Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka 2024

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka jest cudownym okresem. Dotychczasowe życie rodziców spodziewających się maleństwa całkowicie się zmienia. Przychodzi czas na nowe obowiązki. Jednym z nich jest skompletowanie wyprawki, w której między innymi powinna pojawić się butelka dla dziecka. W naszym rankingu podpowiadamy, w które butelki warto się zaopatrzyć.

Najlepsze buteleczki dla dzieci

Butelka dziecięca to nieodzowny element wyprawki dla dziecka. Wiadomo, że większość mam pragnie karmić piersią, ale zdarzają się sytuacje, w których to po urodzeniu dziecka, mamie brakuje pokarmu. Dla takich zdarzeń rodzic powinien mieć pod ręką butelkę na mleko.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli butelek, przedstawiamy Wam butelki dla dzieci, które według opinii rodziców oraz ich wypowiedzi są najkorzystniejsze pod względem ceny, oraz jakości.

Początkowo rodzice wybierają dla dzieci butelki na mleko matki lub modyfikowane, dopiero w późniejszym okresie buteleczkę wymienia się na taką, w której dziecko może pić przykładowo wodę.

Najlepsza butelka dla dziecka 180ml+ ranking lipiec 2024

Przygotowany ranking pozwoli Wam podjąć najlepszą decyzję, jeżeli chodzi o wybór najodpowiedniejszej butelki do karmienia niemowląt.

Najlepsza butelka dla noworodka

Wybierając pierwszą, a zarazem najlepszą butelkę dla noworodka, rodzice mają nie lada wyzwanie. Modeli butelek do karmienia noworodka jest wiele, dlatego też przed ostateczną decyzją, najlepiej będzie, jeśli określicie sobie Wasze oczekiwania.

Buteleczka dla noworodka może być duża lub mała. Oczywiście wybór należy do rodziców, ale po co wybierać butelkę z większą pojemnością, skoro wiemy, że w pierwszych tygodniach życia dziecko dużo nie je. W pierwszym miesiącu życia dziecko jednorazowo pije około 90-110 ml mleka, w drugim oraz trzecim miesiącu życia – maksymalnie 130 ml, w czwartym miesiącu życia – do 150 ml mleka, natomiast w piątym oraz szóstym miesiącu – około 180 ml mleka. Dlatego też na początku można zaopatrzyć się w butelkę dla noworodka, której pojemność wynosi 110 ml, następnie o pojemności 150 ml i ostatecznie butelkę o pojemności 180 ml. Duże czy małe butelki i akcesoria, niezależnie od wielkości powinny zmieścić się do dziecięcej torby oraz do wózka dziecięcego.

Kolejny rodzaj butelek dla noworodka to tak zwane antykolkowe lub tradycyjne. Antykolkowa butelka przyda się dla dziecka, które ma problem z kolkami. Kolki u dziecka powstają między innymi przez połykanie powietrza podczas picia mleka przez maleństwo. Niekiedy sama butelka antykolkowa to za mało, ale przynajmniej zmniejsza ilość powietrza w brzuszku maleństwa.

Każda osoba kompletująca wyprawkę, winna wiedzieć, że nie ma znaczenia, czy butelka do karmienia noworodka będzie przeznaczona do mleka modyfikowanego, czy do mleka mamy. Butelki są używane przez dziecko, zatem wykonane są z bezpiecznych surowców.

Butelka do mleka dla dziecka i noworodka

Przy wyborze butelki, istotny jest również smoczek, który z butelką stanowi komplet. Dostępne butelki oraz smoczki dla niemowląt są w dużej ilości.

Do najbardziej popularnych rozwiązań dla noworodka należy:

  • butelka z anatomicznym smoczkiem – smoczek przypomina sutek mamy podczas ssania go przez dziecko, czyli z jednej strony jest wypukły, a z drugiej płaski. Anatomiczny smoczek nie powoduje wad zgryzu.
  • butelka ze smoczkiem dynamicznym – smoczek dynamiczny idealnie sprawdzi się dla dziecka, które jest karmione piersią oraz butelką, gdyż rozciąga się oraz kurczy tak samo, jak pierś mamy podczas karmienia.
  • butelka z płaskim smoczkiem – jeżeli zdecydujecie się na płaski smoczek, to nie musicie sprawdzać, gdzie jest góra, a gdzie dół smoczka, gdyż jest on z obu stron identyczny.

Najlepsza butelka do karmienia noworodka do 150 ml ranking lipiec 2024

Wybór odpowiedniej butelki i smoczka należy do Was, uzależniony jest od Waszych indywidualnych preferencji.

Najlepsza butelka dla niemowląt

Butelka dla niemowląt powinna być dobrze wybrana, aby dziecko chętnie z niej piło. Ranking tworzyliśmy na podstawie opinii rodziców, która pozwoliła nam wybrać najkorzystniejsze, w tym dobre butelki dla niemowląt.

Często zastanawiacie się, kiedy należy zaopatrzyć się w butelkę niemowlęcą. Oczywiście najlepiej, jak będzie ona skompletowana z wyprawką. Co ważne, jeżeli chcecie, by Wasze dziecko było karmione piersią, musicie zaopatrzyć się w smoczek, który imituje pierś mamy.

Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze butelki niemowlęcej. Powinniście wiedzieć, że butelkę lub smoczek należy zmieniać wraz z rozwojem dziecka, czyli inna będzie butelka dla 5-miesięcznego dziecka, a inna butelka dla 10-miesięcznego dziecka.

Wybierając butelkę dla dziecka, zwróćcie uwagę na jej pojemność. Pierwsza butelka, czyli do około 4 miesiąca życia winna mieć przykładowo 150 ml, natomiast kolejna butelka powinna mieć pojemność około 180 ml.

Kształt smoczka to kolejna kwestia, o której trzeba pamiętać. Dobre butelki to takie, których smoczek imituje pierś mamy, wówczas nie zaburzy to odruchu ssania. Jaki przepływ winien mieć smoczek? Oczywiście na początku powinien być mały przepływ, natomiast w momencie rozszerzania diety dziecka, kiedy poza mlekiem, pije również kaszkę, warto wiedzieć, aby wybrać butelkę dla dziecka po 6 miesiącu życia, tak aby smoczek zapewniał optymalny przepływ.

Najlepsza butelka do karmienia

Urlop macierzyński przysługuje każdej mamie po porodzie, można z niego skorzystać maksymalnie przez rok. Po tym czasie mama dziecka albo decyduje się na bezpłatny urlop wychowawczy, albo wraca do pracy. W przypadku, gdzie mama karmi swoje maleństwo piersią, przychodzi moment, w którym należy zastanowić się, jaka będzie najlepsza butelka po karmieniu piersią. Przestawiając dziecko z karmienia piersią na picie mleka modyfikowane, trzeba pamiętać o tym, że najlepszą butelką będzie taka, której smoczek imituje pierś mamy.

Najlepsza szklana butelka dla dzieci

Czy wiecie, że butelki do karmienia mogą być szklane, plastikowe oraz silikonowe?

Osoby, które są ekologiczne, wybiorą szklaną butelkę, gdyż jest ona wykonana z naturalnego surowca, czyli szkła. Butelka ze szkła jest łatwa do utrzymania w czystości, a także co ważne dla zdrowia dziecka, nie zawiera szkodliwych substancji. Szklana butelka narażona jest na stłuczenia, szczególnie kiedy zapakowana jest do wózka lub spacerówki dla dziecka.

Jeżeli uważacie, że butelki szklane są według Was ciężkie i niewygodne, wiemy, że wybierzecie butelkę plastikową lub silikonową. Wybierając butelkę plastikową lub silikonową, warto pamiętać o tym, by miały one oznaczenie BPA FREE. Co ono oznacza? BPA inaczej zwany Bisfenol A, to związek chemiczny, który często jest używany do produkcji rzeczy wykonanych z plastiku. BPA jest niebezpieczny dla człowieka, powoduje między innymi nadpobudliwość, zaburzenie gospodarki hormonalnego, zwiększa ryzyko choroby nowotworowej itp., dlatego też nie powinien być używany do produkcji butelek i innych produktów mających kontakt z żywnością. Aby unikać zagrożenia, polecamy wybór butelek, które są wolne od BPA, czyli mają oznaczenie PBA FREE.

Butelki silikonowe w szczególności polecane są mamom, które mają nadmiar pokarmu. Wiadomo, że odciągane mleko mamy, musi być przechowywane w odpowiednich warunkach. Produkowane butelki silikonowe, które sprawdzają się dobrze jako butelką do karmienia, są także idealne do przechowywania pokarmu, oraz wolne od BPA, czyli bezpieczne dla dziecka. Ważna dla opiekunów maleństwa jest również informacja, że silikonowe butelki są wytrzymałe oraz nie ulegają uszkodzeniu, ponieważ mają podwyższoną odporność na niską lub wysoką temperaturę.

Najlepsza butelka antykolkowa

Zapewne spotkaliście się kiedyś z terminem kolka niemowlęca. Jest to nieprzyjemna dolegliwość, którą mają niemowlęta, oczywiście trzeba pamiętać o tym, że nie każde dziecko ma kolki. Czym są kolki oraz jak temu zaradzić? Kolka niemowlęca to nic innego, jak bolesny skurcz jelit dziecka, który może trwać nawet kilkadziesiąt minut, podczas którego dziecko płacze. Przyczyną powstania kolki jest, dostanie się do jelit dziecka, powietrza, które jest łykane razem z posiłkiem. Jest kilka sposobów, aby zapobiec powstawaniu skurczy lub, by sobie z kolką poradzić. Jak już kolka wystąpi, to pomóc można poprzez masaż brzuszka dziecka, robienie okładu z pestek wiśni itp. Wiadomo jednak, że nie chcemy, żeby dziecko się męczyło i lepiej zapobiegać niż leczyć. Przykładem zapobiegania wystąpienia kolki może być zakup butelki antykolkowej. Najlepsza butelka antykolkowa to taka, która poza tym, że jest bezpieczna dla dziecka, czyli bez szkodliwego składniku BPA, ma zaworek umieszczony w smoczku, który powoduje, że powietrze, które w normalnej butelce dostaje się do brzuszka dziecka, tutaj nie ma prawa się do niego dostać.

Butelka z odpowietrzaczem, czyli antykolkowa polecana jest wszystkim rodzicom, nie tylko tym, u których dzieci pojawiły się kolki. Niestety może się okazać, że dziecko, które jako noworodek nie miało kolek, ma je w późniejszym okresie swojego życia, kiedy jest starsze. Wybrane do rankingu butelki zapewniają prawidłowy przepływ powietrza, a także mają odpowiedni smoczek, który imituje pierś mamy. Wraz z rozwojem dziecka, które ma tendencję do kolek, warto pamiętać o wyborze kolejnej butelki do karmienia niemowlaka, dopasowanej do potrzeb dziecka. Takim przykładem może być butelka szerokootworowa antykolkowa, która jak sama nazwa sugeruje nadaje siędo spożywania gęściejszych posiłków.

Najlepsze butelki dla rocznego dziecka

Jako rodzice powinniście wiedzieć, że dziecko, które ukończyło rok, powoli powinno odstawić butelkę. Głównymi powodami odstawienia butelki dla rocznego dziecka, są mogące pojawić się wady zgryzu oraz próchnica zębów. Co polecamy dla rocznego dziecka? Najlepszy będzie kubek niekapek. Oczywiście pamiętajcie, by proces zmiany butelki na kubek odbywał się stopniowo, by nie zrazić pociechy do innych pojemników na mleko.

Wyróżnione przez redakcję najlepsze suszarki do butelek lipiec

Najczęściej zadawane pytania na temat butelek dla dziecka:

Jakie butelki dla noworodka?

Decydując się na butelkę dla dziecka, możecie wybrać butelkę szklaną, plastikową lub silikonową.

Jaka pojemności butelki dla noworodka?

Wraz z rozwojem dziecka, zapotrzebowanie na mleko się zwiększa. Początkowo polecamy wybrać butelkę, która ma pojemność 150 ml, natomiast w późniejszym okresie, czyli około 5 miesiąca warto zaopatrzyć się w butelkę, która ma 180 ml.

Jaką butelkę kupić dla noworodka?

Poszukując najkorzystniejszej butelki dla swojego dziecka, pamiętajcie proszę, aby do jej produkcji nie używano niebezpiecznych dla dziecka składników. Bezpieczna dla dziecka butelka winna mieć oznaczenie BPA FREE.

Jaką butelkę przy karmieniu piersią?

Karmiąc piersią, wybierzcie butelkę, której smoczek imituje pierś mamy. Taki smoczek nie zaburzy odruchu ssania u dziecka.

7 komentarzy

  1. Teraz już wiem jakie butelki dla noworodka forum jak zwykle mało konkretnie odpowiadało na moje pytania, ranking butelek dla niemowląt bardzo rozjaśnił mi to czego w sklepie się nie dowiesz. Szukając najlepszej butelki dla noworodka można natknąć się na wiele modeli, które mają w zestawie beznadziejny smoczek, to sprawia że trzeba dokupić jeszcze do butelki zestaw smoczków, wiadomo że i tak co jakiś czas trzeba to robić ale na start dobrze jest kupować rozsądnie buteleczki dla dzieci. Najlepsza butelka do karmienia moim zdaniem to nuk, firma ma dobrej jakości smoczki i nasze dziecko nie miało z nimi nigdy problemu.

  2. Uważam że najlepsze butelki dla dziecka to te antykolkowe, długo się zastanawiałam jaką butelkę wybrać dla noworodka żaby ten z głodu nie nałykał się powietrza bo to dla całej rodziny było trudne, no i oczywiście dla maluszka. Butelka dla rocznego dziecka raczej nie misi mieć już takich funkcji ale jeżeli zastanawiasz się jaką butelkę dla noworodka wybrać na start to nie ma sobie równych butelka antykolkowa ranking zawiera kilka tych pozycji jak zauważyłam faktycznie w mniejszych buteleczkach stało się to już prawie standardem. Tak więc podsumowując, najpierw dobro dziecka a potem cena, bo wierzcie mi nie ma nic bardziej przykrego niż płacz dziecka z bólu.

  3. Uwielbiam to, jak lekkie i trwałe są teraz butelki do karmienia niemowląt, dzięki czemu idealnie nadają się do użytku w podróży.

  4. Funkcja antykolkowa pomaga ograniczyć zasysanie powietrza podczas karmienia, co przekłada się na znacznie większy komfort zarówno dla mnie, jak i dla mojego dziecka

  5. Butelki do karmienia niemowląt Beaba są łatwe do czyszczenia, a ich konstrukcja sprawia, że są wygodne do trzymania dla mojego malucha.

  6. Dużym plusem dla butelki Beaba jest jej budowa. Dzięki szerokiej butelce mamy ułatwione dotarcie do jej wnętrza w celu dokładnego wyczyszczenia, nie ma w niej żadnych zakamarków, w których często gromadzi się i psuje np. mleko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *