Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka 2024

Urodziło się w Twojej rodzinie dziecko i chcesz podarować świeżo upieczonym rodzicom oraz maleństwu prezent. Idealnym upominkiem może być karuzela do łóżeczka. Które karuzele do łóżeczka są najodpowiedniejsze? Stworzony przez nas ranking karuzel dziecięcych, pozwoli Wam szybciej wybrać taką, która będzie spełniać indywidualne oczekiwania.

Karuzela na łóżeczko

Wiadomo, że niezbędnym elementem wyprawki dla dziecka jest łóżeczko. Dobrze jest, jeżeli dziecko od pierwszych dni swojego życia śpi w wygodnym łóżeczku. Mając miejsce do spania dla maleństwa, warto pomyśleć o przydatnym dodatku do łóżeczka, którym jest karuzela na łóżeczko. Zdarza się, że rodzice zapomnieli o zakupie karuzeli, wówczas myślą o tym bliscy, którzy odwiedzają nowo narodzone dziecko.

Karuzela dziecięca to inwestycja, która się zwraca, oczywiście nie w postaci pieniężnej, ale poprzez uśmiech dziecka. Śmiech dziecka jest oznaką szczęścia oraz zdrowia, a to jest najważniejsze dla rodziców maleństwa.

Jakie zabawki nad łóżeczkiem Waszego dziecka będą odpowiednie? Wybór uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań. Możecie wybrać karuzelę z pozytywką lub bez pozytywki, ze światełkiem lub bez światełka, z zabawkami pluszowymi lub metalowymi, z filcu, drewna itp. Wiedźcie, że na naszym rankingu znajdziecie zarówno karuzelę do łóżeczka z misiami, jak i karuzelę pluszową.

Karuzela nad łóżeczko ranking czerwiec 2024

Ranking tworzony jest na podstawie opinii rodziców oraz wielu ich wypowiedzi na forum. Macie szeroki wybór karuzel nad łóżeczko. Uważamy, że każdy znajdzie odpowiednią karuzelę dla swojego dziecka.

Karuzela dziecieca do zabawyaruzela z melodyjką i miękkimi zabawkami

Wybierając karuzelę należy pamiętać o:

 • Bezpieczeństwie dziecka – chodzi o solidne przymocowanie karuzeli do łóżeczka dziecięcego,
 • Komforcie – karuzela z dodatkowymi funkcjami często posiada pilot, którym można sterować z łóżka,
 • Funkcjonalności – każdy wybiera karuzelę według indywidualnych potrzeb, przykładowo może być z pozytywką i światełkiem.

Dodatkowo można wybrać karuzelę, która ma wbudowany czujnik płaczu, gdy dziecko zapłacze, karuzela się uruchamia automatycznie.

Karuzela dla dzieci – którą zawieszkę wybrać?

Karuzela nad łóżeczko z kolorowymi zawieszkami

Mawia się, że dziecko mające nad swoją główką powieszoną atrakcyjną karuzelę, lubią leżeć w łóżeczku, ponieważ są czymś zainteresowane. Wiadomo, że karuzela dziecięca jest niezbędna w pierwszych miesiącach życia dziecka, to znaczy, do momentu, aż dziecko zacznie samodzielnie siadać. Dlaczego później należy karuzelę zdjąć? Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo dziecka, kiedy zaczyna siadać, a później wstawać, może się zaplątać w karuzelę i zrobić sobie krzywdę.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli karuzel dla dzieci, dlatego ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, którą zawieszkę wybrać. Małe dziecko cieszyć się będzie z każdej karuzeli. Dla dziecka ważne jest to, że ma karuzelę nad swoją głową, niezależnie od tego, czy jest ona kolorowa, czy kontrastowa.

Często rodzice, wybierając zabawkę nad łóżeczko, kierują się wystrojem pokoju oraz płcią dziecka.

Jednym z wielu modeli, które można znaleźć w rankingu jest karuzela z pomponami. Jak sama nazwa wskazuje, karuzela zawiera pompony różnych rozmiarów, które wiszą na różnej wysokości. W zależności od koloru karuzeli jest idealna zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Inny rodzaj zawieszki posiadają karuzele do łóżeczka z samolotami oraz piratami. Te rodzaje karuzel warto wybrać po pokoju chłopców.

Jeżeli chodzi o karuzele do łóżeczka w sowy oraz misie pluszowe, to one świetnie się sprawdzą zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Zabawki na łóżeczko są miękkie oraz miłe w dotyku.

Karuzela do łóżeczka z projektorem

Dziecko bawi się karuzelą z rankingu najlepszych modeli

Według opinii rodziców, karuzela do łóżeczka z projektorem, czyli z lampką wybierana jest przez rodziców, którzy chcą, aby dziecko przed pójściem spać, dzięki karuzeli miało jasno. Zamontowany projektor sprawia, że karuzela do łóżeczka jest z pięknymi efektami świetlnymi, widocznymi na suficie w pokoju dziecka.

Decydując się elektryczną karuzelę montowaną do łóżeczka, warto wybrać model z pilotem. Dodatek w postaci pilota sprawi, że karuzela stanie się wygodna dla rodziców, gdyż będą mogli sterować karuzelę zdalnie.

Muzyczna karuzela z rankingu to świetne rozwiązanie dla dzieci, które zasypiają przy różnych melodiach. Warto zastanowić się nad karuzelą, która nie tylko uruchamiana jest pilotem, ale także ma kilka poziomów głośności. Dlaczego? Dobrze jest powolne wyciszanie muzyki, tak aby dziecko po automatycznym wyłączeniu się karuzeli, się nie obudziło.

Karuzela dla niemowląt

Karuzela dziecieca do zabawy

Jaka jest najlepsza karuzela dla niemowlaka? Zapewne większość z Was ma świadomość tego, że wzrok noworodka jest najsłabiej rozwiniętym zmysłem. Dlaczego, bo w brzuchu mamy jest ciemno, więc nie ma szans na to, by zmysł wzroku się w nim rozwijał. Grono osób twierdzi, że dziecko po urodzeniu nic nie widzi. Oczywiście, że widzi, ale nie tak wyraźnie, jak dorośli domownicy. Noworodek widzi to, co znajduje się w odległości 20-30 cm od jego twarzy. Pozostałe rzeczy i osoby także widzi, ale rozmazane. Zatem decydując się na karuzelę dla noworodka, warto pamiętać o tym, by powiesić ją możliwie blisko twarzy dziecka.

Wybierając karuzelę na łóżeczko, powinniście wiedzieć, że początkowo dziecko nie rozróżnia kolorów. Wówczas idealnie sprawdzi się kontrastowa karuzela do łóżeczka z rankingu, która jest biało czarna lub biało czarna czerwona. Dlaczego warto wybrać kontrastowe zabawki nad łóżeczko? Słabo rozwinięty zmysł wzroku pozwala dziecku rozróżniać kolor biały oraz czarny, w późniejszym okresie dodatkowo czerwony. Noworodek, wpatrując się w kontrastową karuzelę, rozwija swój wzrok. Badania naukowców potwierdzają, że kolory czarny oraz biały wspomagają rozwój dziecka, poprzez tworzenie w mózgu nowych połączeń nerwowych.

Najlepsza karuzela nad łózeczko dla dziecka

Jeżeli uważacie jednak, że kontrastowe karuzele według Was są niepotrzebne dla dziecka, to możecie wybrać standardowe, kolorowe karuzele dla niemowląt. Decyzja dotycząca wyboru karuzeli należy do Was. Wiedźcie, że kolorystyka karuzel jest ogromna. Karuzela dla dziewczynki może być różowa, a dla chłopca szara, pastelowa lub miętowa.

Drewniana karuzela do łóżeczka

Drewniana karuzela do łóżeczka polecana jest w szczególności dla osób, które są proekologiczni. Niektórzy z Was przygotowując pokój dziecka, pragną, aby meble były wykonane z naturalnych dobrej jakości surowców. Mając drewniane mebelki dziecięce, w tym również łóżeczko, chcecie, aby dodatek w postaci rankingowej karuzeli także był drewniany. Karuzela drewniana poza ozdobnymi zawieszkami jest wykonana cała z drewna.

Karuzela do łóżeczka z pozytywką

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego kompletując wyprawkę dziecięcą, kupujecie karuzelę dziecięcą?

Karuzela na łóżeczko:

 1. ma umilić dziecku czas, w którym nie śpi,
 2. pomaga noworodkowi zasnąć,
 3. wspomaga rozwój dziecka.

Jak wiecie, na rynku dostępnych jest wiele modeli karuzel mocowanych do łóżeczka. Wśród nich znajduje się również karuzela do łóżeczka z pozytywką. Dlaczego jest często wybierana przez rodziców? Okazuje się, że grająca, karuzela wybrana z rankingu znajdująca się nad łóżeczkiem, poza tym, że umila czas zasypiania, to dodatkowo wspomaga u dziecka koordynację wzrokowo-słuchową.

Pozytywki do łóżeczka, w zależności od modelu, mogą mieć kilka rodzajów dźwięku, przykładowo: śpiew ptaków, biały szum, muzyka klasyczna itp. Według naukowców warto wybrać karuzelę do łóżeczka z muzyką klasyczną, udowodniono, że jej dźwięk uspokaja dziecko.

Karuzela do łóżeczka turystycznego

Wyróżniamy dwa typy rodzin, jedne uwielbiają podróżować, drugie wolą spędzać czas w domu. Osoby, które przed pojawieniem się nowego członka rodziny, dużo zwiedzały, często zastanawiają się, czy mając dziecko, nadal będą mogły podróżować. Oczywiście, że tak, każdy wyjazd wystarczy dobrze zaplanować.

Wiadomo, że na podróż należy zaopatrzyć się w łóżeczko turystyczne, w którym będzie spało maleństwo. Zatem, jakie zabawki do łóżeczka turystycznego wybrać, by dziecko było szczęśliwe. Uważamy, że jednym z wielu obowiązkowych rankingowych gadżetów jest karuzela do łóżeczka turystycznego, która między innymi pełnić będzie rolę usypiacza.

Wybierając karuzelę podróżną, należy pamiętać, że łóżeczko turystyczne nie ma szczebelków, tak jak tradycyjne łóżeczko, zatem mocowanie karuzeli przykładowo powinno być w formie klipsa, podobnie jak do wózka. Obecnie każdy stelaż do karuzeli nad łóżeczko jest produkowany z myślą o bezpieczeństwie dzieci, dlatego wybierając karuzelę, nie musicie się martwić o swoje dziecko. Poza mocowaniem karuzela do łóżeczka turystycznego niczym innym się nie różni od tej przyczepianej do tradycyjnego łóżeczka, również jest kolorowa, może być z projektorem itp.

Karuzela do kołyski

Dziecko od pierwszych dni swojego życia powinno wiedzieć, że cały czas ktoś przy nim czuwa. Wiadomo, że rodzice nie dadzą rady nieustannie być obok dziecka. Przykładowo, kiedy muszą przygotować posiłek, albo posprzątać, to dziecko kładą do łóżeczka lub kołyski. Maleństwa uwielbiają patrzeć na otaczający ich świat, dlatego też idealnym gadżetem jest karuzela do kołyski, łóżeczka. Karuzela wspiera rozwój dziecka, kształtując koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki coraz to nowszej technologii możecie wybrać karuzelę, którą jednakowo można zamontować do kołyski oraz do łóżeczka.

Wyróżnione przez redakcję karuzele do łóżeczka 2024

Najczęściej zadawane pytania:

Jaką karuzelę do łóżeczka?

Początkowo polecamy wybrać karuzelę kontrastową, która poza rolą usypiacza, pomoże dziecku rozwinąć zmysł wzroku.

Karuzela do łóżeczka od kiedy?

Karuzela do łóżeczka może być używana już od pierwszego dnia życia dziecka. Ważne, aby pamiętać, by ją zdemontować, gdy dziecko zacznie samodzielnie siadać oraz wstawać.

Jak zamontować karuzelę do łóżeczka?

Większość karuzel ma mocowanie do szczebelków łóżeczka za pomocą pokrętła z obu stron. Jeżeli planujecie kupić karuzelę do łóżeczka turystycznego, powinniście wiedzieć, że taka karuzela winna mieć mocowanie na klips.

Karuzela do łóżeczka czy warto?

Warto zainwestować w karuzelę do łóżeczka. Po pierwsze umila czas dziecku, po drugie pomaga mu zasnąć, po trzecie rozwija różne zmysły, w szczególności zmysł wzroku.

6 komentarzy

 1. Zauważyliśmy, że gdy zawiesiliśmy nad łóżeczkiem naszego ukochanego synka pozytywkę, przestał on całkowicie marudzić przed snem

 2. Kupiłem dla mojej córki karuzelę do łóżeczka marki Fisher-Price, cieszy mnie to, że ona absolutnie ją uwielbia; muzyka i światła są dla niej mega uspokajające.

 3. Ulubioną częścią łóżeczka mojego dziecka jest zdecydowanie karuzela z firmy Babyono. Cieszę się, że nie tylko jest świetną zabawką, ale również pomaga córeczce szybko zasnąć.

 4. Karuzela Fisher Price do łóżeczka mojego syna jest idealna, ponieważ ma poza kręcącymi się kolorowymi maskotkami, również kilka różnych melodii, które jak się okazuje uwielbia.

 5. Cieszę się, że wraz z żoną wybraliśmy karuzelę do łóżeczka z firmy Icom, ponieważ projektor gwiazd oraz obracające się zabawki pomagają córce odpłynąć w krainę snów. Uważamy, że była to świetna inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *