Najlepsze łóżeczko turystyczne – Ranking 2024

Przymierzając się do podróży z dzieckiem nie ważne, czy dalekiej, czy bliskiej — pojawia się pytanie o bezpieczne miejsce do spania dla maluszka. Oczywiście, osesek może spać z rodzicami, lub ucinać sobie drzemkę w wózku dla dzieci, ale trzeba szczerze przyznać, że to nie są rozwiązania dobre, zdrowe i zapewniające odpowiedni odpoczynek. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dobre łóżeczko turystyczne, które powoli bezpiecznie i wygodnie odpocząć dziecku. Zanim zdecydujemy, jakie łóżeczko turystyczne dla dziecka kupić, warto sprawdzić ranking. Ilość dostępnych typów, modeli i wariantów jest tak duża, że samodzielne sprawdzanie, jakie łóżeczko turystyczne jest najlepsze może zająć dużo czasu. W celu ułatwienia wyboru, przygotowaliśmy praktyczny ranking łóżeczek turystycznych 2024, dzięki któremu szybko i łatwo wybierzesz bezpieczne, dobre łóżeczko podróżne dla dziecka.

Dobre łóżeczko turystyczne – jak wybrać to najlepsze?

Łóżeczko turystyczne dla dziecka to jedno z tych akcesoriów, które jest niezbędne i to nie tylko w czasie wakacyjnych wojaży. Sprawdza się w wielu innych sytuacjach i właśnie biorąc je pod uwagę, należy zastanowić się jakie łóżeczko turystyczne z akcesoriami warto kupić. Do wyboru rodziców pozostają łóżeczka turystyczne czarne, szare, z płozami, kółkami i wieloma innymi akcesoriami. Poradnik zawiera praktyczne wskazówki pozwalające na dokonanie najkorzystniejszego wyboru dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Najlepsze łóżeczko turystyczne dla dziecka ranking kwiecień 2024

Podstawowym kryterium wskazanym przez doświadczonych, podróżujących rodziców była funkcjonalność, komfort spania, łatwość w składaniu i rozkładaniu konstrukcji oraz cena za turystyczne łóżeczko dla maluszka. Na podstawie tych wytycznych, wypowiedzi na forach internetowych oraz kierując się zdroworozsądkową inwestycją, stworzyliśmy ranking łóżeczek turystycznych 2024, który znajdziesz poniżej.

W powyższym zestawieniu uwzględniliśmy zarówno łóżeczka turystyczne jednopoziomowe, łóżeczka dwupoziomowe jak i łóżeczka turystyczne trzypoziomowe. Dodatkowo znajdziesz tutaj łóżeczka z materacem oraz takie, które sprawdzą się do 20 kg oraz 30 kg. Typując łóżeczka podróżne porównaliśmy opinie użytkowników, porównaliśmy ceny oraz recenzje ekspertów. Sprawdź także ranking dziecięcych łóżeczek domowych.

Duże czy małe łóżeczko turystyczne?

Jednym z pierwszych kryteriów wyboru powinna być wielkość łóżeczka turystycznego. Na rynku dostępne są łóżeczka turystyczne dla noworodka, niemowlaka i starszych dzieci. Oczywiście zakup będzie także determinowany planowaną częstotliwością użytkowania, co w pewien sposób będzie przekładało się na rozmiar. Standardowy wymiar łóżeczka turystycznego 120×60 jest optymalny i pozwala na korzystanie z akcesorium przez dłuższy czas.

Warto zauważyć, że w sprzedaży są także małe łóżeczka turystyczne, które są rekomendowane dla noworodków, ale też są przydatne tym rodzicom, którzy zwracają uwagę na organizację mniejszej przestrzeni podczas podróży. Ich zaletą jest poręczność i łatwość w ustawieniu w nawet niewielkim pomieszczeniu. Niektóre z nich są wyposażone w dodatkowe akcesoria i funkcje, które przyczyniają się pozytywnie do ich ergonomii użytkowania. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na łóżeczka turystyczne bujane, które w naturalny sposób są w stanie wyciszyć płaczącego niemowlaka i noworodka w nowym oraz obcym dla niego otoczeniu.

Łóżeczka dwupoziomowe i trzypoziomowe

Plusem, który jest wart docenienia, jest możliwość regulowania wysokości materaca. Zwracając uwagę na kontekst praktyczny i komfort, jakim powinny charakteryzować się dobre łóżeczka turystyczne, dwa poziomy regulacji pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno nowo narodzonemu maluszkowi, jak i ciekawemu świata niemowlakowi. Ponadto są to właściwe łóżeczka dla rocznego dziecka, które zaczyna już stawiać pierwsze kroki i coraz częściej łóżeczko jest nie tylko mebelkiem do spania, ale i zabawy, a tym samym może stać się wygodnym kojcem. Jeśli maluch ma korzystać z mebelka od narodzin, można postawić na dobre łóżeczko turystyczne trzypoziomowe.

Mówiąc o rozmiarze łóżeczek turystycznych, nie można zapominać o rekomendacjach producentów odnoszących się do wagi dzieci. Standardowe są łóżeczka turystyczne do 20 kg, które wystarczają do 3 roku życia i są odpowiednie dla jednego dziecka. Jeśli mebel ma spełniać się jako kojec, łóżeczko turystyczne do 30 kg będzie rozwiązaniem, które spełni swoje zadanie na dłużej, a także może posłużyć np. dla dwójki małych dzieci jednocześnie.

Najlepsze łóżeczka dostawne – kompromis idealny

Rodzice tych maluchów, które nie chcą spać w odosobnieniu od mamy i taty docenią dobre łóżeczka dostawne, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają na dosunięcie mebelka praktycznie do ramy “dorosłego” łóżka. To klasyczna dostawka w nowoczesnej, stworzonej dla dzieci wersji, którą producenci wzbogacają o różne funkcje i akcesoria. To zdecydowanie małe łóżeczka turystyczne dla niemowląt i noworodków. Osadzone na stelażu, uniesione do wymaganej i potrzebnej wysokości umożliwiają spanie przy sobie z zachowaniem bezpieczeństwa i komfortu. Plusem tego rozwiązania z punktu widzenia rodziców jest łatwość czuwania nad maluchem. Rozwiązanie sprawdza się już od pierwszych dni po porodzie i może być wykorzystywane przez wiele miesięcy. Ponadto dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych — do wyboru rodziców pozostają łóżeczka turystyczne różowe dla dziewczynki, czy bardziej stonowane łóżeczka dla chłopaka.

Najlepsze łóżko turystyczne do spania dla dziecii niemowlaków

Jeśli łóżeczko dostawne ma posłużyć dłużej lub nie zawsze będzie konieczne korzystanie z jego przysuwanej funkcji można wybrać łóżeczko turystyczne dla dziecka 2w1, które charakteryzuje się większym rozmiarem i możliwością odpięcia części głównej od stelaża i postawienia jej standardowo na podłodze. Decydując się na dostawne łóżeczko turystyczne, zyskuje się uniwersalność zastosowania w różnych sytuacjach i miejscach. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, należy podczas zakupu zwrócić uwagę na solidność konstrukcji oraz jej stabilność. Ciekawą wersją są także dostawne łóżeczka turystyczne z funkcją bujania.

Najlepsze łóżeczko turystyczne dla bliźniaków – łóżeczko podwójne

Bliźnięta to nie tylko podwójna radość, ale i podwójne wymagania. Łóżeczka turystyczne dla bliźniaków są stworzone z uwzględnieniem praktycznych wskazówek, których przez lata udzielali sami rodzice bliźniąt. Maluchy co prawda spędzają ze sobą wiele czasu, ale wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej niezależne. To właśnie z uwagi na poszanowanie ich własnej przestrzeni stworzono duże łóżeczka turystyczne, które zapewniają komfort zabawy i odpoczynku każdemu dziecku. Wiele dostępnych modeli jest wyposażonych w przedziałek, która zapobiega wybudzaniu i przeszkadzaniu w odpoczynku drugiemu z maluchów, gdy pierwsze nadmiernie się wierci lub nie śpi.

Kwadratowe łóżeczka turystyczne dedykowane bliźniakom łączą w sobie wiele funkcji podstawowych jak np. regulację wysokości przydatną szczególnie w pierwszych miesiącach życia dzieci. Do rozszerzonej funkcjonalności łóżeczka turystycznego można zaliczyć wydzielenie osobnych przestrzeni, lekkość i bezpieczeństwo konstrukcji oraz poręczne kieszenie na potrzebne do pielęgnacji akcesoria. Z czasem może się ono stać miejscem bezpiecznej zabawy, będąc wygodnym kojcem wyposażonym w otwieraną ściankę. Spośród wielu możliwości z powodzeniem znajdzie się także wersja uniwersalna pod kątem kolorystycznym. Do wyboru rodziców planujących więcej dzieci pozostają m.in. uniwersalne kolorystycznie łóżeczka turystyczne szare, które pasują do dziewczynek i do chłopców.

Jakie łóżeczko turystyczne z materacem wybrać?

Spiące dziecko bez łóżka turystycznego

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru łóżeczka turystycznego dla dziecka jest materac. To w tym miejscu można popełnić kardynalny błąd, który niestety przełoży się nie tylko na niezadowolenie malucha, ale i na jego zdrowie. Materac w łóżeczku turystycznym ma bezpośredni wpływ na zadowolenie małego użytkownika. Nie ma tu większego znaczenia, czy turystyczne łóżeczko dla dziecka będzie użytkowane sporadycznie, czy regularnie.

Zdecydowana większość producentów przykłada wielką wagę do zastosowanych w materacu materiałów i jego konstrukcji. Materac powinien być odpowiednio gruby, o średniej twardości, odporny na trwałą zmianę kształtu wywołaną wgnieceniami. Szukając ciekawych rozwiązań rekomendowanych dla wymagających maluszków, warto zwrócić uwagę na dobre turystyczne łóżeczka z materacem wzbogaconym w funkcję delikatnych, jednostajnych wibracji przypominających te z brzuszka mamy. Ponadto łóżeczko można wzbogacić o miękkie nakładki na materac, które stanowią doskonałe uzupełnienie, jeśli dziecko ma spać w łóżeczku turystycznym przez dłuższy czas.

Najlepsze składane łóżeczko turystyczne – wersja dla małych podróżników

Jedną z funkcji, które są godne uwagi, jest możliwość złożenia łóżeczka. Składane łóżeczko turystyczne to wyzwanie podczas zakupów, które koniecznie należy podjąć, by później nie mieć trudności np. z włożeniem zestawu mebelków podróżnych do bagażnika samochodu lub schowaniem go do schowka. Istotny jest nie tylko wymiar końcowy (po złożeniu), ale sama technika składania. Wygodną wersją są składane łóżeczka turystyczne na zatrzaski, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom pozwalają na wykonanie całej operacji jedną ręką lub przy minimalnej ilości siły. Powyżej znajdziesz ranking łóżeczek turystycznych składanych 2024, cieszących się najlepszymi opiniami rodziców.

Oprócz samej techniki ułatwiającej obsługę, istotna jest również waga. Rodzice mają do wyboru wiele modeli, natomiast jeśli mebel ma służyć podczas wyjazdów, niewątpliwie lepiej jest zdecydować się na stabilne, acz lekkie łóżeczko turystyczne, którego stelaż wyróżnia się stabilnością połączeń i zastosowaniem nowoczesnych materiałów odpornych na uszkodzenia. Pod pojęciem lekkiej ramy mamy na myśli modele, które po złożeniu ważą do 3 kg i zajmują niewiele miejsca. Tego rodzaju lekkie składane łóżeczka turystyczne sprawdzają się w podróży. Warto skupić na nich uwagę, jeśli interesują nas łóżeczka turystyczne do samolotu, które z racji środka komunikacji powinny charakteryzować się małymi rozmiarami i niską wagą. Inną wersją rekomendowaną do podniebnych podróży jest dmuchane łóżeczko turystyczne, które po złożeniu zmieści się w walizce.

Praktyczne rozwiązania – łóżeczko turystyczne dla dziecka

Współczesne łóżeczka turystyczne różnią się od swoich poprzedników sprzed lat. Aktualnie to w pełni wyposażone modele, które z powodzeniem zastępują tradycyjne łóżeczka. Bezpieczne, wykonane z atestowanych, wytrzymałych materiałów spełniają wymagania prozdrowotne, zapewniając komfort maluszkom. Wyposażenie dodatkowe to z kolei ukłon w stronę rodziców.

Dobre łóżeczko turystyczne z moskitierą – nie tylko na lato

Zintegrowana z łóżeczkiem turystycznym moskitiera to prawdziwe błogosławieństwo dla malca. Latem jest ono bezbronne wobec ataków komarów, a w pozostałe dni w roku do jego łóżeczka mogą zaglądać inne insekty. Naturalnie łóżeczko turystyczne z moskitierą jest najbardziej rekomendowane w sezonie wiosenno—letnim. Dzięki przewiewnej siateczce dziecko jest właściwie chronione, a łóżeczko może stać się bezpiecznym miejscem zabawy także na dworze. Producenci proponują moskitiery odpinane lub zintegrowane z łóżeczkiem. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i planów związanych z użytkowaniem. Powyżej znajdziesz ranking łóżeczek turystycznych z moskitierą 2024.

Jakie łóżeczko turystyczne na kółkach wybrać?

Jedną z rzeczy, które są oceniane na plus, są elementy ułatwiające przestawianie łóżeczka. Innymi słowy, dobre łóżeczko turystyczne na kółkach to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza tam, gdzie konieczne jest jego ciche i spokojne przesuwanie. Ponadto funkcja sprawdza się w sytuacjach, w których łóżeczko pełni rolę zewnętrznego kojca. W zależności od producenta dostępne są turystyczne łóżeczka z kółkami kauczukowymi lub plastikowymi. W zależności od modelu stosuje się 2 lub 4 kółka. Należy zwracać uwagę, by była możliwość ich skutecznego zablokowania, oraz by ich obecność nie obniżała stabilności całej konstrukcji.

Niezawodne akcesoria łóżeczko z przewijakiem

Do akcesoriów, które warto po prostu mieć dołączone do łóżeczka turystycznego, należy przewijak. Jego brak zdecydowanie obniża komfort korzystania z wersji turystycznej, która przestaje być uniwersalną i dostosowaną do każdych warunków. Łóżeczko turystyczne z przewijakiem pozwala na szybkie, bezpieczne i higieniczne przebranie malucha bez konieczności gospodarowania dodatkowego miejsca do pielęgnacji. Do dyspozycji rodziców pozostają łóżeczka z odpinanym przewijakiem, jak i modele z jego zintegrowaną wersją.

Najlepsze łóżeczko turystyczne – szyte na miarę

Przymierzając się do zakupu łóżeczka turystycznego, należy wziąć pod uwagę:

 • częstotliwość użytkowania (sporadycznie, codziennie, od urodzenia)
 • miejsce np. kemping, taras, salon
 • budowę konstrukcji,
 • materiał obicia,
 • jakość materaca,
 • dodatkowe akcesoria np. kieszenie na drobiazgi, kółka, płozy
 • system składania,
 • wagę po złożeniu,
 • maksymalne obciążenie,
 • inne rozwiązania tj. miejsce na pałąk, otwierany bok, przedziałka, kształt

Korzystnie jest postawić na sprawdzonych i renomowanych producentów. W przypadku łóżeczek turystycznych dla dzieci nie ma bowiem miejsca na kompromisy cenowe ujmujące na jakości i bezpieczeństwie.

Najlepsze łóżeczka turystyczne wyróżnione przez redakcję 2024

Najczęściej zadawane pytania na temat łóżeczka turystycznego dla dziecka:

Do kiedy dziecko korzysta z łóżeczka turystycznego?

Z łóżeczka turystycznego może korzystać już noworodek, zazwyczaj łóżeczko nie jest już potrzebne w wieku 3-4 lat, kiedy dziecko nie potrzebuje popołudniowej drzemki.

Ile waży łóżeczko turystyczne?

Większość popularnych modeli waży około 10-12 kg.

Jakie są wymiary złożonego i rozłożonego łóżeczka turystycznego?

Większość rozłożonych łóżeczek turystycznych ma 127 cm szerokości; 77 cm wysokości i 6 cm długości. Po złożeniu łóżeczka mają około 77 cm szerokości 23 cm wysokości oraz 23 cm długości.

10 komentarzy

 1. Prawda jest taka że ranking łóżeczek turystycznych skraca czas wyboru z kilku dni do kilku minut, szkoda że łóżeczko turystyczne trzypoziomowe nie jest tak popularne jak te pojedyncze łóżeczka. Małe łóżeczko turystyczne fajnie jest przewieźć w samochodzie ale nie sprawdza się przy większej grupie małych dzieci. Jak wybrać najlepsze łóżeczko turystyczne? moja rada wybierz z topowych pozycji najciekawszy model i przetestuj jak się w nim odnajdzie dziecko.

 2. Małe łóżeczko turystyczne to dobra rzecz, obecnie z żonką planujemy wymienić pożyczone na łóżeczko turystyczne trzypoziomowe, wiem jak to brzmi ale trzeba sobie radzić a w terenie. Do tej pory wydawało mi się że mamy najlepsze łóżeczko turystyczne jakie można było znaleźć w rankingach, mowa o marce moolino, teraz widzę ze ranking łóżeczek turystycznych uzupełniają dodatkowe ciekawe propozycje do rozpatrzenia, dlatego czas zacząć stawiać na swoje łóżeczko tym bardziej ze coraz częściej się przydaje nawet w ogrodzie czy na tarasie.

 3. Moje dziecko uwielbia swoje nowe łóżeczko turystyczne! Łatwo je wszędzie zabrać, a ona czuje się bezpiecznie i komfortowo w swoim własnym łóżeczku z dala od domu.

 4. Bardzo się cieszę, że kupiłam łóżeczko turystyczne dla mojego malucha. Idealnie pasuje do wystroju naszego domu, jest wygodne i bezpieczne dla mojego dziecka.

 5. Łóżeczko turystyczne które wybraliśmy z żoną było absolutnym ratunkiem na wakacjach. Mogłem je łatwo przenosić z miejsca na miejsce bez żadnych kłopotów.

 6. Kupiłem łóżeczko turystyczne dla mojego dziecka i jak dotąd sprawdza się świetnie. Jest lekkie i łatwe w montażu, dzięki czemu jest idealnym towarzyszem podróży.

 7. Jestem bardzo szczęśliwa, że zainwestowałam w stylowo zaprojektowane łóżeczko turystyczne nie tylko dobrze wygląda, ale jego mocna rama zapewnia, że moje dziecko pozostaje bezpieczne podczas drzemek, nawet gdy jesteśmy w podróży.

 8. Łóżeczko turystyczne Babybjorn jest idealne na długie podróże z rodziną. Łatwo się je składa, a więc w samochodzie nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

 9. Nasze podróże stały się łatwiejsze dzięki przenośnemu łóżeczku turystycznemu marki Maxi-cosi. Jest nie tylko łatwe do przenoszenia, ale także zapewnia naszemu maluchowi bezpieczne środowisko do spania, bez względu na to, gdzie jesteśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *