Ranking TOP 10: Rowerek biegowy 2024

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem wśród maluchów i ich rodziców cieszą się rowerki biegowe. Z niektórych modeli mogą korzystać już nawet kilkumiesięczne dzieci, nic więc dziwnego, że są tak popularne.

Dlaczego rowerek biegowy to dobre rozwiązanie dla dziecka?

W czasie jazdy dziecko przyjmuje pozycję niemal dokładnie taka samą jak w czasie jazdy na klasycznym rowerze z tą różnicą, że w tym przypadku poruszania się odbywa się na zasadzie chodzenia-biegania. Dla dziecka taki rower jest niezwykle prosty w obsłudze, dodatkowo kształtuje jego zmysł równowagi oraz umiejętność sterowania jednośladem. Rowerki biegowe są w ostatnim czasie niezwykle lubiane nie tylko przez dzieci, ale również i ich opiekunów. Na czym polega fenomen tych niewielkich urządzeń? Do ich największych atutów z całą pewnością można zaliczyć:

 • możliwość kształtowania wśród dzieci umiejętności utrzymywania równowagi na rowerze;
 • dzieci, które swoją przygodę z jazdą na rowerze rozpoczęły od modelu biegowego, znacznie szybciej są w stanie przesiąść się na model dwukołowy, z pominięciem etapu doczepianych kółek;
 • dostarczenie najmłodszym odpowiedniej dawki ruchu, niezbędnej do ich prawidłowego rozwoju;
 • modele biegowe znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne będą się sprawdzały w jeździe przy trudnym i nierównym terenie.

Rowerek biegowy ranking lipiec 2024

Dziś wybór rowerków biegowych na rynku jest naprawdę bardzo szeroki. Często różnią się one między sobą nie tylko stylistyką, ale również materiałem, z jakiego zostały wykonane czy dodatkowymi funkcjami. Wśród propozycji rankingowych znajdziesz wiele najciekawszych i bezpiecznych rowerków biegowych, które zmalały się w rankingu na podstawie opinii rodziców, ich wypowiedzi na forach oraz mieściły się w rozsądnej cenie.

Drewniane rowerki biegowe, metalowe a może aluminiowe?

Drewniane rowerki biegowe charakteryzują się bez wątpienia wyjątkową i niebanalną stylistyką. Ze względu na niewielkie rozmiary i różnorodne formy, taki rowerek biegowy może stać się idealnym prezentem na roczek, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Choć wiele osób ceni je sobie za estetykę, należy pamiętać o tym, że w przeważającej ilości przypadków nie mają regulacji siodełka, a co za tym idzie dziecko, dość szybko stają się za małe na to, by z niego w dalszym ciągu korzystać. W tym przypadku należy pamiętać także o właściwych warunkach przechowywania — jeżeli będą one niesprzyjające materiałowi, jakim jest drewno, z dużym prawdopodobieństwem taki rowerek bardzo szybko ulegnie uszkodzeniu.

Jeżeli nie na drewniany, warto postawić na rowerek biegowy metalowy, charakteryzujący się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto w porównaniu do modeli drewnianych mają znacznie lepszą zwrotność układu sterowania i przedniego koła, co nie pozostaje obojętne dla komfortu jazdy. W większości przypadków stalowa rama umożliwia znacznie więcej możliwości regulacji, dzięki czemu maluch będzie mógł korzystać z niego z powodzeniem przez dłuższy czas. Niestety pomimo wielu zalet, metalowe modele są też znacznie cięższe od tych drewnianych. Dobrą alternatywą mogą być tu rowerki biegowe aluminiowe, o podobnych jak metalowe właściwościach z tą jednak różnicą, że ich masa jest zdecydowanie mniejsza.

Rodzice mogą kupić swojemu dziecku także rowerek biegowy plastikowy. Co prawda ze względu na niskie właściwości wytrzymałościowe i mało atrakcyjną estetykę (w porównaniu do modeli metalowych czy drewnianych), są dostępne w sprzedaży, ale rzadziej wybierane przez rodziców.

W rankingu można znaleźć także nowoczesne rowerki biegowe wykonane z magnezu. Materiał ten doskonale nadaje się jako konstrukcja, niestety jego obróbka jest czasochłonna, więc przekłada się to na cenę. Bardzo często wykorzystywany jest w przemyśle motoryzacyjnym, ze względu na swoje właściwości. Magnezowa rama rowerka biegowego jest lżejsza i dobrze tłumi drgania, w efekcie rowerek biegowy może ważyć niespełna 3 kg.

Jaki rowerek biegowy dla 2 latka, a jaki dla dziecka starszego?

Najistotniejszym parametrem decydującym o wyborze rowerka jest jego rozmiar — zarówno zbyt mały, jak i za duży będzie powodował u dziecka silne uczucie dyskomfortu, przez co szybko zniechęci się do podejmowania jazdy na nim. Warto zdawać sobie sprawę także z tego, że maluch poruszający się na niedostosowanym do jego wieku i wzrostu jednośladzie jest znacznie bardziej narażony na wypadek. Na rynku można obecnie znaleźć:

 • rowerek biegowy 10 cali (może być wykorzystywany już przez 18. miesięczne maluchy pod warunkiem, że osiągnęły wzrost przynajmniej 80 cm),
 • rowerek biegowy 12 cali (idealny dla grupy wiekowej 2-4 lata, o wzroście 80 – 100 cm),
 • rowerek biegowy 14 cali (idealny dla dzieci w wieku 3-5 lat, o wzroście 98-106 cm),
 • rowerek biegowy 16 cali (idealny dla dzieci w wieku 4-6 lat, o wzroście 104 – 122 cm).

Rowerek biegowy dla malucha zawsze należy dobierać po uprzednim zmierzeniu długości nogi dziecka, porównując pomiar to minimalnej i maksymalnej wysokości siodełka. W przypadku starszych dzieci, których prędkość jazdy jest już znacznie wyższa niż na początku, warto wybrać z rankingu rowerek biegowy z hamulcem, co przy niekiedy szalonej jeździe pomoże zminimalizować ryzyko upadku.

Rowerek biegowy trójkołowy — kiedy warto rozważyć jego zakup?

Rowerek biegowy z regulacją dla rocznego dziecka z rankingu

Małe dzieci uwielbiają spacerować. Przychodzi jednak taki moment, w którym jazda wózkiem zaczyna być nudna, a maluch pragną więcej swobody i samodzielności. Rowerek biegowy 3 kołowy to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych dzieci (1-3 lata).

Ze względu na to, że jednoślady dla dzieci różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i rozmiarem, przed zakupem należy sprawdzić, do jakiej grupy wiekowej producent kieruje rowerek biegowy.

Wiele modeli wyposażonych w trzy koła posiada dodatkowe pasy bezpieczeństwa, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dziecka w czasie jazdy. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rodziców, w rankingu dostępne są hybrydy wózków i trójkołowych rowerków, z których mogą korzystać nawet 9-10 miesięczne maluchy.

Jaki rowerek biegowy dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?

Rowerek bierowy dla dziecka z rankingu

Jak wiadomo, najważniejsze znaczenie ma dopasowanie rowerka biegowego do wzrostu dziecka — to zapewni mu nie tylko komfortową jazdę i dobrą zabawę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W rankingu wybór jest na tyle szeroki, że z całą pewnością każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Po sprawdzeniu użyteczności i kilku istotnych parametrów warto zadbać o to, by jego estetyka przypadała do gustu dziecku — wbrew pozorom to bardzo ważne dla małego człowieka. Trafiając w jego preferencje, można sprawdzić, że znacznie chętniej zacznie z niego korzystać. Taki rodzaj aktywności przyniesie wiele korzyści nie tylko dla dziecka, ale i rodzica (jak wiadomo znudzone dziecko, to złe i kapryśne dziecko).

Jaki rowerek biegowy dla rocznego dziecka?

Uniwersalny dziecięcy rowerek biegowy dla chłopca lub dziewczynki

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych dziecięcych aktywności. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy warto wprowadzić taką przyjemność w życie malucha, który dopiero co ukończył pierwszy rok życia. Przy tak małym dziecku ważny jest dobór nie tylko odpowiedniej wielkości rowerka. Niezwykle istotne jest także wybranie modelu stabilnego — w tym przypadku dobrym rozwiązaniem może być rowerek biegowy jeździk. Choć będzie on jednym z najbezpieczniejszych wyborów, należy liczyć się z tym, że ze względu na swoje rozmiary i szybki rozwój dziecka nie posłuży mu zbyt długo. Najczęściej wybór rodziców w przypadku rocznej pociechy pada na mały rankingowy rowerek biegowy, w wersji trzy- lub czterokołowej. W niektórych modelach kółka wraz ze wzrostem umiejętności dziecka i jego wieku można bez większych problemów zdemontować. W przeciwieństwie do jeździków takie rowery, jeżeli mają możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy mogą posłużyć dziecku przez naprawdę długi czas.

Rowerek biegowy dla rocznego dziecka ranking lipiec 2024

Rozwiązanie idealne na dłużej — rowerek biegowy 2w1

Rowerek biegowy z pompowanymi kołami 2w1 motor

Rowerek biegowy 2w1 to idealne rozwiązanie dla rodziców chcących dokonać zakupu, który posłuży maluchom przez długi czas. Może być to zarówno rowerek biegowy z hulajnogą, jak i rowerek posiadający doczepiane koła (niekiedy są one równej wielkości, pozwalając na doskonałe dopasowanie roweru do wieku dziecka) czy pedały, które można montować/ demontować zależnie od wieku i umiejętności dziecka. Modele 2w1 mają też możliwość regulacji siedziska, dzięki czemu takie rowerki biegowe mogą być użytkowane już od około 18. miesiąca życia do nawet 3-4 lat. Nie da się ukryć, że rowerki biegowe 2w1 są zdecydowanie droższe niż klasyczne modele. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli wykonane są solidnie i z dobrej jakości materiału, będą inwestycją, która posłuży dziecku przez bardzo długi czas. Modele rowerków biegowych 2w1 dostępne są w rankingu zarówno w wersji wykonanej z drewna, jak i metalu czy aluminium.

Rowerek biegowy pompowane koła czy piankowe?

Wybierając pierwszy rowerek biegowy dla dziecka, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego dostosowanie do wzrostu i wieku czy estetykę. Istotne znaczenie ma również wybór odpowiedniego typu kół. Piankowe czy pompowane, które z nich będą nie tylko bezpieczniejsze, ale i bardziej komfortowe w użytkowaniu przez najmłodszych?
Piankowe opony są bardzo często stosowane w rowerkach biegowych, hulajnogach czy jeździkach dedykowanych do użytku przez najmłodsze dzieci. Są one bardzo lekkie, a ich wyprodukowanie stosunkowo tanie, przez co ceny pojazdów, które zostały w nie wyposażone, w większości przypadków nie są specjalnie wygórowane. Koła piankowe mają zarówno swoje zalety, jak i wady.

Zalety kół piankowych

 • Odporne na przebicia
 • Lekkie
 • Pianka się kruszy, a nie przebija, co pozwala na kontynuowanie jazdy przy uszkodzeniu koła

Wady kół piankowych

 • Mało elastyczne i twarde, przez mają gorszą amortyzację
 • W przypadku uszkodzenia koła jedyną możliwością na dalsze użytkowanie rowerka jest jego wymiana na nowe
 • Mniejsza przyczepność w porównaniu do kół pompowanych

Rowerki biegowe, szczególnie dla dzieci 3-letnich i starszych często posiadają koła składające się z dętki i gumowej opony. Z wielu względów to właśnie one są szczególnie lubiane przez rodziców.

Zalety kół pompowanych

 • Bardzo dobrze tłumią wstrząsy
 • Wydajny bieżnik zapewnia lepszą przyczepność

Wady kół pompowanych

 • Duże prawdopodobieństwo przebicia
 • Znacznie większy ciężar w porównaniu do opon piankowych

Lekki rowerek biegowy to dla dziecka idealny wstęp do nauki jazdy na prawdziwym jednośladzie, przynoszący nie tylko upragnionych przez malucha ruch, ale i dobrą zabawę oraz naukę zachowywania równowagi. Dziecko zwiększa także swoją siłę i wytrzymałość, ucząc się jednocześnie orientacji w terenie czy reakcji równoważnych. Wybór modeli w rankingu jest obecnie na tyle szeroki, że z pewnością każdy rodzic, mając na względzie preferencje i predyspozycje swojej pociechy, znajdzie dla niej idealny rower.

Wyróżnione przez redakcję rowerki biegowe 2024

Najczęściej zadawane pytania o rankingowy rowerek biegowy 2024 :

Rowerek biegowy, od kiedy dla dziecka?

Rowerki hybrydowe, czyli te łączące w sobie wózek i rowerek biegowy pozwalają na przypięcie pasami malucha i jazdę już, kiedy utrzymuje prostą postawę. Zazwyczaj dzieje się tak w wieku 8-9 miesięcy, zaleca się, aby dziecko miała w tym czasie przynajmniej 80 cm długości, dzięki czemu pasy chronią odpowiedni pociechę przed wypadnięciem.

Jaki rowerek biegowy dla dziecka na start?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem do samodzielnej jazdy są lekkie rowerki biegowe, ważące mniej niż 3 kg. Dzięki czemu przewrócony rowerek nie uwięzi malucha, a dodatkowo pozwoli mu na swobodne pokonywanie przeszkód. Należy pamiętać, że zakupem istotne jest również dobrać odpowiednią wielkość kół do wielkości dziecka.

Rowerek biegowy, czy jest zdrowy?

Rowerek biegowy pozwala dziecku oderwać się od wózka, kształtuje zmysł równowagi, co ułatwia w późniejszym czasie naukę jazdy na rowerze. Rowerek biegowy to także dobre rozwiązanie dla rodziców wybierających się na nieco dłuższy spacer. Dziecko nie zmęczy się na nim tak szybko i nie ma potrzeby noszenia malucha na rękach, przez co kręgosłup rodzica nie musi dźwigać dodatkowych kilogramów.

8 komentarzy

 1. Jak zauważyłam ranking rowerków biegowych pokazuje konstrukcje drewniane, czy aby na pewno drewniany to trwały rowerek biegowy? szukam rowerek biegowy dla rocznego dziecka ranking uwzględnia dzieci w różnym wieku jak zauważyłam, ale czy roczne dziecko będzie w stanie opanować równowagę? czy lepiej szukać rowerka biegowego na trzech kołach? polecane rowerki biegowe w rankingu wydają się że mają regulacje, która pozwoli małemu małemu dziecku sięgnąć do ziemi, czy potrzeba coś więcej, żeby maluszek korzystał z zabawki?Jaki rowerek biegowy polecilibyście dla rocznego dziecka?

  • Moim zdaniem powinnaś koleżanko poszukać dobry rowerek biegowy z trzema kołami i regulacją siedzenia tak aby dziecko było w stanie postawić w pełni stopę na ziemi. Początki zawsze bywają trudne, bo to coś nowego i trzeba się nauczyć ale wierz mi kiedy kupujesz rowerek biegowy dla 2 latka ranking jest już pełen propozycji dla młodszych dzieci, bo dobry rowerek biegowy to taki na którym dziecko jeździ maksymalnie 3 lata, potem przychodzi czas na klasyczny rowerek z pedałami. Każdy CI to powie, że łatwiej dziecku nauczyć się jeździć na rowerze jak wcześniej jeździło na rowerku biegowym. Dla dzieci właśnie w tym celu polecane są rowerki biegowe wykonane z drewna, są stosunkowo tanie, nie przygniotą małego dziecka podczas upadku i mają ograniczony skręt co ułatwia zachowanie równowagi.

 2. Chcąc kupić dobry rowerek biegowy trzeba się przygotować finansowo, bo taki z biedronki, czy kupiony w lidl to raczej nie ma odpowiednich atestów i certyfikatów. Wcześniej kupiłem drewniany rowerek biegowy dla 2 latka marki kinderkraft, teraz wymieniłem na model metalowy rowerek biegowy dla 3 latka z kołami pompowanymi cariboo, oczywiście wszystko ma swoją cenę. Chcesz kupić coś do 50 zł lub 100 zł? Szkoda zachodu, lepiej dołożyć i kupić coś trwalszego za 200 zł czy nawet markowy rowerek dla dziecka za 300 zł. Patrzcie na atesty, od tego zależy bezpieczeństwo waszego dziecka.

 3. Po wypróbowaniu przez dziecko roweru do biegania u pociech moich znajomych mogę śmiało powiedzieć, że zapewnia on płynną i wygodną jazdę, co skusiło mnie również do jego zakupu.

 4. Regulowane siodełko i kierownica roweru do biegania Cruiser sprawiają, że jest on idealny dla rowerzystów o różnym wzroście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *