Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Przymierzając się do podróży z dzieckiem nie ważne, czy dalekiej, czy bliskiej — pojawia się pytanie o bezpieczne miejsce do spania dla maluszka. Oczywiście, osesek może spać z rodzicami, lub ucinać sobie drzemkę w wózku, ale trzeba szczerze przyznać, że to nie są rozwiązania dobre, zdrowe i zapewniające odpowiedni odpoczynek.

Najlepsze łóżko turystyczne do spania dla dziecii niemowlaków

Jak dobrze wybrać łóżeczko turystyczne?

Łóżeczko turystyczne dla dziecka to jedno z tych akcesoriów, które jest niezbędne i to nie tylko w czasie wakacyjnych wojaży. Sprawdza się w wielu innych sytuacjach i właśnie biorąc je pod uwagę, należy zastanowić się jakie łóżeczko turystyczne z akcesoriami warto kupić. Do wyboru rodziców pozostają łóżeczka turystyczne czarne, szare, z płozami, kółkami i wieloma innymi akcesoriami. Poradnik zawiera praktyczne wskazówki pozwalające na dokonanie najkorzystniejszego wyboru dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Najlepsze łóżeczko turystyczne dla dziecka ranking wrzesień 2021

Podstawowym kryterium wskazanym przez doświadczonych, podróżujących rodziców była funkcjonalność, komfort spania, łatwość w składaniu i rozkładaniu konstrukcji oraz cena za turystyczne łóżeczko dla maluszka. Na podstawie tych wytycznych, wypowiedzi na forach internetowych oraz kierując się zdroworozsądkową inwestycją, stworzyliśmy ranking najkorzystniejszych łóżeczek turystycznych.

 

Sprawdź również ranking dziecięcych łóżeczek domowych

Duże czy małe łóżeczko turystyczne?

Jednym z pierwszych kryteriów wyboru powinna być wielkość łóżeczka turystycznego. Na rynku dostępne są łóżeczka turystyczne dla noworodka, niemowlaka i starszych dzieci. Oczywiście zakup będzie także determinowany planowaną częstotliwością użytkowania, co w pewien sposób będzie przekładało się na rozmiar. Standardowy wymiar łóżeczka turystycznego 120×60 jest optymalny i pozwala na korzystanie z akcesorium przez dłuższy czas.

Warto zauważyć, że w sprzedaży są także małe łóżeczka turystyczne, które są rekomendowane dla noworodków, ale też są przydatne tym rodzicom, którzy zwracają uwagę na organizację mniejszej przestrzeni podczas podróży. Ich zaletą jest poręczność i łatwość w ustawieniu w nawet niewielkim pomieszczeniu. Niektóre z nich są wyposażone w dodatkowe akcesoria i funkcje, które przyczyniają się pozytywnie do ich ergonomii użytkowania. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na łóżeczka turystyczne bujane, które w naturalny sposób są w stanie wyciszyć płaczącego niemowlaka i noworodka w nowym oraz obcym dla niego otoczeniu.

Łóżeczka dwupoziomowe na dłużej

Plusem, który jest wart docenienia, jest możliwość regulowania wysokości materaca. Zwracając uwagę na kontekst praktyczny i komfort, jakim powinny charakteryzować się łóżeczka turystyczne, dwa poziomy regulacji pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno nowo narodzonemu maluszkowi, jak i ciekawemu świata niemowlakowi. Ponadto są to właściwe łóżeczka dla rocznego dziecka, które zaczyna już stawiać pierwsze kroki i coraz częściej łóżeczko jest nie tylko mebelkiem do spania, ale i zabawy, a tym samym może stać się wygodnym kojcem. Jeśli maluch ma korzystać z mebelka od narodzin, można postawić na łóżeczko turystyczne trzypoziomowe.

Mówiąc o rozmiarze łóżeczek turystycznych, nie można zapominać o rekomendacjach producentów odnoszących się do wagi dzieci. Standardowe są łóżeczka turystyczne do 20 kg, które wystarczają do 3 roku życia i są odpowiednie dla jednego dziecka. Jeśli mebel ma spełniać się jako kojec, łóżeczko turystyczne do 30 kg będzie rozwiązaniem, które spełni swoje zadanie na dłużej, a także może posłużyć np. dla dwójki małych dzieci jednocześnie.

Najlepsze łóżeczka dostawne — kompromis idealny

Rodzice tych maluchów, które nie chcą spać w odosobnieniu od mamy i taty docenią łóżeczka dostawne, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają na dosunięcie mebelka praktycznie do ramy „dorosłego” łóżka. To klasyczna dostawka w nowoczesnej, stworzonej dla dzieci wersji, którą producenci wzbogacają o różne funkcje i akcesoria. To zdecydowanie małe łóżeczka turystyczne dla niemowląt i noworodków. Osadzone na stelażu, uniesione do wymaganej i potrzebnej wysokości umożliwiają spanie przy sobie z zachowaniem bezpieczeństwa i komfortu. Plusem tego rozwiązania z punktu widzenia rodziców jest łatwość czuwania nad maluchem. Rozwiązanie sprawdza się już od pierwszych dni po porodzie i może być wykorzystywane przez wiele miesięcy. Ponadto dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych — do wyboru rodziców pozostają łóżeczka turystyczne różowe dla dziewczynki, czy bardziej stonowane łóżeczka dla chłopaka.

Jeśli łóżeczko dostawne ma posłużyć dłużej lub nie zawsze będzie konieczne korzystanie z jego przysuwanej funkcji można wybrać łóżeczko turystyczne dla dziecka 2w1, które charakteryzuje się większym rozmiarem i możliwością odpięcia części głównej od stelaża i postawienia jej standardowo na podłodze. Decydując się na dostawne łóżeczko turystyczne, zyskuje się uniwersalność zastosowania w różnych sytuacjach i miejscach. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, należy podczas zakupu zwrócić uwagę na solidność konstrukcji oraz jej stabilność. Ciekawą wersją są także dostawne łóżeczka turystyczne z funkcją bujania.

Najlepsze łóżeczko turystyczne dla bliźniaków — podwójne wymagania

Bliźnięta to nie tylko podwójna radość, ale i podwójne wymagania. Łóżeczka turystyczne dla bliźniaków są stworzone z uwzględnieniem praktycznych wskazówek, których przez lata udzielali sami rodzice bliźniąt. Maluchy co prawda spędzają ze sobą wiele czasu, ale wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej niezależne. To właśnie z uwagi na poszanowanie ich własnej przestrzeni stworzono duże łóżeczka turystyczne, które zapewniają komfort zabawy i odpoczynku każdemu dziecku. Wiele dostępnych modeli jest wyposażonych w przedziałkę, która zapobiega wybudzaniu i przeszkadzaniu w odpoczynku drugiemu z maluchów, gdy pierwsze nadmiernie się wierci lub nie śpi.

Kwadratowe łóżeczka turystyczne dedykowane bliźniakom łączą w sobie wiele funkcji podstawowych jak np. regulację wysokości przydatną szczególnie w pierwszych miesiącach życia dzieci. Do rozszerzonej funkcjonalności łóżeczka turystycznego można zaliczyć wydzielenie osobnych przestrzeni, lekkość i bezpieczeństwo konstrukcji oraz poręczne kieszenie na potrzebne do pielęgnacji akcesoria. Z czasem może się ono stać miejscem bezpiecznej zabawy, będąc wygodnym kojcem wyposażonym w otwieraną ściankę. Spośród wielu możliwości z powodzeniem znajdzie się także wersja uniwersalna pod kątem kolorystycznym. Do wyboru rodziców planujących więcej dzieci pozostają m.in. uniwersalne kolorystycznie łóżeczka turystyczne szare, które pasują do dziewczynek i do chłopców.

Łóżeczko turystyczne z materacem — pewny odpoczynek!

Spiące dziecko bez łóżka turystycznego

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru łóżeczka turystycznego dla dziecka jest materac. To w tym miejscu można popełnić kardynalny błąd, który niestety przełoży się nie tylko na niezadowolenie malucha, ale i na jego zdrowie. Materac w łóżeczku turystycznym ma bezpośredni wpływ na zadowolenie małego użytkownika. Nie ma tu większego znaczenia, czy turystyczne łóżeczko dla dziecka będzie użytkowane sporadycznie, czy regularnie.

Zdecydowana większość producentów przykłada wielką wagę do zastosowanych w materacu materiałów i jego konstrukcji. Materac powinien być odpowiednio gruby, o średniej twardości, odporny na trwałą zmianę kształtu wywołaną wgnieceniami. Szukając ciekawych rozwiązań rekomendowanych dla wymagających maluszków, warto zwrócić uwagę na turystyczne łóżeczka z materacem wzbogaconym w funkcję delikatnych, jednostajnych wibracji przypominających te z brzuszka mamy. Ponadto łóżeczko można wzbogacić o miękkie nakładki na materac, które stanowią doskonałe uzupełnienie, jeśli dziecko ma spać w łóżeczku turystycznym przez dłuższy czas.

Najlepsze składane łóżeczko turystyczne — wersja dla małych podróżników

Jedną z funkcji, które są godne uwagi, jest możliwość złożenia łóżeczka. Składane łóżeczko turystyczne to wyzwanie podczas zakupów, które koniecznie należy podjąć, by później nie mieć trudności np. z włożeniem zestawu mebelków podróżnych do bagażnika samochodu lub schowaniem go do schowka. Istotny jest nie tylko wymiar końcowy (po złożeniu), ale sama technika składania. Wygodną wersją są składane łóżeczka turystyczne na zatrzaski, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom pozwalają na wykonanie całej operacji jedną ręką lub przy minimalnej ilości siły.

Oprócz samej techniki ułatwiającej obsługę, istotna jest również waga. Rodzice mają do wyboru wiele modeli, natomiast jeśli mebel ma służyć podczas wyjazdów, niewątpliwie lepiej jest zdecydować się na stabilne, acz lekkie łóżeczko turystyczne, którego stelaż wyróżnia się stabilnością połączeń i zastosowaniem nowoczesnych materiałów odpornych na uszkodzenia. Pod pojęciem lekkiej ramy mamy na myśli modele, które po złożeniu ważą do 3 kg i zajmują niewiele miejsca. Tego rodzaju lekkie składane łóżeczka turystyczne sprawdzają się w podróży. Warto skupić na nich uwagę, jeśli interesują nas łóżeczka turystyczne do samolotu, które z racji środka komunikacji powinny charakteryzować się małymi rozmiarami i niską wagą. Inną wersją rekomendowaną do podniebnych podróży jest dmuchane łóżeczko turystyczne, które po złożeniu zmieści się w walizce.

Praktyczne rozwiązania — łóżeczko turystyczne dla dziecka

Współczesne łóżeczka turystyczne różnią się od swoich poprzedników sprzed lat. Aktualnie to w pełni wyposażone modele, które z powodzeniem zastępują tradycyjne łóżeczka. Bezpieczne, wykonane z atestowanych, wytrzymałych materiałów spełniają wymagania prozdrowotne, zapewniając komfort maluszkom. Wyposażenie dodatkowe to z kolei ukłon w stronę rodziców.

Łóżeczko turystyczne z moskitierą — nie tylko na lato

Zintegrowana z łóżeczkiem turystycznym moskitiera to prawdziwe błogosławieństwo dla malca. Latem jest ono bezbronne wobec ataków komarów, a w pozostałe dni w roku do jego łóżeczka mogą zaglądać inne insekty. Naturalnie łóżeczko turystyczne z moskitierą jest najbardziej rekomendowane w sezonie wiosenno—letnim. Dzięki przewiewnej siateczce dziecko jest właściwie chronione, a łóżeczko może stać się bezpiecznym miejscem zabawy także na dworze. Producenci proponują moskitiery odpinane lub zintegrowane z łóżeczkiem. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i planów związanych z użytkowaniem.

Bezproblemowe przemieszczanie — łóżeczko turystyczne na kółkach

Jedną z rzeczy, które są oceniane na plus, są elementy ułatwiające przestawianie łóżeczka. Innymi słowy, łóżeczko turystyczne na kółkach to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza tam, gdzie konieczne jest jego ciche i spokojne przesuwanie. Ponadto funkcja sprawdza się w sytuacjach, w których łóżeczko pełni rolę zewnętrznego kojca. W zależności od producenta dostępne są turystyczne łóżeczka z kółkami kauczukowymi lub plastikowymi. W zależności od modelu stosuje się 2 lub 4 kółka. Należy zwracać uwagę, by była możliwość ich skutecznego zablokowania, oraz by ich obecność nie obniżała stabilności całej konstrukcji.

Niezawodne akcesoria łóżeczko z przewijakiem

Do akcesoriów, które warto po prostu mieć dołączone do łóżeczka turystycznego, należy przewijak. Jego brak zdecydowanie obniża komfort korzystania z wersji turystycznej, która przestaje być uniwersalną i dostosowaną do każdych warunków. Łóżeczko turystyczne z przewijakiem pozwala na szybkie, bezpieczne i higieniczne przebranie malucha bez konieczności gospodarowania dodatkowego miejsca do pielęgnacji. Do dyspozycji rodziców pozostają łóżeczka z odpinanym przewijakiem, jak i modele z jego zintegrowaną wersją.

Najlepsze łóżeczko turystyczne — szyte na miarę

Przymierzając się do zakupu łóżeczka turystycznego, należy wziąć pod uwagę:

 • częstotliwość użytkowania (sporadycznie, codziennie, od urodzenia)
 • miejsce np. kemping, taras, salon
 • budowę konstrukcji,
 • materiał obicia,
 • jakość materaca,
 • dodatkowe akcesoria np. kieszenie na drobiazgi, kółka, płozy
 • system składania,
 • wagę po złożeniu,
 • maksymalne obciążenie,
 • inne rozwiązania tj. miejsce na pałąk, otwierany bok, przedziałka, kształt

Korzystnie jest postawić na sprawdzonych i renomowanych producentów. W przypadku łóżeczek turystycznych dla dzieci nie ma bowiem miejsca na kompromisy cenowe ujmujące na jakości i bezpieczeństwie.

Najlepsze łóżeczka turystyczne wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania na temat łóżeczka turystycznego dla dziecka:

Do kiedy dziecko korzysta z łóżeczka turystycznego?

Z łóżeczka turystycznego może korzystać już noworodek, zazwyczaj łóżeczko nie jest już potrzebne w wieku 3-4 lat, kiedy dziecko nie potrzebuje popołudniowej drzemki.

Ile waży łóżeczko turystyczne?

Większość popularnych modeli waży około 10-12 kg.

Jakie są wymiary złożonego i rozłożonego łóżeczka turystycznego?

Większość rozłożonych łóżeczek turystycznych ma 127 cm szerokości; 77 cm wysokości i 6 cm długości. Po złożeniu łóżeczka mają około 77 cm szerokości 23 cm wysokości oraz 23 cm długości.

Aktualizacja: wrzesień 2021

2 opinie

 1. Prawda jest taka że ranking łóżeczek turystycznych skraca czas wyboru z kilku dni do kilku minut, szkoda że łóżeczko turystyczne trzypoziomowe nie jest tak popularne jak te pojedyncze łóżeczka. Małe łóżeczko turystyczne fajnie jest przewieźć w samochodzie ale nie sprawdza się przy większej grupie małych dzieci. Jak wybrać najlepsze łóżeczko turystyczne? moja rada wybierz z topowych pozycji najciekawszy model i przetestuj jak się w nim odnajdzie dziecko.

 2. Małe łóżeczko turystyczne to dobra rzecz, obecnie z żonką planujemy wymienić pożyczone na łóżeczko turystyczne trzypoziomowe, wiem jak to brzmi ale trzeba sobie radzić a w terenie. Do tej pory wydawało mi się że mamy najlepsze łóżeczko turystyczne jakie można było znaleźć w rankingach, mowa o marce moolino, teraz widzę ze ranking łóżeczek turystycznych uzupełniają dodatkowe ciekawe propozycje do rozpatrzenia, dlatego czas zacząć stawiać na swoje łóżeczko tym bardziej ze coraz częściej się przydaje nawet w ogrodzie czy na tarasie.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.