Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci 2024

Bycie rodzicem to pasmo wyzwań, na szczęście w niektórych kwestiach pomocna okazuje się nowoczesna technologia. Zapewnienie bezpieczeństwa maluszkowi zaczyna się na dobre zaraz po urodzeniu. Świeżo upieczeni rodzice chętnie korzystają z takich dobrodziejstw jak nianie elektroniczne, które podnoszą komfort opieki nad noworodkiem.

Patrząc na rynek produktów dedykowanych dzieciom, pojawia się pytanie, jaka niania elektroniczna będzie najlepsza? Czy postawić na taką z dużym zasięgiem? A może lepiej wyposażyć się w model cyfrowy? Podpowiadamy — dobra niania elektroniczna to taka, która spełnia indywidualne oczekiwania i wymagania użytkowników. Przedstawiamy ranking modeli, które wyróżniają się wartą uwagi funkcjonalnością oraz mają korzystną cenę.

Niania elektroniczna dla dzieci ranking kwiecień 2024

Zestawienie rankingowe elektronicznych niani zostało opracowane na podstawie opinii i wypowiedzi na forach doświadczonych rodziców. Wyselekcjonowane modele zostały umieszczone w rankingu, spełniając wymagania co do funkcjonalności i korzystnej ceny.

Niania elektroniczna z kamerą i niania elektroniczna z wifi — maluszek pod czujnym okiem

Dziecpo śpi spokojnie rodzice mają nianię elektroniczną

Z punktu widzenia rodziców idealna niania elektroniczna dla dziecka to taka, która pozwala na wykonywanie codziennych obowiązków bez generowania stresu wynikającego z faktu, że nie wiemy, co dzieje się w pokoju pociechy. Niania elektroniczna z kamerą jest nieodzowna wszędzie tam, gdzie niemowlak śpi poza czujnym okiem rodziców, a kilkulatek lubi bawić się w swoim pokoju. Słowem tego rodzaju rozwiązanie pozwala na doglądanie dziecka niezależnie od tego, czy gotujemy obiad, czy odpoczywamy na tarasie. Cyfrowa niania elektroniczna podnosi poziom bezpieczeństwa dziecka od jego pierwszych dni życia i jest nieodzownym akcesorium przez kilka kolejnych lat. Z pewnością nie jest wydatkiem na chwilę, więc warto postawić na modele pochodzące od renomowanych producentów, którzy zadbali, by przesyłany drogą radiową obraz był wyraźny i ciągły, a ekran wyświetlacza kolorowy. Zaawansowane technologicznie modele tj. niania elektroniczna z kamerą i monitorem WiFi pozwalają na podłączenie poprzez sieć internetową, a to z kolei umożliwia “podglądanie” poczynań malucha na tablecie lub smartfonie.

Niania elektroniczna z kamerą sprawdza się w wielu sytuacjach. Jest doceniana przez rodziców mieszkających w dużych domach, pracujących zdalnie lub ceniących sobie spanie w oddzielnych pomieszczeniach.

Zalety, jakimi wyróżnia się dobra niania z kamerą

 • nadzór audio i wideo nad maluchem od pierwszych chwil życia po wiek przedszkolny
 • możliwość uspokojenia dziecka na odległość
 • zwiększenie bezpieczeństwa
 • możliwość rozbudowy o podłączenie dodatkowych nadajników
 • dodatkowe funkcje np. mierzenie temperatury pomieszczenia, dwukierunkowa komunikacja, cyfrowy zoom
 • duża rozpiętość zasięgu, nawet do 3 km
 • uspokajające malucha dźwięki

Niania elektroniczna z monitorem oddechu — spokojny sen malucha i rodzica

Najlepsza rankingowa niania elektroniczna

Specjalną grupę niań elektronicznych — cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących — stanowią modele wyposażone w układ monitorowania oddechu malucha. Trzeba przyznać, że rankingowa niania elektroniczna z monitorem oddechu to akcesorium wprost rekomendowane rodzicom wcześniaków, co bynajmniej nie oznacza, że nie powinni po niego sięgać pozostali.

Wprost przeciwnie, delikatny maluszek, którego dopiero uczą się rodzice, wymaga szczególnej uwagi i troski. Niania elektroniczna dla niemowląt z monitorem oddechu łączy w sobie funkcje dobrych modeli cyfrowych z dodatkowym czujnikiem, który kontroluje proces oddychania dziecka, a w razie wykrycia najmniejszych nieprawidłowości, alarmuje o ich pojawieniu. To produkt, dzięki któremu można zapobiec wystąpieniu tzw. zespołu śmierci łóżeczkowej, ale też zareagować na czas, gdy dziecko włoży jakiś niepożądany przedmiot do ust i zacznie się dusić. Oprócz tego niania z monitorem oddechu spełni swoje zadanie, gdy dziecko będzie miało kaszel i infekcję dróg oddechowych.

Zalety najlepszej niani z monitorem oddechu

 • wysokie bezpieczeństwo
 • możliwość podjęci szybkiej reakcji w przypadku nieprawidłowości w oddychaniu
 • dyskretny i dokładny zespół czujników umieszczanych pod materacem daje właściwe odczyty
 • zintegrowane, zaawansowane technologicznie odbiorniki sygnalizujące nieprawidłowości
 • sygnały dźwiękowe, które mają na celu przebudzenie dziecka w chwili pojawienia się bezdechu
 • dodatkowe funkcje np. higrometr
 • możliwość wyboru monitora stacjonarnego lub przenośnego

Niania elektroniczna z kamerą na telefon

Przydatność urządzeń dedykowanych dla rodziców mierzona jest m.in. ich ergonomią i dopasowaniem do stylu życia. W zdecydowanej większości przypadków niania elektroniczna z kamerą na telefon wybrana z rankingu jest rozwiązaniem skrojonym na miarę oczekiwań. Maluch może przebywać w swoim pokoju, a rodzic w ogrodzie — dzięki odpowiednio dużemu zasięgowi, zatroskana mama lub tata mogą kontrolować poczynania dziecka na ekranie smartfona. To zdecydowanie duży krok do przodu, jeśli chodzi o wykorzystanie technologii w tej dziedzinie. Niegdyś można było “podglądać” dziecko wyłącznie na dedykowanym do tego monitorze, obecnie nie ma przeszkód, by robić to z dowolnego miejsca.

Zalety dobrej niani elektronicznej na urządzenia mobilne

 • zwiększenie bezpieczeństwa dziecka
 • wykorzystanie sygnału WiFi do przekazywania dźwięku i obrazu na bieżąco z wykorzystaniem danych komórkowych
 • możliwość podłączenia dodatkowych aplikacji współpracujących na smartfonie
 • przekazywanie obrazu i dźwięku do wybranego urządzenia
 • zwiększenie mobilności rodzica
 • rozszerzenie o dodatkowe aplikacje i funkcje
 • prosta obsługa i niezawodne działanie
 • cyfrowy, wyraźny przekaz
 • pełna obsługa mobilna

Niania elektroniczna duży zasięg — gdziekolwiek jesteś, dziecko jest pod kontrolą

Dużym ułatwieniem dla rodziców jest możliwość oddalenia się od pokoju dziecka na większą odległość. Niegdyś przemieszczanie się po domu rodziło niepewność, co robi maluch, teraz, dzięki takim urządzeniom jak elektroniczna niania z dużym zasięgiem duży dom z rankingową nianią i przebywanie rodzica w ogrodzie przestaje być kłopotliwe. Kluczem do dokonania dobrego wyboru jest odpowiednie określenie rzeczywistych odległości. Im większe przestrzenie, tym lepiej zdecydować się na bardziej zaawansowaną pomoc. W większym domu, w którym ma zostać zainstalowana niania elektroniczna, zasięg 500 metrów w zdecydowanej większości przypadków jest wystarczający. Natomiast jeśli lubimy wojaże lub mama potrzebę oddalenia się z domu warto sięgnąć po inne modele. Innymi słowy, w specjalnych przypadkach — np. wyjazd na działkę — w których odległości będą większe, powinna być zabrana zaawansowana pod tym kątem niania elektroniczna — zasięg 3 km spełnia się przede wszystkim poza domem.

Zalety niani elektronicznych z dużym zasięgiem

 • zwiększenie swobody poruszania się rodzica bez utraty kontroli nad maluchem
 • idealne w dużym domu, na działce, w podróży
 • cyfrowy przekaz obrazu i dźwięku
 • możliwość rozbudowania o dodatkowe kamery
 • funkcje wspomagające np. melodie usypiające, dwustronna komunikacja, czujniki temperatury, wilgotności (w zależności od modeli)
 • działanie w pomieszczeniu zamkniętym i na otwartej przestrzeni
 • bogata różnorodność zasięgu do wyboru w poszczególnych modelach
 • duże bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Niania elektroniczna dla bliźniaków

Domowa niania elektroniczna z kamerką w dobrej cenie

Nie ma cienia wątpliwości, że cyfrowe nianie należą do obowiązkowych akcesoriów w pokoju bliźniaków. Słodkie maluchy to nie lada wyzwanie dla rodziców. Gdy jedno śpi, drugie może wyśpiewywać serenady, a w późniejszym okresie, słodkie bobasy będą wzajemnie inspirowały się do emocjonalnego i pełnego entuzjazmu poznawania świata. Kontrola poprzez nianie elektroniczne to w praktyce dodatkowe ręce do opieki. Producenci wsłuchujący się w oczekiwania rodziców proponują nianie elektroniczne dla bliźniąt, które w swoim zestawie zawierają dwie kamery, z których każda może obserwować jednego oseska. Podstawowe, pojedyncze wersje niań w zdecydowanej większości mają możliwość rozbudowania zestawu o elementy, które można znaleźć w rankingu. Modelami, na które warto zwrócić uwagę, są nianie z monitorem oddechu, a także nianie elektroniczne z kamerą i monitorem WiFi. Zalety wybranego zestawu zależą od konkretnego modelu i jego funkcjonalności, która powinna być spójna z oczekiwaniami rodziców. Z pewnością cyfrowa niania dla bliźniaków pozwala na zachowanie większego spokoju i zapewnienie bezpieczeństwa od czasu narodzin po wiek przedszkolny.

Najlepsza niania elektroniczna — wybór taki jak oczekiwania!

Dziecko śpi pod nadzorem odpowiedzialnych rodziców

Producenci niań elektronicznych dostarczają możliwości, które w istocie odzwierciedlają oczekiwania rodziców. Koszt zakupu niani elektronicznej determinowany jest jej funkcyjnością, technologią działania oraz zastosowanymi rozwiązaniami, które wpływają na ergonomię użytkową. Modele różnią się sposobem zasilania — dostępne są nianie elektroniczne na baterie, z funkcją ładowania. Dla niektórych rodziców idealne będą nianie z czujnikiem ruchu lub z monitorem oddechu. Przed wyborem należy więc rozważyć własne preferencje, określić budżet i wybrać model, który posiada wszystkie certyfikaty. Zakup dobrej niani elektronicznej z rankingu to w istocie inwestycja w spokój i bezpieczeństwo, która nie ustaje wraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia. Należy pamiętać, że dziecko potrzebuje nadzoru zdecydowanie dłużej, więc mylne jest przekonanie, że jest to zakup krótkofalowy. W związku z tym lepszym rozwiązaniem będzie cyfrowa niania elektroniczna dla dziecka niż zwyczajny model analogowy.

Wyróżnione przez redakcję nianie elektroniczne 2024

Najczęściej zadawane pytania:

Czy elektroniczna niania jest szkodliwa?

Niania elektroniczna pracuje na bezpiecznych częstotliwościach radiowych, które nie zagrażają małemu organizmowi. Ponadto modele pracujące na podstawie technologię Wifi mogą szkodzić dzieciom w tak niewielkim stopniu, jak telefon komórkowy z wyłączoną transmisja danych. Wystarczy odległość 50 cm od głowy dziecka, aby niania elektroniczna w żaden sposób maluszkowi nie zagrażała.

Jak zwiększyć zasięg elektronicznej niani?

Niania elektroniczna jest bardzo czuła, dlatego nie musi być zaraz obok dziecka, a wystarczy w jego pobliżu, dla zwiększenia zasięgu trzeba ustawić nianie tak, aby sygnał przenikał przez, jak najmniejszą ilość przeszkód, np. przy drzwiach lub przy oknie.

Elektroniczna niania czy kamera Wifi?

Kamery Wifi nie mają tak czułego mikrofonu jak nianie elektroniczne, mogą przesyłać obraz w dobrej jakości nawet z czujnikiem ruchu, ale nie są w stanie zastąpić dobrej niania z kamerką, która w nawet podstawowych modelach ma więcej funkcji niż sama kamerka.

6 komentarzy

 1. Każdy kto poszukuje chwili spokoju od śpiącego dziecka powinien odwiedzić ranking niań elektronicznych 2021 i wybrać dobra nianię. Funkcjonalność najlepszych niań elektronicznych pozwala na spokojne wykonywanie codziennych domowych czynności co dość często z pociechą nie jest możliwe. Dobra niania elektroniczna warta jest każdej ceny, bo dzięki temu kupujesz sobie czas, jak zapłacisz więcej to niestety czasu więcej i tak nie będziesz mieć. Dobrym pomysłem jest niania elektroniczna z monitorem oddechu ranking jak zauważyłem uwzględnia wiele takich modeli, a to ważne przy bezdechu sennym, ciężko go wykryć a potrafi się pojawić w środku nocy. Dla tych co potrzebują pracować w innym pomieszczeniu niż śpi dziecko najlepszym pomysłem będzie video niania ranking też ma takie modele i są one zdecydowanie tańsze od tych co mają wiele niepotrzebnych funkcji.

 2. Moim zdaniem do pilnowania dziecka wystarczy niania elektroniczna z kamerą ranking jest pełen różnych opcji, ale górują w nim takie propozycje a to potwierdza moją teorię. Jak się zastanawiasz jaka niania elektroniczna będzie tania a z kamerką to odp jest jedna taka, która wysyła powiadomienia przez wifi do telefonu, fakt jest taki że ma to kilka minusów w porównaniu z klasycznym odbiornikiem video ale jest to nieco tańsza opcja. Na początek musisz sobie postawić cele na których Ci zależy jeżeli już będziesz wiedziała jaką nianię elektroniczna wybrać to sam zakup jest już łatwizną.

 3. Czujniki dźwięku i ruchu w elektronicznej niani zapewniają, że jestem ostrzegany o każdym potencjalnym niebezpieczeństwie w domu

 4. Korzystanie z elektronicznej niani dało mi więcej pewności siebie jako rodzicowi, ponieważ ostrzega mnie, gdy dziecko się obudzi, nie muszę być cały czas przy dziecku.

 5. Uwielbiam korzystać z elektronicznej niani marki Philips avent – to świetny sposób na zapewnienie mu bezpieczeństwa, gdy jestem w innym pomieszczeniu, niż znajduje się moje dziecko. Odkąd mam elektroniczną nianię, mniej się stresuję i mogę więcej zrobić, gdy moje dziecko śpi.

 6. Elektroniczna niania VTECH pozwala mi monitorować aktywność mojego dziecka z dowolnego miejsca. Duży plus za możliwość oglądania dziecka w nocy, gdyż niania ma podczerwień. Cieszy mnie również fakt, że mogę obsługiwać nianię za pomocą telefonu, co teraz jest dużym ułatwieniem dla zabieganych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *