Najlepsze zjeżdżalnie dla dzieci – Ranking 2024

Zjeżdżalnia to ponadczasowa zabawka, która ponownie powraca do łask. Tym razem w nowym, odświeżonym wydaniu. Nowoczesne zjeżdżalnie dla dzieci zaskakują bardzo dużym zróżnicowaniem. Dlatego też warto wiedzieć, jaką zjeżdżalnię dla dzieci wybrać. Pomoże Ci w tym nasz artykuł “Najlepsza zjeżdżalnie dla dzieci – ranking zjeżdżalni dla dzieci 2024“. Przeczytaj i dowiedz się, jaka zjeżdżalnia dla dzieci do domu sprawdzi się najlepiej!

Zjeżdżalnia dla dzieci ogrodowa 

Nasz ranking zjeżdżalni dla dzieci 2024 otwiera ogrodowa zjeżdżalnia dla dzieci. Czym się powinna wyróżniać? Przede wszystkim powinna ona być dopasowana do wzrostu dzieci, o czym jeszcze opowiemy w dalszej części naszego zestawienia. Zjeżdżalnia dla dzieci do ogrodu powinna zostać zabezpieczona przed szkodliwym działanie czynników atmosferycznych. Mowa tu głównie o wilgoci oraz temperaturom, z jakimi będzie ona musiała zmagać się na co dzień. Świetnie w tej roli poradzi sobie np. utwardzony polietylen (HDPE), który dodatkowo jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie promieniowania UV. Dzięki temu pod wpływem słońca zjeżdżalnia nie będzie się odbarwiać. W dużym ogrodzie, gdzie można również wstawić gotowy plac zabaw ze zjeżdżalnią. Taki zestaw można również znaleźć w wersji 2w1 – huśtawka i zjeżdżalnia dla dzieci. Z reguły im większa konstrukcja, tym większą radość sprawia dzieciom. Wiele z ogrodowych modeli zjeżdżalni oprócz możliwości ślizgania się pozwala dzieciom na zabawę w domku, który jest do niej dobudowany.

Najlepsze zjeżdżalnie dla dzieci ranking lipiec 2024

Zjeżdżalnia dla dzieci do pokoju

Plac zabaw można zorganizować nie tylko w ogrodzie, ale i w domu, czego przykładem jest domowa zjeżdżalnia dla dzieci. Dostępne w różnych rozmiarach – z powodzeniem posłużą również maluchom. Świetnie sprawdzi się również drewniana zjeżdżalnia dla dzieci do domu, która z racji tego, iż nie będzie eksponowana na zewnątrz – nie będzie ona bowiem narażona na działanie wilgoci. Doskonale zjeżdżalnia będzie również prezentować we wnętrzach w stylu skandynawskim.

Zastanawiasz się nad tym, jaka zjeżdżalnia dla dzieci w domu sprawdzi się najlepiej? Wybierając model, warto wziąć pod uwagę nie tylko preferencję dziecka, ale i to, jak element ten będzie prezentował się z resztą wystroju. Zwłaszcza jeżeli zjeżdżalnia dla dzieci domowa zajmie miejsce w salonie. Na rynku można znaleźć wiele modeli, które z powodzeniem sprawdzi się zarówno w nowoczesnym salonie, jak i we wnętrzach minimalistycznych.

Co więcej, taka zjeżdżalnia dla dzieci do domku jest przenośna, co sprawia, że w każdej chwili będzie można ją złożyć i schować. W przeciwieństwie do niej zjeżdżalnie ogrodowe montuje się na stałe, z tego też względu mogą mieć domontowaną np. huśtawkę. Choć w przypadku modeli przeznaczonych na użytek domowy raczej nie będzie o tym mowa – świetnie sprawdzą jak zjeżdżalnia dla dzieci do suchego basenu, w którym umieszczone są np. plastikowe piłeczki. Zamortyzują one ślizg dziecka.

Zjeżdżalnia dla dzieci wodna

Kolejne ważne miejsce w naszym rankingu zjeżdżalni dla dzieci zajmuje zjeżdżalnia wodna. Poniżej prezentujemy kilka możliwych rozwiązań:

Zjeżdżalnia dla dzieci do basenu

Basen to idealna okazja do tego, by zainstalować zjeżdżalnię dla dzieci. Najlepsza zjeżdżalnia dla dzieci to modele dmuchane. Dużą popularnością cieszą się także modele ślizgawek wykonane z tworzyw sztucznych, które wstawia się zarówno do wody, jak i na brzegu basenu. Z powodzeniem można również dopasować je do małych, dmuchanych basenów. Warto wtedy jednak postawić na mniejsze modele, wykonane z materiałów, które nie podziurawią takiego basenu. Z kolei w przypadku dużych basenów rozporowych poleca się np. nieco większe ślizgawki na stelażach aluminiowych. Dodatkowo dla bezpieczeństwa warto również zastosować matę antypoślizgową, która nie tylko zaabsorbuje wodę, ale i zamortyzuje ewentualny upadek.

Dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci 

Ciekawą alternatywą dla modeli ślizgawek wykonanych z plastiku są dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. Super lekkie i łatwe w pompowaniu, służą do umieszczania na tafli wody. Wiele z takich dmuchańców posiada również nie tylko zjeżdżalnię, ale i dodatkową przestrzeń do skakania do wody. Są bezpieczne i sprawdzą się w przypadku wszystkich dzieci, które potrafią się samodzielnie wspinać i pływać. Należy jednak pamiętać o tym, by trzymać ją z dala od ostrych przedmiotów, ponieważ zjeżdżalnia może się przebić.

Zjeżdżalnia dla dzieci dmuchana z basenem

Kolejne ważne miejsce w naszym zestawieniu zajmuje dmuchana zjeżdżalnia wodna z basenem. Taki dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalnią wodną zapewni dziecku godziny beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Niekiedy są one również dodatkowo wyposażone w gadżety takie jak armatka wodna, ścianka wspinaczkowa itd. Natomiast w okresie zimowym produkt ten można używać w domu. Wystarczy wylać wodę z basenu, a następnie umieścić w tym miejscu kulki lub inne miękkie wkłady, które umilą dziecku zjazd ze ślizgawki.

Wielkość zjeżdżalni dla dzieci 

Nie sposób nie zauważyć, że w naszym rankingu zjeżdżalnie dla dziecipojawiły się produkty o różnych rozmiarach. Jeżeli więc dalej zastanawiasz się nad tym, jaką zjeżdżalnię dla dzieci wybrać? Nie zapomnij o tym, by dopasować je przede wszystkim do wieku i predyspozycji dziecka. Maluchom w wieku nie powinno kupować się zbyt wysokich dużych zjeżdżalni. Ponadto dzieciom, które dopiero uczą się tego, jak chodzić, poleca się kupić węższe ślizgawki. Pod tym względem możemy więc wyróżnić różne modele, o których opowiemy w dalszej części naszego zestawienia.

Zjeżdżalnia dla dzieci wymiary – jak je dopasować?

Najczęściej spotykane modele to:

  • Zjeżdżalnia dla dzieci 180 cm – to mała zjeżdżalnia dla dzieci poniżej 2 r.ż. i nieważących więcej niż 30 kg. Najlepiej zamontować ją na wysokości powyżej 70 cm.
  • Zjeżdżalnia dla dzieci 2 m – idealna dla dzieci w wieku 2 lat. Powinna zostać zamontowana na wysokości ok. 90 cm.
  • Zjeżdżalnia dla dzieci 220 cm – polecana dla dzieci w wieku 2–3 lat. Poleca się ją montować na wysokości ok. 100 cm. Warto jednak pamiętać o tym, że jej maksymalny udźwig zwykle nie przekracza powyżej 50 kg.
  • Zjeżdżalnia dla dzieci 2,5 m – sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku od 3 r.ż. Jej minimalna wysokość montażowa to 120 cm. Z powodzeniem utrzyma ona dzieci o wadze do 50 kg.
  • Zjeżdżalnia dla dzieci 3 m – to zjeżdżalnia dla dzieci duża, która jest przeznaczona dla nieco większych dzieci w wieku 4–6 lat. Po zamontowaniu jej wysokość powinna wynosić ok. 140 cm. W zależności od producenta powinna udźwignąć minimum 60 kg.
  • Zjeżdżalnia dla dzieci 4 m – to bardzo duża zjeżdżalnia dla dzieci, a zarazem i długa zjeżdżalnia dla dzieci. Jej wysokość montażowa może osiągać nawet 2 m. Większość modeli w tej wielkości oferuje udźwig nawet powyżej 80 kg.

Warto również pamiętać o tym, że niezależnie od wielkości ślizgawki, w trakcie zabawy należy zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Najlepsza zjeżdżalnia dla dzieci to więc zjeżdżalnia dla dzieci z atestem, który potwierdza, że jest to produkt odpowiedni dla dzieci. Szczególnie zalecane jest także to, by każda zjeżdżalnia dla dzieci z drabinką posiadała uchwyty po bokach. Znacznie ułatwią one dziecku wspinanie się na górę. Niezmiernie ważnym elementem konstrukcji takiej ślizgawki są również boczne ścianki, które zabezpieczają dziecko podczas zjazdu. Powinny zostać skonstruowane w taki sposób, by zabezpieczyć malucha przed wypadnięciem w trakcie ślizgu. Warto również zwrócić uwagę, by były one pozbawionych ostrych i odstających elementów, o które dziecko mogłoby się skaleczyć.

Materiał wykonania zjeżdżalni dla dzieci

Opisane w naszym rankingu zjeżdżalnie dla dzieci różnią się od siebie również pod względem materiałów, z których je wykonano. Wśród nich najczęściej wykorzystuje się materiały takie jak tworzywa sztuczne, drewno oraz metal. Każdy z tych materiałów posiada inne cechy oraz właściwości. Dlatego też poniżej podpowiadamy, która z nich to dobra zjeżdżalnia dla dzieci.

Zjeżdżalnia dla dzieci drewniana

Jako pierwsza w naszym rankingu zjeżdżalni dla dzieci 2024 pojawia się drewniana zjeżdżalnia dla dzieci, która charakteryzuje się bardzo stabilną konstrukcją i eleganckim designem. Taka platforma świetnie sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale i w domu. Należy jednak pamiętać o tym, że drewno wymaga odpowiedniej konserwacji. Bez tego niestety materiał ten nie poradzi sobie nie tylko z wilgocią, ale i tarciem, jakie może spowodować drobny piasek. Należy również pamiętać, że użyte do budowy takiej zjeżdżalni drewno powinno zostać dobrze wyszlifowane lub wypolerowane. W przeciwnym razie w trakcie ślizgu dzieci mogą natrafić na wystające z niego drzazgi.

Plastikowa zjeżdżalnia dla dzieci

Kolejne ważne miejsce w naszym rankingu zjeżdżalni dla dzieci zajmuje zjeżdżalnia dla dzieci plastikowa. Produkowana z tworzyw sztucznych takich jak PVC, włókna poliestrowe, polietylen, czy utwardzony polietylen HDPE, to zdaniem wielu użytkowników najlepsza zjeżdżalnia dla dzieci. Wykonane z tych materiałów produkty są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie promieni UV, odbarwienia oraz są tanie. Co więcej, są lekkie, mobilne oraz dostępne w wielu ciekawych kolorach, które z pewnością przypadną dzieciom do gustu.

Zjeżdżalnia dla dzieci metalowa

W naszym rankingu zjeżdżalni dla dzieci pojawiają się również modele wykonane z metalu, w tym m.in. zjeżdżalnia dla dzieci stalowa. Czy warto w nie inwestować? Z pewnością są to bardzo solidne produkty, które z powodzeniem posłużą dzieciom przez wiele lat, a może nawet i kilka pokoleń. Metalowe ślizgawki nie są tak podatne na słońce i wilgoć jak modele drewniane – oczywiście, o ile zostały wykonane np. ze stali nierdzewnej. Na tym jednak jeszcze nie koniec ich zalet. Metal nie wymaga tylu zabiegów konserwacyjnych co drewno. Ponadto stwarzają one również znacznie więcej możliwości na formowanie. To otwiera wiec zupełnie nowe możliwości przed ich producentami. Warto również zauważyć, że wykorzystany do ich budowy metal bardzo ładnie komponuje się z innymi elementami ogrodu, czy placu zabaw. Materiał ten posiada więc ona wszystkie cechy, jakie powinna mieć dobra zjeżdżalnia dla dzieci.

Zjeżdżalnia dla dzieci – cena

Materiał z jakiego wykonano zjeżdżalnie dla dzieci, wpływa nie tylko na użytkowanie, ale również i na cenę tego produktu. Podczas gdy ceny modeli plastikowych oscylują w przedziale od 100 do nawet i ponad 1 000 zł, ceny modeli drewnianych zaczynają się od kilkuset złotych, a ceny tych najbardziej skomplikowane i zaawansowane mogą sięgać nawet i kilku tysięcy złotych. Pewnym kompromisem cenowym są zjeżdżalnie metalowe, które z reguły są droższe od plastikowych, ale tańsze od drewnianych, które należą do najdroższych. Nie ulega jednak wątpliwości, że są one dobrą inwestycją. Zwłaszcza ze względu na możliwość spersonalizowania domku wedle potrzeb i uznania dziecka.

Kształt zjeżdżalni dziecięcej

Na samym końcu naszego rankingu zjeżdżalni dla dzieci warto również wspomnieć o nietypowych produktach, które tak jak zjeżdżalnia dla dzieci kręcona wyróżniają się swoim fantazyjnym kształtem. Na rynku można znaleźć kilku producentów, którzy oferują takie nietypowe modele zjeżdżalni. Wśród nich znalazła się nie tylko zakręcona zjeżdżalnia dla dzieci, ale i modele wielotorowe, które umożliwiają zjeżdżanie w kilka osób naraz. To z kolei dostarczy dzieciakom jeszcze większej frajdy. Nie ma bowiem nic lepszego niż wspólna zabawa! Jeżeli więc interesuje Cię taka niestandardowa zjeżdżalnia dla dzieci zakręcana, zainteresuj się produktami Little Tikes oraz Smoby, o których opowiemy poniżej!

Zjeżdżalnia dla dzieci Little Tikes

Firma Little Tikes to amerykańska marka, która branżę zabawek dla dzieci podbiła w 1970 r. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że produktom sygnowanym nazwą tej marki, nie brakuje kreatywności i pomysłowości. Znakomitym przykładem tego jest m.in. zjeżdżalnia dla dzieci z domkiem od Little Tikes to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej zabawy. Produkt ten z pewnością dostarczy dzieciom zabawy na długie godziny. Co więcej, produkt ten jest dostępny w zestawie, który składa się nie tylko ze zjeżdżalni, ale i drabinki, podestu, ścianki do wspinania czy drabinki wykonanej z liny. Zabawka wyróżnia się bardzo stabilną konstrukcją, a co więcej, można z niej korzystać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Zjeżdżalnia dla dzieci Smoby

Smoby to francuska firma, która już od 2009 r. zajmuje się produkcją wysokiej jakości zjeżdżalni dla dzieci – również i tych 2-letnich. Dostosowane do różnych potrzeb oraz wieku dzieci, da dostępne w rozmiarach od XS po XL. W dodatku urzekają one swoim wielokolorowym, żywym designem oraz funkcjonalnością. Wyposażone w dodatkowe elementy, w tym m.in. w boczne uchwyty i ścianki wspinaczkowe – urozmaicą dzieciom zabawę oraz zadbają o ich bezpieczeństwo. Starannie zaprojektowane, zostały skonstruowane w taki sposób, by dziecko nie mogło się w nich za bardzo rozpędzić ani wypaść. Co ciekawsze, niektóre z oferowanych przez Smoby zjeżdżalni posiada także możliwość podłączenia węża ogrodowego. Dzięki temu maluch może poślizgać się latem w orzeźwiającej wodzie.

Plac zabaw zjeżdżalnia dla dzieci Little Tikes olbrzymi

Nasz ranking zjeżdżalni dla dzieci 2024 zamyka plac zabaw produkcji Little Tikes. Ten wyjątkowy produkt posiada wszystko, co dziecku może zaoferować plac zabaw – w tym 2 ślizgawki (o długości 90 oraz 180 cm), ściankę wspinaczkową, domek oraz wiele innych, ciekawych udogodnień. Co ciekawsze, umożliwia on zabawy na czterech różnych poziomach. Najwyższy z nich został wyposażony w duże okno, którym można podglądać innych. Z kolei pomiędzy poniżej umieszczonymi platformami zlokalizowano sekretny tunel, którym można przedostać się na drugą stronę. Dzięki temu dzieci mogą śmiało nie tylko jednocześnie zjeżdżać we dwójkę, ale i będą mogły się wspinać, czy bawić w chowanego. Na uwagę zasługuje także ponadprzeciętna jakość wykonania, która przekłada się na bezpieczeństwo pociech podczas zabawy. Plac zabaw można rozstawić zarówno w mieszkaniu, jak i na tarasie lub w ogrodzie.

Wyróżnione i polecane zjeżdżalnie dla dzieci w 2024 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *