Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem wśród maluchów i ich rodziców cieszą się rowerki biegowe. Z niektórych modeli mogą korzystać już nawet kilkumiesięczne dzieci, nic więc dziwnego, że są tak popularne.

Dlaczego rowerek biegowy to dobre rozwiązanie dla dziecka?

Rowerek bierowy dla dziecka z rankingu

W czasie jazdy dziecko przyjmuje pozycję niemal dokładnie taka samą jak w czasie jazdy na klasycznym rowerze z tą różnicą, że w tym przypadku poruszania się odbywa się na zasadzie chodzenia-biegania. Dla dziecka taki rower jest niezwykle prosty w obsłudze, dodatkowo kształtuje jego zmysł równowagi oraz umiejętność sterowania jednośladem. Rowerki biegowe są w ostatnim czasie niezwykle lubiane nie tylko przez dzieci, ale również i ich opiekunów. Na czym polega fenomen tych niewielkich urządzeń? Do ich największych atutów z całą pewnością można zaliczyć:

 • możliwość kształtowania wśród dzieci umiejętności utrzymywania równowagi na rowerze;
 • dzieci, które swoją przygodę z jazdą na rowerze rozpoczęły od modelu biegowego, znacznie szybciej są w stanie przesiąść się na model dwukołowy, z pominięciem etapu doczepianych kółek;
 • dostarczenie najmłodszym odpowiedniej dawki ruchu, niezbędnej do ich prawidłowego rozwoju;
 • modele biegowe znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne będą się sprawdzały w jeździe przy trudnym i nierównym terenie.

Rowerek biegowy ranking wrzesień 2021

Dziś wybór rowerków biegowych na rynku jest naprawdę bardzo szeroki. Często różnią się one między sobą nie tylko stylistyką, ale również materiałem, z jakiego zostały wykonane czy dodatkowymi funkcjami. Wśród propozycji rankingowych znajdziesz wiele najciekawszych i bezpiecznych rowerków biegowych, które zmalały się w rankingu na podstawie opinii rodziców, ich wypowiedzi na forach oraz mieściły się w rozsądnej cenie.

 

Drewniane rowerki biegowe, metalowe a może aluminiowe?

Drewniane rowerki biegowe charakteryzują się bez wątpienia wyjątkową i niebanalną stylistyką. Ze względu na niewielkie rozmiary i różnorodne formy, taki rowerek biegowy może stać się idealnym prezentem na roczek, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Choć wiele osób ceni je sobie za estetykę, należy pamiętać o tym, że w przeważającej ilości przypadków nie mają regulacji siodełka, a co za tym idzie dziecko, dość szybko stają się za małe na to, by z niego w dalszym ciągu korzystać. W tym przypadku należy pamiętać także o właściwych warunkach przechowywania — jeżeli będą one niesprzyjające materiałowi, jakim jest drewno, z dużym prawdopodobieństwem taki rowerek bardzo szybko ulegnie uszkodzeniu.

Jeżeli nie na drewniany, warto postawić na rowerek biegowy metalowy, charakteryzujący się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto w porównaniu do modeli drewnianych mają znacznie lepszą zwrotność układu sterowania i przedniego koła, co nie pozostaje obojętne dla komfortu jazdy. W większości przypadków stalowa rama umożliwia znacznie więcej możliwości regulacji, dzięki czemu maluch będzie mógł korzystać z niego z powodzeniem przez dłuższy czas. Niestety pomimo wielu zalet, metalowe modele są też znacznie cięższe od tych drewnianych. Dobrą alternatywą mogą być tu rowerki biegowe aluminiowe, o podobnych jak metalowe właściwościach z tą jednak różnicą, że ich masa jest zdecydowanie mniejsza.

Rodzice mogą kupić swojemu dziecku także rowerek biegowy plastikowy. Co prawda ze względu na niskie właściwości wytrzymałościowe i mało atrakcyjną estetykę (w porównaniu do modeli metalowych czy drewnianych), są dostępne w sprzedaży, ale rzadziej wybierane przez rodziców.

W rankingu można znaleźć także nowoczesne rowerki biegowe wykonane z magnezu. Materiał ten doskonale nadaje się jako konstrukcja, niestety jego obróbka jest czasochłonna, więc przekłada się to na cenę. Bardzo często wykorzystywany jest w przemyśle motoryzacyjnym, ze względu na swoje właściwości. Magnezowa rama rowerka biegowego jest lżejsza i dobrze tłumi drgania, w efekcie rowerek biegowy może ważyć niespełna 3 kg.

Jaki rowerek biegowy dla 2 latka, a jaki dla dziecka starszego?

Najistotniejszym parametrem decydującym o wyborze rowerka jest jego rozmiar — zarówno zbyt mały, jak i za duży będzie powodował u dziecka silne uczucie dyskomfortu, przez co szybko zniechęci się do podejmowania jazdy na nim. Warto zdawać sobie sprawę także z tego, że maluch poruszający się na niedostosowanym do jego wieku i wzrostu jednośladzie jest znacznie bardziej narażony na wypadek. Na rynku można obecnie znaleźć:

 • rowerek biegowy 10 cali (może być wykorzystywany już przez 18. miesięczne maluchy pod warunkiem, że osiągnęły wzrost przynajmniej 80 cm),
 • rowerek biegowy 12 cali (idealny dla grupy wiekowej 2-4 lata, o wzroście 80 – 100 cm),
 • rowerek biegowy 14 cali (idealny dla dzieci w wieku 3-5 lat, o wzroście 98-106 cm),
 • rowerek biegowy 16 cali (idealny dla dzieci w wieku 4-6 lat, o wzroście 104 – 122 cm).

Rowerek biegowy dla malucha zawsze należy dobierać po uprzednim zmierzeniu długości nogi dziecka, porównując pomiar to minimalnej i maksymalnej wysokości siodełka. W przypadku starszych dzieci, których prędkość jazdy jest już znacznie wyższa niż na początku, warto wybrać z rankingu rowerek biegowy z hamulcem, co przy niekiedy szalonej jeździe pomoże zminimalizować ryzyko upadku.

Rowerek biegowy trójkołowy — kiedy warto rozważyć jego zakup?

Rowerek biegowy z regulacją dla rocznego dziecka z rankingu

Małe dzieci uwielbiają spacerować. Przychodzi jednak taki moment, w którym jazda wózkiem zaczyna być nudna, a maluch pragną więcej swobody i samodzielności. Rowerek biegowy 3 kołowy to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych dzieci (1-3 lata).

Ze względu na to, że jednoślady dla dzieci różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i rozmiarem, przed zakupem należy sprawdzić, do jakiej grupy wiekowej producent kieruje rowerek biegowy.

Wiele modeli wyposażonych w trzy koła posiada dodatkowe pasy bezpieczeństwa, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dziecka w czasie jazdy. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rodziców, w rankingu dostępne są hybrydy wózków i trójkołowych rowerków, z których mogą korzystać nawet 9-10 miesięczne maluchy.

Jaki rowerek biegowy dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?

Jak wiadomo, najważniejsze znaczenie ma dopasowanie rowerka biegowego do wzrostu dziecka — to zapewni mu nie tylko komfortową jazdę i dobrą zabawę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W rankingu wybór jest na tyle szeroki, że z całą pewnością każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Po sprawdzeniu użyteczności i kilku istotnych parametrów warto zadbać o to, by jego estetyka przypadała do gustu dziecku — wbrew pozorom to bardzo ważne dla małego człowieka. Trafiając w jego preferencje, można sprawdzić, że znacznie chętniej zacznie z niego korzystać. Taki rodzaj aktywności przyniesie wiele korzyści nie tylko dla dziecka, ale i rodzica (jak wiadomo znudzone dziecko, to złe i kapryśne dziecko).

Uniwersalny dziecięcy rowerek biegowy dla chłopca lub dziewczynki

Jaki rowerek biegowy dla rocznego dziecka?

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych dziecięcych aktywności. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy warto wprowadzić taką przyjemność w życie malucha, który dopiero co ukończył pierwszy rok życia. Przy tak małym dziecku ważny jest dobór nie tylko odpowiedniej wielkości rowerka. Niezwykle istotne jest także wybranie modelu stabilnego — w tym przypadku dobrym rozwiązaniem może być rowerek biegowy jeździk. Choć będzie on jednym z najbezpieczniejszych wyborów, należy liczyć się z tym, że ze względu na swoje rozmiary i szybki rozwój dziecka nie posłuży mu zbyt długo. Najczęściej wybór rodziców w przypadku rocznej pociechy pada na mały rankingowy rowerek biegowy, w wersji trzy- lub czterokołowej. W niektórych modelach kółka wraz ze wzrostem umiejętności dziecka i jego wieku można bez większych problemów zdemontować. W przeciwieństwie do jeździków takie rowery, jeżeli mają możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy mogą posłużyć dziecku przez naprawdę długi czas.

Rowerek biegowy dla rocznego dziecka ranking wrzesień 2021

Rozwiązanie idealne na dłużej — rowerek biegowy 2w1

Rowerek biegowy z pompowanymi kołami 2w1 motor

Rowerek biegowy 2w1 to idealne rozwiązanie dla rodziców chcących dokonać zakupu, który posłuży maluchom przez długi czas. Może być to zarówno rowerek biegowy z hulajnogą, jak i rowerek posiadający doczepiane koła (niekiedy są one równej wielkości, pozwalając na doskonałe dopasowanie roweru do wieku dziecka) czy pedały, które można montować/ demontować zależnie od wieku i umiejętności dziecka. Modele 2w1 mają też możliwość regulacji siedziska, dzięki czemu takie rowerki biegowe mogą być użytkowane już od około 18. miesiąca życia do nawet 3-4 lat. Nie da się ukryć, że rowerki biegowe 2w1 są zdecydowanie droższe niż klasyczne modele. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli wykonane są solidnie i z dobrej jakości materiału, będą inwestycją, która posłuży dziecku przez bardzo długi czas. Modele rowerków biegowych 2w1 dostępne są w rankingu zarówno w wersji wykonanej z drewna, jak i metalu czy aluminium.

Rowerek biegowy pompowane koła czy piankowe?

Wybierając pierwszy rowerek biegowy dla dziecka, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego dostosowanie do wzrostu i wieku czy estetykę. Istotne znaczenie ma również wybór odpowiedniego typu kół. Piankowe czy pompowane, które z nich będą nie tylko bezpieczniejsze, ale i bardziej komfortowe w użytkowaniu przez najmłodszych?
Piankowe opony są bardzo często stosowane w rowerkach biegowych, hulajnogach czy jeździkach dedykowanych do użytku przez najmłodsze dzieci. Są one bardzo lekkie, a ich wyprodukowanie stosunkowo tanie, przez co ceny pojazdów, które zostały w nie wyposażone, w większości przypadków nie są specjalnie wygórowane. Koła piankowe mają zarówno swoje zalety, jak i wady.

Zalety kół piankowych

 • Odporne na przebicia
 • Lekkie
 • Pianka się kruszy, a nie przebija, co pozwala na kontynuowanie jazdy przy uszkodzeniu koła

Wady kół piankowych

 • Mało elastyczne i twarde, przez mają gorszą amortyzację
 • W przypadku uszkodzenia koła jedyną możliwością na dalsze użytkowanie rowerka jest jego wymiana na nowe
 • Mniejsza przyczepność w porównaniu do kół pompowanych

Rowerki biegowe, szczególnie dla dzieci 3-letnich i starszych często posiadają koła składające się z dętki i gumowej opony. Z wielu względów to właśnie one są szczególnie lubiane przez rodziców.

Zalety kół pompowanych

 • Bardzo dobrze tłumią wstrząsy
 • Wydajny bieżnik zapewnia lepszą przyczepność

Wady kół pompowanych

 • Duże prawdopodobieństwo przebicia
 • Znacznie większy ciężar w porównaniu do opon piankowych

Lekki rowerek biegowy to dla dziecka idealny wstęp do nauki jazdy na prawdziwym jednośladzie, przynoszący nie tylko upragnionych przez malucha ruch, ale i dobrą zabawę oraz naukę zachowywania równowagi. Dziecko zwiększa także swoją siłę i wytrzymałość, ucząc się jednocześnie orientacji w terenie czy reakcji równoważnych. Wybór modeli w rankingu jest obecnie na tyle szeroki, że z pewnością każdy rodzic, mając na względzie preferencje i predyspozycje swojej pociechy, znajdzie dla niej idealny rower.

Wyróżnione przez redakcję rowerki biegowe 2021

Najczęściej zadawane pytania o rankingowy rowerek biegowy 2021 :

Rowerek biegowy, od kiedy dla dziecka?

Rowerki hybrydowe, czyli te łączące w sobie wózek i rowerek biegowy pozwalają na przypięcie pasami malucha i jazdę już, kiedy utrzymuje prostą postawę. Zazwyczaj dzieje się tak w wieku 8-9 miesięcy, zaleca się, aby dziecko miała w tym czasie przynajmniej 80 cm długości, dzięki czemu pasy chronią odpowiedni pociechę przed wypadnięciem.

Jaki rowerek biegowy dla dziecka na start?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem do samodzielnej jazdy są lekkie rowerki biegowe, ważące mniej niż 3 kg. Dzięki czemu przewrócony rowerek nie uwięzi malucha, a dodatkowo pozwoli mu na swobodne pokonywanie przeszkód. Należy pamiętać, że zakupem istotne jest również dobrać odpowiednią wielkość kół do wielkości dziecka.

Rowerek biegowy, czy jest zdrowy?

Rowerek biegowy pozwala dziecku oderwać się od wózka, kształtuje zmysł równowagi, co ułatwia w późniejszym czasie naukę jazdy na rowerze. Rowerek biegowy to także dobre rozwiązanie dla rodziców wybierających się na nieco dłuższy spacer. Dziecko nie zmęczy się na nim tak szybko i nie ma potrzeby noszenia malucha na rękach, przez co kręgosłup rodzica nie musi dźwigać dodatkowych kilogramów.

Aktualizacja: wrzesień 2021

2 opinie

 1. Jak zauważyłam ranking rowerków biegowych pokazuje konstrukcje drewniane, czy aby na pewno drewniany to trwały rowerek biegowy? szukam rowerek biegowy dla rocznego dziecka ranking uwzględnia dzieci w różnym wieku jak zauważyłam, ale czy roczne dziecko będzie w stanie opanować równowagę? czy lepiej szukać rowerka biegowego na trzech kołach? polecane rowerki biegowe w rankingu wydają się że mają regulacje, która pozwoli małemu małemu dziecku sięgnąć do ziemi, czy potrzeba coś więcej, żeby maluszek korzystał z zabawki?Jaki rowerek biegowy polecilibyście dla rocznego dziecka?

  • Moim zdaniem powinnaś koleżanko poszukać dobry rowerek biegowy z trzema kołami i regulacją siedzenia tak aby dziecko było w stanie postawić w pełni stopę na ziemi. Początki zawsze bywają trudne, bo to coś nowego i trzeba się nauczyć ale wierz mi kiedy kupujesz rowerek biegowy dla 2 latka ranking jest już pełen propozycji dla młodszych dzieci, bo dobry rowerek biegowy to taki na którym dziecko jeździ maksymalnie 3 lata, potem przychodzi czas na klasyczny rowerek z pedałami. Każdy CI to powie, że łatwiej dziecku nauczyć się jeździć na rowerze jak wcześniej jeździło na rowerku biegowym. Dla dzieci właśnie w tym celu polecane są rowerki biegowe wykonane z drewna, są stosunkowo tanie, nie przygniotą małego dziecka podczas upadku i mają ograniczony skręt co ułatwia zachowanie równowagi.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Wielozadaniowe łóżeczko turystyczne pozwala na dobrą organizację miejsca do spania, do zabawy oraz do przebierania pieluszek. Bezpieczny kojec ma zazwyczaj na bokach siatkę, wiec nie ma możliwości, aby dziecko uderzyło się o szczebelki. Mobilne i kompaktowe łóżko pozwala dziecku zasnąć nawet w nieznanym środowisku, przyzwyczajone do łóżeczka może jeździć spokojnie z rodzicami na dalekie podróże, lub pod okiem rodziców bawić się na świeżym powietrzu. Sprawdź jak wybrać dobre i praktyczne łóżeczko turystyczne w dobrej cenie.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.