lub pod okiem rodziców bawić się na świeżym powietrzu. Sprawdź jak wybrać dobre i praktyczne łóżeczko turystyczne w dobrej cenie.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.