Ranking TOP 10: Najlepsza książeczka z okienkami 2024

Pojawienia się małego dziecka w rodzinie potrafi wywrócić dotychczasowy świat do góry nogami. Rodzice chcą zapewnić niemowlakowi możliwie jak najlepsze warunki do życia i rozwoju. Wujkowie, dziadkowie i przyjaciele, zasypują nowego członka rodziny, różnymi upominkami. Rolą rodziców jest czuwanie nad odpowiednią stymulacją jego rozwoju poprzez zabawę. Jedną z najbardziej wartościowych form spędzania czasu z dzieckiem jest czytanie. Jakie książki będą dobrym pomysłem dla małego dziecka? Czy 2-latek potrafi skupić się podczas zabawy związanej z książkami? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Książeczka dla dzieci z okienkami

Idealnym pomysłem na zabawę i jednoczesny rozwój malucha są książeczki dla dzieci z otwieranymi okienkami. Plasują się one bardzo wysoko w rankingach gier i zabaw stymulujących rozwój dzieci. Zadając sobie pytanie, czy dzieci lubią bajki z okienkami to trochę tak, jakby zapytać, czy dzieci lubią prezenty. Większość maluchów je ubóstwia. Książka z okienkami dla 2 latka oraz książka z okienkami dla 3 latka może być doskonałym prezentem, który wniesie bardzo dużo do jego życia. Książeczka z okienkami to forma lektury, która jest dużo ciekawsza i o wiele bardziej angażuje umysł dziecka do pracy niż tradycyjna książka. Kolorowe, książki z okienkami, stanowią ogromny procent wśród wydawanych dla dzieci lektur. Wydawnictwa prześcigają się w pomysłach na coraz to nowsze wizualizacje książeczek. Książeczka dla dzieci z otwieranymi okienkami, która zdobywa wysokie miejsca w rankingach popularności wśród najmłodszych dzieci, charakteryzuje się otwieranymi i przesuwanymi elementami.

Pierwsza książeczka z okienkami możne wzbudzić w dziecku konsternację, ponieważ aby zobaczyć jej zawartość, należy najpierw wysunąć, przesunąć bądź otworzyć ruchome elementy. Z natury ciekawskie i żądne wiedzy przedszkolaki są zachwycone takim rozwiązaniem. Każdy z rodziców, który marzy o tym, aby jego dziecko w przyszłości nie stroniło od książek, powinien pokazywać mu książki z okienkami. Dzięki nim, o wiele łatwiejsze okazuje się zdobywanie wiedzy. Nauka słów z książeczki z okienkami wydaje się niezwykle prosta oraz trwa bardzo krótko. Dzięki zagadkom oraz zadaniom, które kryją się za okienkami książki, dziecko powinno rozbudzać swą ciekawość i chcieć więcej. Książki z okienkami pobudzają umysł i zmuszają do działania. Nie od parady, książkom z okienkami, przyznano bardzo wysokie miejsce w rankingu układanym przez psychologa dziecięcego.

Najlepsze książeczki z okienkami ranking maj 2024 

Rodzaje książeczek z okienkami – tematyka

Wśród dostępnej literatury dla dzieci wyróżniamy wiele rodzai książeczek z okienkami. Ich tematyka jest szeroka i zależna przede wszystkim od wieku dziecka. Inne tematy ciekawią niemowlaków, a inne dzieci w wieku 2 i 3 lat. Warto podkreślić, iż niezależnie od wieku dziecka, książka z okienkami odgrywa rolę edukacyjną. Często w tej formie podane są atlasy ukazujące ogrom świata, w którym żyjemy. Książki skupiające się na poznawaniu samego siebie, od stóp do głów, są również dobrym motorem poznawczym. Najwyżej w rankingu, znajduje się kolorowa książeczka z okienkami. Uczy ona od najmłodszych lat sensorów poznawczych. Pierwsza książeczka z okienkami powinna być idealnie dopasowania do zainteresowań malucha, tak by nie zniechęciła go do dalszego poznawania świata za pomocą książek. Najważniejszymi cechami a wraz z nimi idącymi funkcjami, książek z okienkami są:

Dziecięca nauka z ksiązek z okienkami
  • krótka treść – dzięki niej, uczą dziecka, iż można wysłuchać czegoś od początku do końca oraz pozwalają na łatwiejsze zapamiętanie całości,
  • pozytywy wydźwięk – jest w klimacie życzliwości i przyjaźni, dzięki czemu wspiera rozwój emocjonalny dziecka,
  • zachęcający wygląd – jak wyżej wspomniano, wysoko w rankingach plasują się kolorowe książki, które dzięki swoim barwom przykuwają uwagę maluchów i powodują, że chcą do nich wracać, tym samym budując poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji,
  • rymowane treści – pozwalają dziecku ćwiczyć koncentrację i mowę, dzięki ich powtarzaniu i zapamiętywaniu.

Popularne tytuły książeczek z okienkami:

Kicia kocia

Kicia Kocia jest niezaprzeczalnie najpopularniejszą, umieszczaną w wielu rankingach, bohaterką serii książek dla dzieci. Jej twórczynią jest Anita Głowińska. Książeczka opowiada o podbojach świata głównej bohaterki, której w ciekawych przygodach towarzyszą rodzice, dziadkowie oraz przyjaciele: Adelka, Pacek i Julianek. Podczas odkrywania świata, wszyscy razem, uczą się zasad panujących w codziennym życiu.

Leśne maluchy

Jest książeczką z okienkami przeznaczoną dla wszystkich zaciekawionych światem dzieci. Książka znajduje się w kilku rankingach książeczek przyrodniczych. Pozwala na poznanie przyrody podczas czytania pięknie zilustrowanej historyjki oraz okienek, które pozwalają ćwiczyć koordynację ruchową i wzrokową dziecka.

Bing w ogrodzie

Książeczka z okienkami opowiadająca historię dwóch przyjaciół, Bing i Suli, którzy szukając biedronek natrafiają na inną roślinność w ogrodzie. Ich przygody, związane z przyrodniczymi odkryciami zapraszają dziecko do odkrywania świata dookoła.

Świat maluszka

Książeczka z okienkami, często pojawiająca się w rankingach książek dla najmłodszych dzieci. Książeczka prostymi ilustracjami oraz okienkami uczy, bawi oraz pozwala na poznanie przeciwieństw, rozwija koordynację wzrokową i ruchową oraz zachęca maluszków do nauki mowy.

U świętego Mikołaja

Jest najczęściej umieszczana książką z okienkami w rankingach prezentów świątecznych. Dzięki niej najmłodsi mogą poznać atmosferę Świąt. Opowiada ona o przygodach Świętego Mikołaja oraz jego pomocników, którzy zamieszkują odległy biegun północny.

Zielona żabka

Jest to kolejna propozycja książeczki z okienkami, z której najmłodsi uczą się poznawania przyrody oraz szacunku do niej. Dzięki zawartości książeczki, maluch rozwija swój umysł, wzrok oraz ruch.

Jak dobrać książkę z okienkami do wieku?

Wspólne czytanie książeczki z okienkami dla dzieci

Niezwykle istotnym zagadnieniem, przy kupnie książki z okienkami, jest dobranie jej do wieku malucha. Na każdym etapie rozwoju, dzieci rozwijają inne umiejętności, uczą się odmiennych rzeczy oraz posiadają inne zainteresowania. I tak książeczki dla najmłodszych dzieci – niemowląt, wykonane są najczęściej z grubych, kartonowych stron z zaokrąglonymi brzegami, po to by były bezpieczne podczas ich używania. Niemowlęta uwielbiają przeglądać oraz bawić się książeczkami. Dla niemowlaków powstają również książki w formie grzechotek, książki kontrastowe oraz książki do kąpieli. Dzięki oszczędnej kolorystyce, efektom dźwiękowym oraz różnym fakturom, przyciągają uwagę maluchów. Dziecko w pierwszym roku swojego życia zaczyna poznawać świat, często próbując poruszać się na własnych nogach. Ważne, aby książeczka była wytrzymała i przetrwała próby rzucania, głaskania czy targania. Dwulatek jest już dzieckiem, które skacze i biega. Coraz lepiej radzi sobie z komunikacją. Książki z okienkami, przeglądane wraz z rodzicami, idealnie budują jego poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Ponadto dwulatek potrzebuje dużo ruchu, również przy czytaniu. Stąd też otwieranie oraz przesuwanie elementów w książeczce będzie dla niego idealnym rozwiązaniem. Trzylatek zaś najczęściej stawia pierwsze kroki w przedszkolu, uczy się wyrażania emocji oraz samodzielności. Zadaje mnóstwo pytań i sam szuka na nie odpowiedzi. Dobrym rozwiązaniem dla dwulatka mogą okazać się książeczki z okienkami, ukazujące emocje, sprzeczności z nimi związane oraz wszystkie te, które rozwijają stronę emocjonalną dziecka.

Wyróżnione przez redakcje książeczki z okienkiem

Najczęściej zadawane pytania na temat książeczek z okienkami:

Po co okienka w książeczce?

Okienka w książeczkach przykuwają uwagę maluchów i zachęcają dzieci do dalszego poznawania świata przy pomocy książek. Ponadto dobrze wpływają na koordynację ruchową i wzrokową maluchów.

Czego mogą nauczyć książki?

Książki są niezwykle pomocne w nauce dla dzieci. Uczą najmłodszych odkrywania świata, emocji oraz radzenia sobie z własnymi uczuciami.

Jak wybrać pierwszą książkę dla dziecka?

Każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej. Pierwsza książka dla dziecka powinna być powiązana z jego zainteresowaniami oraz odpowiadać na jego potrzeby rozwojowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *