Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka jest cudownym okresem. Dotychczasowe życie rodziców spodziewających się maleństwa całkowicie się zmienia. Przychodzi czas na nowe obowiązki. Jednym z nich jest skompletowanie wyprawki, w której między innymi powinna pojawić się butelka dla dziecka. W naszym rankingu podpowiadamy, w które butelki warto się zaopatrzyć.

Butelka do mleka dla dziecka i noworodka

Najlepsze buteleczki dla dzieci

Butelka dziecięca to nieodzowny element wyprawki dla dziecka. Wiadomo, że większość mam pragnie karmić piersią, ale zdarzają się sytuacje, w których to po urodzeniu dziecka, mamie brakuje pokarmu. Dla takich zdarzeń rodzic powinien mieć pod ręką butelkę na mleko.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli butelek, przedstawiamy Wam butelki dla dzieci, które według opinii rodziców oraz ich wypowiedzi są najkorzystniejsze pod względem ceny, oraz jakości.

Początkowo rodzice wybierają dla dzieci butelki na mleko matki lub modyfikowane, dopiero w późniejszym okresie buteleczkę wymienia się na taką, w której dziecko może pić przykładowo wodę.

Najlepsza butelka dla dziecka 180ml+ ranking Lipiec 2021

Przygotowany ranking pozwoli Wam podjąć najlepszą decyzję, jeżeli chodzi o wybór najodpowiedniejszej butelki do karmienia niemowląt.

 

Najlepsza butelka dla noworodka

Wybierając pierwszą, a zarazem najlepszą butelkę dla noworodka, rodzice mają nie lada wyzwanie. Modeli butelek do karmienia noworodka jest wiele, dlatego też przed ostateczną decyzją, najlepiej będzie, jeśli określicie sobie Wasze oczekiwania.

Buteleczka dla noworodka może być duża lub mała. Oczywiście wybór należy do rodziców, ale po co wybierać butelkę z większą pojemnością, skoro wiemy, że w pierwszych tygodniach życia dziecko dużo nie je. W pierwszym miesiącu życia dziecko jednorazowo pije około 90-110 ml mleka, w drugim oraz trzecim miesiącu życia – maksymalnie 130 ml, w czwartym miesiącu życia – do 150 ml mleka, natomiast w piątym oraz szóstym miesiącu – około 180 ml mleka. Dlatego też na początku można zaopatrzyć się w butelkę dla noworodka, której pojemność wynosi 110 ml, następnie o pojemności 150 ml i ostatecznie butelkę o pojemności 180 ml. Duże czy małe butelki i akcesoria, niezależnie od wielkości powinny zmieścić się do dziecięcej torby oraz do wózka dziecięcego.

Kolejny rodzaj butelek dla noworodka to tak zwane antykolkowe lub tradycyjne. Antykolkowa butelka przyda się dla dziecka, które ma problem z kolkami. Kolki u dziecka powstają między innymi przez połykanie powietrza podczas picia mleka przez maleństwo. Niekiedy sama butelka antykolkowa to za mało, ale przynajmniej zmniejsza ilość powietrza w brzuszku maleństwa.

Każda osoba kompletująca wyprawkę, winna wiedzieć, że nie ma znaczenia, czy butelka do karmienia noworodka będzie przeznaczona do mleka modyfikowanego, czy do mleka mamy. Butelki są używane przez dziecko, zatem wykonane są z bezpiecznych surowców.

Przy wyborze butelki, istotny jest również smoczek, który z butelką stanowi komplet. Dostępne butelki oraz smoczki dla niemowląt są w dużej ilości.

Do najbardziej popularnych rozwiązań dla noworodka należy:

  • butelka z anatomicznym smoczkiem – smoczek przypomina sutek mamy podczas ssania go przez dziecko, czyli z jednej strony jest wypukły, a z drugiej płaski. Anatomiczny smoczek nie powoduje wad zgryzu.
  • butelka ze smoczkiem dynamicznymsmoczek dynamiczny idealnie sprawdzi się dla dziecka, które jest karmione piersią oraz butelką, gdyż rozciąga się oraz kurczy tak samo, jak pierś mamy podczas karmienia.
  • butelka z płaskim smoczkiem – jeżeli zdecydujecie się na płaski smoczek, to nie musicie sprawdzać, gdzie jest góra, a gdzie dół smoczka, gdyż jest on z obu stron identyczny.

Najlepsza butelka do karmienia noworodka do 150 ml ranking Lipiec 2021

Wybór odpowiedniej butelki i smoczka należy do Was, uzależniony jest od Waszych indywidualnych preferencji.

 

Najlepsza butelka dla niemowląt

Butelka dla niemowląt powinna być dobrze wybrana, aby dziecko chętnie z niej piło. Ranking tworzyliśmy na podstawie opinii rodziców, która pozwoliła nam wybrać najkorzystniejsze, w tym dobre butelki dla niemowląt.

Często zastanawiacie się, kiedy należy zaopatrzyć się w butelkę niemowlęcą. Oczywiście najlepiej, jak będzie ona skompletowana z wyprawką. Co ważne, jeżeli chcecie, by Wasze dziecko było karmione piersią, musicie zaopatrzyć się w smoczek, który imituje pierś mamy.

Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze butelki niemowlęcej. Powinniście wiedzieć, że butelkę lub smoczek należy zmieniać wraz z rozwojem dziecka, czyli inna będzie butelka dla 5-miesięcznego dziecka, a inna butelka dla 10-miesięcznego dziecka.

Wybierając butelkę dla dziecka, zwróćcie uwagę na jej pojemność. Pierwsza butelka, czyli do około 4 miesiąca życia winna mieć przykładowo 150 ml, natomiast kolejna butelka powinna mieć pojemność około 180 ml.

Kształt smoczka to kolejna kwestia, o której trzeba pamiętać. Dobre butelki to takie, których smoczek imituje pierś mamy, wówczas nie zaburzy to odruchu ssania. Jaki przepływ winien mieć smoczek? Oczywiście na początku powinien być mały przepływ, natomiast w momencie rozszerzania diety dziecka, kiedy poza mlekiem, pije również kaszkę, warto wiedzieć, aby wybrać butelkę dla dziecka po 6 miesiącu życia, tak aby smoczek zapewniał optymalny przepływ.

Najlepsza butelka do karmienia

Urlop macierzyński przysługuje każdej mamie po porodzie, można z niego skorzystać maksymalnie przez rok. Po tym czasie mama dziecka albo decyduje się na bezpłatny urlop wychowawczy, albo wraca do pracy. W przypadku, gdzie mama karmi swoje maleństwo piersią, przychodzi moment, w którym należy zastanowić się, jaka będzie najlepsza butelka po karmieniu piersią. Przestawiając dziecko z karmienia piersią na picie mleka modyfikowane, trzeba pamiętać o tym, że najlepszą butelką będzie taka, której smoczek imituje pierś mamy.

Najlepsza szklana butelka dla dzieci

Czy wiecie, że butelki do karmienia mogą być szklane, plastikowe oraz silikonowe?

Osoby, które są ekologiczne, wybiorą szklaną butelkę, gdyż jest ona wykonana z naturalnego surowca, czyli szkła. Butelka ze szkła jest łatwa do utrzymania w czystości, a także co ważne dla zdrowia dziecka, nie zawiera szkodliwych substancji. Szklana butelka narażona jest na stłuczenia, szczególnie kiedy zapakowana jest do wózka lub spacerówki dla dziecka.

Jeżeli uważacie, że butelki szklane są według Was ciężkie i niewygodne, wiemy, że wybierzecie butelkę plastikową lub silikonową. Wybierając butelkę plastikową lub silikonową, warto pamiętać o tym, by miały one oznaczenie BPA FREE. Co ono oznacza? BPA inaczej zwany Bisfenol A, to związek chemiczny, który często jest używany do produkcji rzeczy wykonanych z plastiku. BPA jest niebezpieczny dla człowieka, powoduje między innymi nadpobudliwość, zaburzenie gospodarki hormonalnego, zwiększa ryzyko choroby nowotworowej itp., dlatego też nie powinien być używany do produkcji butelek i innych produktów mających kontakt z żywnością. Aby unikać zagrożenia, polecamy wybór butelek, które są wolne od BPA, czyli mają oznaczenie PBA FREE.

Butelki silikonowe w szczególności polecane są mamom, które mają nadmiar pokarmu. Wiadomo, że odciągane mleko mamy, musi być przechowywane w odpowiednich warunkach. Produkowane butelki silikonowe, które sprawdzają się dobrze jako butelką do karmienia, są także idealne do przechowywania pokarmu, oraz wolne od BPA, czyli bezpieczne dla dziecka. Ważna dla opiekunów maleństwa jest również informacja, że silikonowe butelki są wytrzymałe oraz nie ulegają uszkodzeniu, ponieważ mają podwyższoną odporność na niską lub wysoką temperaturę.

Najlepsza butelka antykolkowa

Zapewne spotkaliście się kiedyś z terminem kolka niemowlęca. Jest to nieprzyjemna dolegliwość, którą mają niemowlęta, oczywiście trzeba pamiętać o tym, że nie każde dziecko ma kolki. Czym są kolki oraz jak temu zaradzić? Kolka niemowlęca to nic innego, jak bolesny skurcz jelit dziecka, który może trwać nawet kilkadziesiąt minut, podczas którego dziecko płacze. Przyczyną powstania kolki jest, dostanie się do jelit dziecka, powietrza, które jest łykane razem z posiłkiem. Jest kilka sposobów, aby zapobiec powstawaniu skurczy lub, by sobie z kolką poradzić. Jak już kolka wystąpi, to pomóc można poprzez masaż brzuszka dziecka, robienie okładu z pestek wiśni itp. Wiadomo jednak, że nie chcemy, żeby dziecko się męczyło i lepiej zapobiegać niż leczyć. Przykładem zapobiegania wystąpienia kolki może być zakup butelki antykolkowej. Najlepsza butelka antykolkowa to taka, która poza tym, że jest bezpieczna dla dziecka, czyli bez szkodliwego składniku BPA, ma zaworek umieszczony w smoczku, który powoduje, że powietrze, które w normalnej butelce dostaje się do brzuszka dziecka, tutaj nie ma prawa się do niego dostać.

Butelka z odpowietrzaczem, czyli antykolkowa polecana jest wszystkim rodzicom, nie tylko tym, u których dzieci pojawiły się kolki. Niestety może się okazać, że dziecko, które jako noworodek nie miało kolek, ma je w późniejszym okresie swojego życia, kiedy jest starsze. Wybrane do rankingu butelki zapewniają prawidłowy przepływ powietrza, a także mają odpowiedni smoczek, który imituje pierś mamy. Wraz z rozwojem dziecka, które ma tendencję do kolek, warto pamiętać o wyborze kolejnej butelki do karmienia niemowlaka, dopasowanej do potrzeb dziecka. Takim przykładem może być butelka szerokootworowa antykolkowa, która jak sama nazwa sugeruje nadaje siędo spożywania gęściejszych posiłków.

Najlepsze butelki dla rocznego dziecka

Jako rodzice powinniście wiedzieć, że dziecko, które ukończyło rok, powoli powinno odstawić butelkę. Głównymi powodami odstawienia butelki dla rocznego dziecka, są mogące pojawić się wady zgryzu oraz próchnica zębów. Co polecamy dla rocznego dziecka? Najlepszy będzie kubek niekapek. Oczywiście pamiętajcie, by proces zmiany butelki na kubek odbywał się stopniowo, by nie zrazić pociechy do innych pojemników na mleko.

Wyróżnione przez redakcję najlepsze suszarki do butelek Lipiec

Najczęściej zadawane pytania na temat butelek dla dziecka:

Jakie butelki dla noworodka?

Decydując się na butelkę dla dziecka, możecie wybrać butelkę szklaną, plastikową lub silikonową.

Jaka pojemności butelki dla noworodka?

Wraz z rozwojem dziecka, zapotrzebowanie na mleko się zwiększa. Początkowo polecamy wybrać butelkę, która ma pojemność 150 ml, natomiast w późniejszym okresie, czyli około 5 miesiąca warto zaopatrzyć się w butelkę, która ma 180 ml.

Jaką butelkę kupić dla noworodka?

Poszukując najkorzystniejszej butelki dla swojego dziecka, pamiętajcie proszę, aby do jej produkcji nie używano niebezpiecznych dla dziecka składników. Bezpieczna dla dziecka butelka winna mieć oznaczenie BPA FREE.

Jaką butelkę przy karmieniu piersią?

Karmiąc piersią, wybierzcie butelkę, której smoczek imituje pierś mamy. Taki smoczek nie zaburzy odruchu ssania u dziecka.

Aktualizacja: Lipiec 2021

2 opinie

  1. Teraz już wiem jakie butelki dla noworodka forum jak zwykle mało konkretnie odpowiadało na moje pytania, ranking butelek dla niemowląt bardzo rozjaśnił mi to czego w sklepie się nie dowiesz. Szukając najlepszej butelki dla noworodka można natknąć się na wiele modeli, które mają w zestawie beznadziejny smoczek, to sprawia że trzeba dokupić jeszcze do butelki zestaw smoczków, wiadomo że i tak co jakiś czas trzeba to robić ale na start dobrze jest kupować rozsądnie buteleczki dla dzieci. Najlepsza butelka do karmienia moim zdaniem to nuk, firma ma dobrej jakości smoczki i nasze dziecko nie miało z nimi nigdy problemu.

  2. Uważam że najlepsze butelki dla dziecka to te antykolkowe, długo się zastanawiałam jaką butelkę wybrać dla noworodka żaby ten z głodu nie nałykał się powietrza bo to dla całej rodziny było trudne, no i oczywiście dla maluszka. Butelka dla rocznego dziecka raczej nie misi mieć już takich funkcji ale jeżeli zastanawiasz się jaką butelkę dla noworodka wybrać na start to nie ma sobie równych butelka antykolkowa ranking zawiera kilka tych pozycji jak zauważyłam faktycznie w mniejszych buteleczkach stało się to już prawie standardem. Tak więc podsumowując, najpierw dobro dziecka a potem cena, bo wierzcie mi nie ma nic bardziej przykrego niż płacz dziecka z bólu.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!