Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Bycie rodzicem to pasmo wyzwań, na szczęście w niektórych kwestiach pomocna okazuje się nowoczesna technologia. Zapewnienie bezpieczeństwa maluszkowi zaczyna się na dobre zaraz po urodzeniu. Świeżo upieczeni rodzice chętnie korzystają z takich dobrodziejstw jak nianie elektroniczne, które podnoszą komfort opieki nad noworodkiem.

Najlepsza rankingowa niania elektroniczna

Patrząc na rynek produktów dedykowanych dzieciom, pojawia się pytanie, jaka niania elektroniczna będzie najlepsza? Czy postawić na taką z dużym zasięgiem? A może lepiej wyposażyć się w model cyfrowy? Podpowiadamy — dobra niania elektroniczna to taka, która spełnia indywidualne oczekiwania i wymagania użytkowników. Przedstawiamy ranking modeli, które wyróżniają się wartą uwagi funkcjonalnością oraz mają korzystną cenę.

Niania elektroniczna dla dzieci ranking wrzesień 2021

Zestawienie rankingowe elektronicznych niani zostało opracowane na podstawie opinii i wypowiedzi na forach doświadczonych rodziców. Wyselekcjonowane modele zostały umieszczone w rankingu, spełniając wymagania co do funkcjonalności i korzystnej ceny.

 

Niania elektroniczna z kamerą i niania elektroniczna z wifi — maluszek pod czujnym okiem

Dziecpo śpi spokojnie rodzice mają nianię elektroniczną

Z punktu widzenia rodziców idealna niania elektroniczna dla dziecka to taka, która pozwala na wykonywanie codziennych obowiązków bez generowania stresu wynikającego z faktu, że nie wiemy, co dzieje się w pokoju pociechy. Niania elektroniczna z kamerą jest nieodzowna wszędzie tam, gdzie niemowlak śpi poza czujnym okiem rodziców, a kilkulatek lubi bawić się w swoim pokoju. Słowem tego rodzaju rozwiązanie pozwala na doglądanie dziecka niezależnie od tego, czy gotujemy obiad, czy odpoczywamy na tarasie. Cyfrowa niania elektroniczna podnosi poziom bezpieczeństwa dziecka od jego pierwszych dni życia i jest nieodzownym akcesorium przez kilka kolejnych lat. Z pewnością nie jest wydatkiem na chwilę, więc warto postawić na modele pochodzące od renomowanych producentów, którzy zadbali, by przesyłany drogą radiową obraz był wyraźny i ciągły, a ekran wyświetlacza kolorowy. Zaawansowane technologicznie modele tj. niania elektroniczna z kamerą i monitorem WiFi pozwalają na podłączenie poprzez sieć internetową, a to z kolei umożliwia „podglądanie” poczynań malucha na tablecie lub smartfonie.

Niania elektroniczna z kamerą sprawdza się w wielu sytuacjach. Jest doceniana przez rodziców mieszkających w dużych domach, pracujących zdalnie lub ceniących sobie spanie w oddzielnych pomieszczeniach.

Zalety, jakimi wyróżnia się dobra niania z kamerą

 • nadzór audio i wideo nad maluchem od pierwszych chwil życia po wiek przedszkolny
 • możliwość uspokojenia dziecka na odległość
 • zwiększenie bezpieczeństwa
 • możliwość rozbudowy o podłączenie dodatkowych nadajników
 • dodatkowe funkcje np. mierzenie temperatury pomieszczenia, dwukierunkowa komunikacja, cyfrowy zoom
 • duża rozpiętość zasięgu, nawet do 3 km
 • uspokajające malucha dźwięki

Niania elektroniczna z monitorem oddechu — spokojny sen malucha i rodzica

Specjalną grupę niań elektronicznych — cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących — stanowią modele wyposażone w układ monitorowania oddechu malucha. Trzeba przyznać, że rankingowa niania elektroniczna z monitorem oddechu to akcesorium wprost rekomendowane rodzicom wcześniaków, co bynajmniej nie oznacza, że nie powinni po niego sięgać pozostali.

Wprost przeciwnie, delikatny maluszek, którego dopiero uczą się rodzice, wymaga szczególnej uwagi i troski. Niania elektroniczna dla niemowląt z monitorem oddechu łączy w sobie funkcje dobrych modeli cyfrowych z dodatkowym czujnikiem, który kontroluje proces oddychania dziecka, a w razie wykrycia najmniejszych nieprawidłowości, alarmuje o ich pojawieniu. To produkt, dzięki któremu można zapobiec wystąpieniu tzw. zespołu śmierci łóżeczkowej, ale też zareagować na czas, gdy dziecko włoży jakiś niepożądany przedmiot do ust i zacznie się dusić. Oprócz tego niania z monitorem oddechu spełni swoje zadanie, gdy dziecko będzie miało kaszel i infekcję dróg oddechowych.

Zalety najlepszej niani z monitorem oddechu

 • wysokie bezpieczeństwo
 • możliwość podjęci szybkiej reakcji w przypadku nieprawidłowości w oddychaniu
 • dyskretny i dokładny zespół czujników umieszczanych pod materacem daje właściwe odczyty
 • zintegrowane, zaawansowane technologicznie odbiorniki sygnalizujące nieprawidłowości
 • sygnały dźwiękowe, które mają na celu przebudzenie dziecka w chwili pojawienia się bezdechu
 • dodatkowe funkcje np. higrometr
 • możliwość wyboru monitora stacjonarnego lub przenośnego

Niania elektroniczna z kamerą na telefon

Przydatność urządzeń dedykowanych dla rodziców mierzona jest m.in. ich ergonomią i dopasowaniem do stylu życia. W zdecydowanej większości przypadków niania elektroniczna z kamerą na telefon wybrana z rankingu jest rozwiązaniem skrojonym na miarę oczekiwań. Maluch może przebywać w swoim pokoju, a rodzic w ogrodzie — dzięki odpowiednio dużemu zasięgowi, zatroskana mama lub tata mogą kontrolować poczynania dziecka na ekranie smartfona. To zdecydowanie duży krok do przodu, jeśli chodzi o wykorzystanie technologii w tej dziedzinie. Niegdyś można było „podglądać” dziecko wyłącznie na dedykowanym do tego monitorze, obecnie nie ma przeszkód, by robić to z dowolnego miejsca.

Zalety dobrej niani elektronicznej na urządzenia mobilne

 • zwiększenie bezpieczeństwa dziecka
 • wykorzystanie sygnału WiFi do przekazywania dźwięku i obrazu na bieżąco z wykorzystaniem danych komórkowych
 • możliwość podłączenia dodatkowych aplikacji współpracujących na smartfonie
 • przekazywanie obrazu i dźwięku do wybranego urządzenia
 • zwiększenie mobilności rodzica
 • rozszerzenie o dodatkowe aplikacje i funkcje
 • prosta obsługa i niezawodne działanie
 • cyfrowy, wyraźny przekaz
 • pełna obsługa mobilna

Niania elektroniczna duży zasięg — gdziekolwiek jesteś, dziecko jest pod kontrolą

Dużym ułatwieniem dla rodziców jest możliwość oddalenia się od pokoju dziecka na większą odległość. Niegdyś przemieszczanie się po domu rodziło niepewność, co robi maluch, teraz, dzięki takim urządzeniom jak elektroniczna niania z dużym zasięgiem duży dom z rankingową nianią i przebywanie rodzica w ogrodzie przestaje być kłopotliwe. Kluczem do dokonania dobrego wyboru jest odpowiednie określenie rzeczywistych odległości. Im większe przestrzenie, tym lepiej zdecydować się na bardziej zaawansowaną pomoc. W większym domu, w którym ma zostać zainstalowana niania elektroniczna, zasięg 500 metrów w zdecydowanej większości przypadków jest wystarczający. Natomiast jeśli lubimy wojaże lub mama potrzebę oddalenia się z domu warto sięgnąć po inne modele. Innymi słowy, w specjalnych przypadkach — np. wyjazd na działkę — w których odległości będą większe, powinna być zabrana zaawansowana pod tym kątem niania elektroniczna — zasięg 3 km spełnia się przede wszystkim poza domem.

Zalety niani elektronicznych z dużym zasięgiem

 • zwiększenie swobody poruszania się rodzica bez utraty kontroli nad maluchem
 • idealne w dużym domu, na działce, w podróży
 • cyfrowy przekaz obrazu i dźwięku
 • możliwość rozbudowania o dodatkowe kamery
 • funkcje wspomagające np. melodie usypiające, dwustronna komunikacja, czujniki temperatury, wilgotności (w zależności od modeli)
 • działanie w pomieszczeniu zamkniętym i na otwartej przestrzeni
 • bogata różnorodność zasięgu do wyboru w poszczególnych modelach
 • duże bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Niania elektroniczna dla bliźniaków

Domowa niania elektroniczna z kamerką w dobrej cenie

Nie ma cienia wątpliwości, że cyfrowe nianie należą do obowiązkowych akcesoriów w pokoju bliźniaków. Słodkie maluchy to nie lada wyzwanie dla rodziców. Gdy jedno śpi, drugie może wyśpiewywać serenady, a w późniejszym okresie, słodkie bobasy będą wzajemnie inspirowały się do emocjonalnego i pełnego entuzjazmu poznawania świata. Kontrola poprzez nianie elektroniczne to w praktyce dodatkowe ręce do opieki. Producenci wsłuchujący się w oczekiwania rodziców proponują nianie elektroniczne dla bliźniąt, które w swoim zestawie zawierają dwie kamery, z których każda może obserwować jednego oseska. Podstawowe, pojedyncze wersje niań w zdecydowanej większości mają możliwość rozbudowania zestawu o elementy, które można znaleźć w rankingu. Modelami, na które warto zwrócić uwagę, są nianie z monitorem oddechu, a także nianie elektroniczne z kamerą i monitorem WiFi. Zalety wybranego zestawu zależą od konkretnego modelu i jego funkcjonalności, która powinna być spójna z oczekiwaniami rodziców. Z pewnością cyfrowa niania dla bliźniaków pozwala na zachowanie większego spokoju i zapewnienie bezpieczeństwa od czasu narodzin po wiek przedszkolny.

Najlepsza niania elektroniczna — wybór taki jak oczekiwania!

Dziecko śpi pod nadzorem odpowiedzialnych rodziców

Producenci niań elektronicznych dostarczają możliwości, które w istocie odzwierciedlają oczekiwania rodziców. Koszt zakupu niani elektronicznej determinowany jest jej funkcyjnością, technologią działania oraz zastosowanymi rozwiązaniami, które wpływają na ergonomię użytkową. Modele różnią się sposobem zasilania — dostępne są nianie elektroniczne na baterie, z funkcją ładowania. Dla niektórych rodziców idealne będą nianie z czujnikiem ruchu lub z monitorem oddechu. Przed wyborem należy więc rozważyć własne preferencje, określić budżet i wybrać model, który posiada wszystkie certyfikaty. Zakup dobrej niani elektronicznej z rankingu to w istocie inwestycja w spokój i bezpieczeństwo, która nie ustaje wraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia. Należy pamiętać, że dziecko potrzebuje nadzoru zdecydowanie dłużej, więc mylne jest przekonanie, że jest to zakup krótkofalowy. W związku z tym lepszym rozwiązaniem będzie cyfrowa niania elektroniczna dla dziecka niż zwyczajny model analogowy.

Wyróżnione przez redakcję nianie elektroniczne 2021

Najczęściej zadawane pytania:

Czy elektroniczna niania jest szkodliwa?

Niania elektroniczna pracuje na bezpiecznych częstotliwościach radiowych, które nie zagrażają małemu organizmowi. Ponadto modele pracujące na podstawie technologię Wifi mogą szkodzić dzieciom w tak niewielkim stopniu, jak telefon komórkowy z wyłączoną transmisja danych. Wystarczy odległość 50 cm od głowy dziecka, aby niania elektroniczna w żaden sposób maluszkowi nie zagrażała.

Jak zwiększyć zasięg elektronicznej niani?

Niania elektroniczna jest bardzo czuła, dlatego nie musi być zaraz obok dziecka, a wystarczy w jego pobliżu, dla zwiększenia zasięgu trzeba ustawić nianie tak, aby sygnał przenikał przez, jak najmniejszą ilość przeszkód, np. przy drzwiach lub przy oknie.

Elektroniczna niania czy kamera Wifi?

Kamery Wifi nie mają tak czułego mikrofonu jak nianie elektroniczne, mogą przesyłać obraz w dobrej jakości nawet z czujnikiem ruchu, ale nie są w stanie zastąpić dobrej niania z kamerką, która w nawet podstawowych modelach ma więcej funkcji niż sama kamerka.

Aktualizacja: wrzesień 2021

2 opinie

 1. Każdy kto poszukuje chwili spokoju od śpiącego dziecka powinien odwiedzić ranking niań elektronicznych 2021 i wybrać dobra nianię. Funkcjonalność najlepszych niań elektronicznych pozwala na spokojne wykonywanie codziennych domowych czynności co dość często z pociechą nie jest możliwe. Dobra niania elektroniczna warta jest każdej ceny, bo dzięki temu kupujesz sobie czas, jak zapłacisz więcej to niestety czasu więcej i tak nie będziesz mieć. Dobrym pomysłem jest niania elektroniczna z monitorem oddechu ranking jak zauważyłem uwzględnia wiele takich modeli, a to ważne przy bezdechu sennym, ciężko go wykryć a potrafi się pojawić w środku nocy. Dla tych co potrzebują pracować w innym pomieszczeniu niż śpi dziecko najlepszym pomysłem będzie video niania ranking też ma takie modele i są one zdecydowanie tańsze od tych co mają wiele niepotrzebnych funkcji.

 2. Moim zdaniem do pilnowania dziecka wystarczy niania elektroniczna z kamerą ranking jest pełen różnych opcji, ale górują w nim takie propozycje a to potwierdza moją teorię. Jak się zastanawiasz jaka niania elektroniczna będzie tania a z kamerką to odp jest jedna taka, która wysyła powiadomienia przez wifi do telefonu, fakt jest taki że ma to kilka minusów w porównaniu z klasycznym odbiornikiem video ale jest to nieco tańsza opcja. Na początek musisz sobie postawić cele na których Ci zależy jeżeli już będziesz wiedziała jaką nianię elektroniczna wybrać to sam zakup jest już łatwizną.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Wielozadaniowe łóżeczko turystyczne pozwala na dobrą organizację miejsca do spania, do zabawy oraz do przebierania pieluszek. Bezpieczny kojec ma zazwyczaj na bokach siatkę, wiec nie ma możliwości, aby dziecko uderzyło się o szczebelki. Mobilne i kompaktowe łóżko pozwala dziecku zasnąć nawet w nieznanym środowisku, przyzwyczajone do łóżeczka może jeździć spokojnie z rodzicami na dalekie podróże, lub pod okiem rodziców bawić się na świeżym powietrzu. Sprawdź jak wybrać dobre i praktyczne łóżeczko turystyczne w dobrej cenie.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.