Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci 2024

Przygoda małego dziecka z muzyką zaczyna się najczęściej od bębenka, wówczas nie wymaga to wielkiej znajomości słownictwa, dziecko uczy się podstaw rytmu i taktu. W końcu w życiu każdego dziecka przychodzi czas na pierwszy mikrofon, który nie tylko dodaje odwagi scenicznej, ale rozwija małą pociechę.

Od czego zacząć wybierając mikrofon dla dziecka?

Do tego, że dzieci uwielbiają zabawę, nie trzeba nikogo przekonywać. Istnieją różnorodne rozrywki, które w ogromnym stopniu oddziałują na przyszły rozwój dziecka. Jedną z takich zabaw jest nauka śpiewania, która przynosi maluchom dużo radości i rozwija dziecięce talenty. Aby pociechy mogły poczuć się tak, jak ich ulubieni piosenkarze występujący w telewizji, niezbędny do tego celu będzie zabawkowy mikrofon do śpiewania dla dzieci. W niniejszym artykule pochylamy się na mikrofonową tematyką i zastanawiamy się, jakie cechy powinien mieć prawdziwy, elektryczny mikrofon dla najmłodszych. Zamiast samodzielnie kupować i odsyłać np. 5 mikrofonów, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Wyróżnimy najważniejsze cechy sprzętu elektronicznego i zerkniemy na szczegółową specyfikację urządzeń do karaoke. Spośród najlepszych modeli wybieramy topowe pozycje i zamieszczamy je w naszym rankingu.

Mikrofon dla dzieci ranking lipiec 2024

Zestawienie rankingowe zostało stworzone na podstawie parametrów i funkcjonalności mikrofonów, jakość wykonania oraz dźwięku, a także na podstawie opinii doświadczonych rodziców, którzy kupili dziecku nie jedną zabawkę.

Mikrofon karaoke dla dzieci — rozwój połączony z zabawą

Śpiewanie piosenek rozwija nie tylko dziecięce talenty muzyczne, ale intensywnie wpływa także na procesy pamięciowe. Najmłodsi, wykrzykując słowa ulubionych piosenek, utrwalają sobie w pamięci tekst utworu. Uczą się rytmiki, koordynacji ruchowej, poprawnej wymowy poszczególnych wersów. Naukowo potwierdzono, iż śpiewanie:

Rankingowy mikrofon dla dzieci
 • Wpływa na udoskonalenie funkcji głosotwórczej;
 • Poprawia działanie mięśni narządów mowy;
 • Poprawia płynność mówienia;
 • Aktywizuje fizycznie dzieci;
 • Wpływa na rozwój układu ruchowego dziecka;
 • Łagodzi stany emocjonalne;
 • Uczy języka,
 • Poprawia koncentrację;
 • Uczy orientacji w przestrzeni.

Karaoke dla dzieci z mikrofonem bezprzewodowym z bluetooth będzie zatem świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym.

Najmłodsze pociechy, które dopiero uczą się mówić, z pewnością nie będą w stanie wykorzystać wszystkich możliwości, jakie daje profesjonalny sprzęt muzyczny. To zatem znakomita edukacyjna zabawka, która dedykowana jest małym dziewczynkom i chłopcom w wieku od ok. 6 lat. Dla młodszych pociech, przejawiających pierwsze zainteresowanie muzyką, dobrym wyborem będzie radio dla dzieci z mikrofonem, które zapamiętuje i powtarza wypowiedziane frazy. Wystarczy tylko podłączyć i zacząć nagrywać.

Dostępne są także wspaniałe zestawy do karaoke, które wygrywają popularne rytmy. W zależności od modelu urządzenia, odtwarzacz posiada kilka melodii, których prędkość i tempo można dostosowywać. Z czasem przygoda ze śpiewaniem może ewoluować, wtedy warto pomyśleć nad nieco bardziej skomplikowanym sprzęcie, który można podłączyć np. do urządzeń mobilnych. Przykładem takiego urządzenia jest Mikrofon mp3 dla dzieci, z który rankingu pozwala na wgrywanie własnych piosenek i śpiewanie utworów.

Mikrofon na statywie dla dzieci. Zabawka godna króla estrady!

Mikrofon zabawka dla dzieci na statywie to nieco bardziej rozbudowany sprzęt do karaoke. Regulowany drążek statywu pozwala dostosować wysokość umiejscowienia mikrofonu, wobec czego nawet małe dzieci nie będą miały problemu z dosięgnięciem do urządzenia.

Mikrofon dla dziecka jako element rozwoju i edukacji

Warto wcześniej sprawdzić, np. zerkając na opakowanie produktu, dla dzieci, w jakim wieku przeznaczona jest zabawka. Producenci ustalają różne zakresy wiekowe, dlatego mogą występować znaczne różnice w rekomendacjach. Sprzęt stojący sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie mamy w miarę dużo miejsca do zabawy. Dziecko będzie z pewnością szaleć na wyimaginowanej scenie i biegać ze statywem po pomieszczeniu.

Przestrzeń do zabawy powinna być więc dosyć obszerna i bezpieczna dla dziecka — usuńmy niepotrzebne przedmioty, zabezpieczmy ostre ranty mebli, przygotujmy ciekawą aranżację sceniczną. Zestaw z mikrofonem dla dzieci wyposażony w statyw wybrany z rankingu pozwala przełamać “pierwsze lody” i oswoić dziecko z występami muzycznymi. Przyda się to później w szkole, czy podczas nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Pociecha, która odważy się śpiewać przy użyciu mikrofonu, staje się bardziej śmiała i kontaktowa. Niektóre statywy posiadają podwójny uchwyt na mikrofon, co sprawia, że dziecko może śpiewać razem z rodzicem, bratem lub siostrą, czy rówieśnikami.

Mikrofon zmieniający głos — ciekawa funkcja nie tylko dla dzieci

Na osobną uwagę zasługują mikrofony, które zostały wyposażone w modulator dźwięków. Działanie tej technologii polega na celowym zniekształcaniu głosów, tak aby stał się bardziej bajkowy, groźny lub po prostu zabawny. Zestaw karaoke dla dzieci z modulatorem może sprawiać bardzo dużo frajdy, szczególnie przy zabawie z rodzicami. Rankingowa zabawka zmienia głos rodzica, czy dowolnego członka rodziny, co z pewnością wywoła salwę śmiechu najmłodszych. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku lub włączeniu funkcji za pomocną wbudowanego suwaka wypowiadane słowa zaczynają mieć zupełnie inną barwę. Choć ta funkcjonalność po pewnym czasie może się dziecku znudzić, to kreatywny rodzic może wykorzystać ją na wiele sposobów.

Wystarczy sobie tylko wyobrazić np. bajki i wierszyki, odgrywane przy użyciu mikrofonu z modulacją. Tak wypowiadane kwestie zyskują odpowiedniego kolorytu, znacznie intensywniej oddziałują na wyobraźnię dziecka. Przykładowo — mały chomiczek może mieć głosik bardzo piskliwy, a czarny kot, który go goni, będzie posiadać zmodulowany, niski głos. Dziecko się bardziej wczuje w wykreowaną historię i z zaciekawieniem będzie oczekiwać na dalsze losy wyimaginowanych bohaterów.

Przebojowy mikrofon z głośnikiem dla dzieci — pomysł na pierwszy koncert?

Kolejnym rodzajem zestawów do karaoke jest mikrofon dla dzieci z głośnikiem. To nieco bardziej masywne urządzenie, które posiada wbudowany zestaw emitujący dźwięk w czasie rzeczywistym. Najczęściej głośnik zamontowany jest bezpośrednio w obramowaniu mikrofonu, co znacznie powiększa jego bryłę. Nie przeszkadza to jednak w śpiewaniu, gdyż głośnik ma i tak niewielkie gabaryty. W ofercie sklepów można znaleźć także mikrofon stojący dla dzieci z głośnikami — to już znacznie poważniejszy sprzęt, który wymaga dużo miejsca i cierpliwych sąsiadów.

Niewielki zestaw grający, umieszczony w poręcznym mikrofonie nie będzie przesadnie głośny, dlatego z pewnością można go polecić dla każdego dziecka. Dobrze, gdy rankingowe urządzenie ma funkcję redukcji szumów i redukowania poziomu hałasu. Dźwięk nie może być głośny! Urządzenie ma dawać jedynie niewielki, ale wyraźnie słyszalny pogłos, i podkreślać wokal naszej pociechy. W dużej części przypadków mikrofon do śpiewania dla dzieci będzie miał możliwość podłączenia do zewnętrznego emitera dźwięku, np. za pomocą kabla AUX lub technologii bluetooth.

Zabawa bez kabli jest łatwiejsza. Mikrofon bezprzewodowy dla dzieci

Zdecydowanie polecaną alternatywą dla tradycyjnych mikrofonów dla dzieci jest urządzenie bezprzewodowe. Pozbywamy się w ten sposób zbędnych kabli, które podczas energicznego śpiewania mogą stanowić nie lada przeszkodę. Mało solidne urządzenie z kablem jest także nieco bardziej podatne na uszkodzenia, szczególnie przy łączeniu się kabla ze sprzętem bazowym. Mikrofon z funkcją nagrywania i odtwarzania łączy się bezpośrednio z urządzeniem zewnętrznym, np. smartfonem lub przenośnym głośnikiem. Aby nagrywać swoje piosenki, należy umiejscowić w odpowiednim wlocie kartę pamięci flash. Urządzenie może być także wyposażone we wbudowany głośnik, jak opisaliśmy to w akapicie wyżej. Istnieją dwie formy mikrofonów bezprzewodowych: ładowane i bateryjne. Te pierwsze starczają zazwyczaj na kilkadziesiąt minut beztroskiej zabawy, a po upływie tego czasu należy podłączyć sprzęt do sieci. Sprzęt zasilany bateriami jest w stanie grać nieco dłużej, ale wymaga każdorazowej wymiany akumulatorów na nowe, co rodzi dodatkowe koszty, dlatego w rankingu przeważają mikrofony ładowane przez USB lub z akumulatorem. Kompromisem pomiędzy mikrofonami bezprzewodowymi i tradycyjnymi może być mikrofon USB z dodatkowymi akcesoriami dla dzieci. Takie urządzenie posiada wygodny kabel, który podłącza się bezpośrednio do komputera, laptopa czy do gniazdka.

Mikrofon dla dzieci z nagrywaniem — w co jeszcze wyposażyć zestaw dla muzykanta?

Karaoke dla dzieci z mikrofonem bezprzewodowym może posiadać także dodatkowe elementy, takie jak gitara, keyboard czy tamburyn. Pomysłowość producentów w tym kontekście nie zna granic — znajdziemy zestawy wyposażone w pokaźne głośniki, zestaw do modulowania głosu, czy nawet pakiet świateł ledowych w stylu dyskotekowym. Mikrofon dla 6 latki nie musi zatem kolokwialnie mówiąc, wiać nudą! Bez problemu znajdziemy zdobione wersje urządzeń, posiadających wbudowane cekiny, czy obudowanie pokryte różową farbą z brokatem. Choć wygląd zabawki jest niezwykle ważny, przede wszystkim z punktu widzenia dziecka, to nie należy wybierać jedynie oczami. Zorientujmy się, jakie parametry techniczne posiada sprzęt. Warto, aby solidny sprzęt muzyczny charakteryzował się:

mikrofon dla dzieci przewodowy
 • Bezpiecznym materiałem wykonania — unikajmy szkodliwych plastików;
 • Wygodnymi przyciskami do obsługi;
 • Wejściami, pozwalającymi podpiąć mikrofon do urządzeń zewnętrznych;
 • Zrównoważonym pasmem częstotliwości (np. od 100 Hz do 10 kHz);
 • Możliwością regulacji dźwięku;
 • Dodatkowymi wejściami (np. na kartę pamięci);
 • Niską wagą i kompaktową budową dla dziecka;

Dobierajmy urządzenie rozsądnie. Dla bobasa próbującego gaworzyć przydatny będzie inny sprzęt niż np. mikrofony dla dziewczynek w wieku przedszkolnym. Dla najmłodszych wybierzmy prosty zestaw do karaoke wyposażony we wgrane melodyjki, które zaktywizują malucha do wykonywania pierwszych wokaliz.

Top 4 mikrofony dla dzieci wyróżnione przez redakcję 2024

Najczęściej zadawane pytania:

Od kiedy mikrofon dla dziecka?

Mikrofon dla dziecka dopasowany funkcyjnością odpowiedni jest dla dzieci, które zaczynają wypowiadać swoje pierwsze słowa. Zachęca to dziecko do dalszego rozwijania mowy i naśladowania opiekunów. Dzieci, które mają w dzieciństwie mikrofon, łatwiej radzą sobie ze stresem, występami i nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami.

Dlaczego warto kupić dziecku mikrofon?

Mikrofon dziecięcy to zabawka indywidualna, można wprawdzie śpiewać w duecie, jednak dużo częściej dzieci samodzielnie kształtują swoje umiejętności. Dzięki mikrofonom dziecięcym rodzice mają chwile dla siebie, mogą także wysłuchać koncertu lub wierszyka swojej pociechy. Mikrofon motywuje dziecko do uczenia się nowych czytanek, zapamiętywania historyjek lub wymyślania całkowicie nowych.

Jak zachęcić dziecko do zabawy z mikrofonem?

Jest wiele sposobów na zachęcenie dziecka do zabawy w występy. W telewizji jest dużo programów, które opierają się na śpiewaniu, można w domu sporządzić konkurs talentów niczym w telewizji, przygotować oprawę sceniczną i przenieść dziecko oczami wyobraźni na estradę. Jeżeli zamiast śpiewać dziecko lubi czytać lub opowiadać to można w domu stworzyć teatrzyk, a dziecko wcielić w rolę narratora, opowiadającego historyjkę.

9 komentarzy

 1. W każdym pokoju chłopca czy dziewczynki moim zdaniem powinien być mikrofon dla dzieci ranking podsuwa ciekawe modele, Sam z córką czasami bawię się w studio dźwiękowe, mikrofon z głośnikiem dla dzieci nadaje się dobrze na początek, żeby dziecko czuło że śpiewa, niewielkie wzmocnienie daje świetny efekt i nie zakłóca spokoju w domu. Mikrofon zabawkowy dla dzieci rozwija słuch i dykcję dziecka z czasem warto jednak kupić mikrofon dla dzieci z funkcją nagrywania, aby dziecko słyszało swój głos i mogło doskonalić umiejętności odsłuchując utwór jak ma to miejsce w prawdziwych studiach dźwiękowych.

 2. Jak kupiłam mikrofon bezprzewodowy dla dzieci za mniej niż 100 zł, z czasem wylądował w pojemniku na zabawki, po kilkunastu miesiącach dziecko zaczęło tańczyć przy melodiach i coś tam podśpiewywać, Wtedy była jeszcze jedna próba sprawdzenia czy mikrofon dla dzieci okaże się dobrym prezentem. Urządziłam karaoke dla dzieci z mikrofonem opinie na temat dobrania startowych piosenek wyszukałam w Internecie i stało się, mikrofon dziecięcy po prawie roku wrócił do łask. Jak widać wszystko przychodzi z czasem, ale w odpowiednim memencie trzeba mieć odpowiedni sprzęt.

 3. Ja dla moich córeczek wybrałam Mante MIC-20GL. Bardzo go polubiły i przede wszystkim są zadowolone a nie kosztował mnie krocie 😉

 4. Polecam bezprzewodowy mikrofon początkującym artystom, którzy dopiero uczą się nagrywać muzykę, ponieważ zapewnia on świetne rezultaty bez rozbijania banku

 5. Mój syn świetnie się bawi śpiewając do swojego nowego mikrofonu marki AIG – okazuje się, że synek przy muzyce się relaksuje.

 6. Wnuk uwielbia muzykę. Od roczku tańczy i śpiewa. Na święta kupiliśmy mu zestaw składający się z głośnika i mikrofonu marki Manta. Jest tym prezentem zachwycony. Obecnie używa mikrofonu do nagrywania własnych piosenek – cieszy nas fakt, że jest naprawdę kreatywny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *