Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Przygoda małego dziecka z muzyką zaczyna się najczęściej od bębenka, wówczas nie wymaga to wielkiej znajomości słownictwa, dziecko uczy się podstaw rytmu i taktu. W końcu w życiu każdego dziecka przychodzi czas na pierwszy mikrofon, który nie tylko dodaje odwagi scenicznej, ale rozwija małą pociechę.

Rankingowy mikrofon dla dzieci

Od czego zacząć wybierając mikrofon dla dziecka?

Do tego, że dzieci uwielbiają zabawę, nie trzeba nikogo przekonywać. Istnieją różnorodne rozrywki, które w ogromnym stopniu oddziałują na przyszły rozwój dziecka. Jedną z takich zabaw jest nauka śpiewania, która przynosi maluchom dużo radości i rozwija dziecięce talenty. Aby pociechy mogły poczuć się tak, jak ich ulubieni piosenkarze występujący w telewizji, niezbędny do tego celu będzie zabawkowy mikrofon do śpiewania dla dzieci. W niniejszym artykule pochylamy się na mikrofonową tematyką i zastanawiamy się, jakie cechy powinien mieć prawdziwy, elektryczny mikrofon dla najmłodszych. Zamiast samodzielnie kupować i odsyłać np. 5 mikrofonów, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Wyróżnimy najważniejsze cechy sprzętu elektronicznego i zerkniemy na szczegółową specyfikację urządzeń do karaoke. Spośród najlepszych modeli wybieramy topowe pozycje i zamieszczamy je w naszym rankingu.

Mikrofon dla dzieci ranking Lipiec 2021

Zestawienie rankingowe zostało stworzone na podstawie parametry i funkcjonalność mikrofonów, jakość wykonania oraz dźwięku, a także na podstawie opinii doświadczonych rodziców, którzy kupili dziecku nie jedną zabawkę.

 

Mikrofon karaoke dla dzieci — rozwój połączony z zabawą

Śpiewanie piosenek rozwija nie tylko dziecięce talenty muzyczne, ale intensywnie wpływa także na procesy pamięciowe. Najmłodsi, wykrzykując słowa ulubionych piosenek, utrwalają sobie w pamięci tekst utworu. Uczą się rytmiki, koordynacji ruchowej, poprawnej wymowy poszczególnych wersów. Naukowo potwierdzono, iż śpiewanie:

Mikrofon dla dziecka jako element rozwoju i edukacji
 • Wpływa na udoskonalenie funkcji głosotwórczej;
 • Poprawia działanie mięśni narządów mowy;
 • Poprawia płynność mówienia;
 • Aktywizuje fizycznie dzieci;
 • Wpływa na rozwój układu ruchowego dziecka;
 • Łagodzi stany emocjonalne;
 • Uczy języka,
 • Poprawia koncentrację;
 • Uczy orientacji w przestrzeni.

Karaoke dla dzieci z mikrofonem bezprzewodowym z bluetooth będzie zatem świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym. Najmłodsze pociechy, które dopiero uczą się mówić, z pewnością nie będą w stanie wykorzystać wszystkich możliwości, jakie daje profesjonalny sprzęt muzyczny. To zatem znakomita edukacyjna zabawka, która dedykowana jest małym dziewczynkom i chłopcom w wieku od ok. 6 lat. Dla młodszych pociech, przejawiających pierwsze zainteresowanie muzyką, dobrym wyborem będzie radio dla dzieci z mikrofonem, które zapamiętuje i powtarza wypowiedziane frazy. Wystarczy tylko podłączyć i zacząć nagrywać.

Dostępne są także wspaniałe zestawy do karaoke, które wygrywają popularne rytmy. W zależności od modelu urządzenia, odtwarzacz posiada kilka melodii, których prędkość i tempo można dostosowywać. Z czasem przygoda ze śpiewaniem może ewoluować, wtedy warto pomyśleć nad nieco bardziej skomplikowanym sprzęcie, który można podłączyć np. do urządzeń mobilnych. Przykładem takiego urządzenia jest Mikrofon mp3 dla dzieci, z który rankingu pozwala na wgrywanie własnych piosenek i śpiewanie utworów.

Mikrofon na statywie dla dzieci. Zabawka godna króla estrady!

Mikrofon zabawka dla dzieci na statywie to nieco bardziej rozbudowany sprzęt do karaoke. Regulowany drążek statywu pozwala dostosować wysokość umiejscowienia mikrofonu, wobec czego nawet małe dzieci nie będą miały problemu z dosięgnięciem do urządzenia.

Warto wcześniej sprawdzić, np. zerkając na opakowanie produktu, dla dzieci, w jakim wieku przeznaczona jest zabawka. Producenci ustalają różne zakresy wiekowe, dlatego mogą występować znaczne różnice w rekomendacjach. Sprzęt stojący sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie mamy w miarę dużo miejsca do zabawy. Dziecko będzie z pewnością szaleć na wyimaginowanej scenie i biegać ze statywem po pomieszczeniu.

Przestrzeń do zabawy powinna być więc dosyć obszerna i bezpieczna dla dziecka — usuńmy niepotrzebne przedmioty, zabezpieczmy ostre ranty mebli, przygotujmy ciekawą aranżację sceniczną. Zestaw z mikrofonem dla dzieci wyposażony w statyw wybrany z rankingu pozwala przełamać „pierwsze lody” i oswoić dziecko z występami muzycznymi. Przyda się to później w szkole, czy podczas nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Pociecha, która odważy się śpiewać przy użyciu mikrofonu, staje się bardziej śmiała i kontaktowa. Niektóre statywy posiadają podwójny uchwyt na mikrofon, co sprawia, że dziecko może śpiewać razem z rodzicem, bratem lub siostrą, czy rówieśnikami.

Mikrofon zmieniający głos — ciekawa funkcja nie tylko dla dzieci

Na osobną uwagę zasługują mikrofony, które zostały wyposażone w modulator dźwięków. Działanie tej technologii polega na celowym zniekształcaniu głosów, tak aby stał się bardziej bajkowy, groźny lub po prostu zabawny. Zestaw karaoke dla dzieci z modulatorem może sprawiać bardzo dużo frajdy, szczególnie przy zabawie z rodzicami. Rankingowa zabawka zmienia głos rodzica, czy dowolnego członka rodziny, co z pewnością wywoła salwę śmiechu najmłodszych. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku lub włączeniu funkcji za pomocną wbudowanego suwaka wypowiadane słowa zaczynają mieć zupełnie inną barwę. Choć ta funkcjonalność po pewnym czasie może się dziecku znudzić, to kreatywny rodzic może wykorzystać ją na wiele sposobów.

Wystarczy sobie tylko wyobrazić np. bajki i wierszyki, odgrywane przy użyciu mikrofonu z modulacją. Tak wypowiadane kwestie zyskują odpowiedniego kolorytu, znacznie intensywniej oddziałują na wyobraźnię dziecka. Przykładowo — mały chomiczek może mieć głosik bardzo piskliwy, a czarny kot, który go goni, będzie posiadać zmodulowany, niski głos. Dziecko się bardziej wczuje w wykreowaną historię i z zaciekawieniem będzie oczekiwać na dalsze losy wyimaginowanych bohaterów.

Przebojowy mikrofon z głośnikiem dla dzieci — pomysł na pierwszy koncert?

Kolejnym rodzajem zestawów do karaoke jest mikrofon dla dzieci z głośnikiem. To nieco bardziej masywne urządzenie, które posiada wbudowany zestaw emitujący dźwięk w czasie rzeczywistym. Najczęściej głośnik zamontowany jest bezpośrednio w obramowaniu mikrofonu, co znacznie powiększa jego bryłę. Nie przeszkadza to jednak w śpiewaniu, gdyż głośnik ma i tak niewielkie gabaryty. W ofercie sklepów można znaleźć także mikrofon stojący dla dzieci z głośnikami — to już znacznie poważniejszy sprzęt, który wymaga dużo miejsca i cierpliwych sąsiadów.

Niewielki zestaw grający, umieszczony w poręcznym mikrofonie nie będzie przesadnie głośny, dlatego z pewnością można go polecić dla każdego dziecka. Dobrze, gdy rankingowe urządzenie ma funkcję redukcji szumów i redukowania poziomu hałasu. Dźwięk nie może być głośny! Urządzenie ma dawać jedynie niewielki, ale wyraźnie słyszalny pogłos, i podkreślać wokal naszej pociechy. W dużej części przypadków mikrofon do śpiewania dla dzieci będzie miał możliwość podłączenia do zewnętrznego emitera dźwięku, np. za pomocą kabla AUX lub technologii bluetooth.

Zabawa bez kabli jest łatwiejsza. Mikrofon bezprzewodowy dla dzieci

Zdecydowanie polecaną alternatywą dla tradycyjnych mikrofonów dla dzieci jest urządzenie bezprzewodowe. Pozbywamy się w ten sposób zbędnych kabli, które podczas energicznego śpiewania mogą stanowić nie lada przeszkodę. Mało solidne urządzenie z kablem jest także nieco bardziej podatne na uszkodzenia, szczególnie przy łączeniu się kabla ze sprzętem bazowym. Mikrofon z funkcją nagrywania i odtwarzania łączy się bezpośrednio z urządzeniem zewnętrznym, np. smartfonem lub przenośnym głośnikiem. Aby nagrywać swoje piosenki, należy umiejscowić w odpowiednim wlocie kartę pamięci flash. Urządzenie może być także wyposażone we wbudowany głośnik, jak opisaliśmy to w akapicie wyżej. Istnieją dwie formy mikrofonów bezprzewodowych: ładowane i bateryjne. Te pierwsze starczają zazwyczaj na kilkadziesiąt minut beztroskiej zabawy, a po upływie tego czasu należy podłączyć sprzęt do sieci. Sprzęt zasilany bateriami jest w stanie grać nieco dłużej, ale wymaga każdorazowej wymiany akumulatorów na nowe, co rodzi dodatkowe koszty, dlatego w rankingu przeważają mikrofony ładowane przez USB lub z akumulatorem. Kompromisem pomiędzy mikrofonami bezprzewodowymi i tradycyjnymi może być mikrofon USB z dodatkowymi akcesoriami dla dzieci. Takie urządzenie posiada wygodny kabel, który podłącza się bezpośrednio do komputera, laptopa czy do gniazdka.

Mikrofon dla dzieci z nagrywaniem — w co jeszcze wyposażyć zestaw dla muzykanta?

Karaoke dla dzieci z mikrofonem bezprzewodowym może posiadać także dodatkowe elementy, takie jak gitara, keyboard czy tamburyn. Pomysłowość producentów w tym kontekście nie zna granic — znajdziemy zestawy wyposażone w pokaźne głośniki, zestaw do modulowania głosu, czy nawet pakiet świateł ledowych w stylu dyskotekowym. Mikrofon dla 6 latki nie musi zatem kolokwialnie mówiąc, wiać nudą! Bez problemu znajdziemy zdobione wersje urządzeń, posiadających wbudowane cekiny, czy obudowanie pokryte różową farbą z brokatem. Choć wygląd zabawki jest niezwykle ważny, przede wszystkim z punktu widzenia dziecka, to nie należy wybierać jedynie oczami. Zorientujmy się, jakie parametry techniczne posiada sprzęt. Warto, aby solidny sprzęt muzyczny charakteryzował się:

mikrofon dla dzieci przewodowy
 • Bezpiecznym materiałem wykonania — unikajmy szkodliwych plastików;
 • Wygodnymi przyciskami do obsługi;
 • Wejściami, pozwalającymi podpiąć mikrofon do urządzeń zewnętrznych;
 • Zrównoważonym pasmem częstotliwości (np. od 100 Hz do 10 kHz);
 • Możliwością regulacji dźwięku;
 • Dodatkowymi wejściami (np. na kartę pamięci);
 • Niską wagą i kompaktową budową dla dziecka;

Dobierajmy urządzenie rozsądnie. Dla bobasa próbującego gaworzyć przydatny będzie inny sprzęt niż np. mikrofony dla dziewczynek w wieku przedszkolnym. Dla najmłodszych wybierzmy prosty zestaw do karaoke wyposażony we wgrane melodyjki, które zaktywizują malucha do wykonywania pierwszych wokaliz.

Top 4 mikrofony dla dzieci wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania:

Od kiedy mikrofon dla dziecka?

Mikrofon dla dziecka dopasowany funkcyjnością odpowiedni jest dla dzieci, które zaczynają wypowiadać swoje pierwsze słowa. Zachęca to dziecko do dalszego rozwijania mowy i naśladowania opiekunów. Dzieci, które mają w dzieciństwie mikrofon, łatwiej radzą sobie ze stresem, występami i nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami.

Dlaczego warto kupić dziecku mikrofon?

Mikrofon dziecięcy to zabawka indywidualna, można wprawdzie śpiewać w duecie, jednak dużo częściej dzieci samodzielnie kształtują swoje umiejętności. Dzięki mikrofonom dziecięcym rodzice mają chwile dla siebie, mogą także wysłuchać koncertu lub wierszyka swojej pociechy. Mikrofon motywuje dziecko do uczenia się nowych czytanek, zapamiętywania historyjek lub wymyślania całkowicie nowych.

Jak zachęcić dziecko do zabawy z mikrofonem?

Jest wiele sposobów na zachęcenie dziecka do zabawy w występy. W telewizji jest dużo programów, które opierają się na śpiewaniu, można w domu sporządzić konkurs talentów niczym w telewizji, przygotować oprawę sceniczną i przenieść dziecko oczami wyobraźni na estradę. Jeżeli zamiast śpiewać dziecko lubi czytać lub opowiadać to można w domu stworzyć teatrzyk, a dziecko wcielić w rolę narratora, opowiadającego historyjkę.

Aktualizacja: Lipiec 2021

2 opinie

 1. W każdym pokoju chłopca czy dziewczynki moim zdaniem powinien być mikrofon dla dzieci ranking podsuwa ciekawe modele, Sam z córką czasami bawię się w studio dźwiękowe, mikrofon z głośnikiem dla dzieci nadaje się dobrze na początek, żeby dziecko czuło że śpiewa, niewielkie wzmocnienie daje świetny efekt i nie zakłóca spokoju w domu. Mikrofon zabawkowy dla dzieci rozwija słuch i dykcję dziecka z czasem warto jednak kupić mikrofon dla dzieci z funkcją nagrywania, aby dziecko słyszało swój głos i mogło doskonalić umiejętności odsłuchując utwór jak ma to miejsce w prawdziwych studiach dźwiękowych.

 2. Jak kupiłam mikrofon bezprzewodowy dla dzieci za mniej niż 100 zł, z czasem wylądował w pojemniku na zabawki, po kilkunastu miesiącach dziecko zaczęło tańczyć przy melodiach i coś tam podśpiewywać, Wtedy była jeszcze jedna próba sprawdzenia czy mikrofon dla dzieci okaże się dobrym prezentem. Urządziłam karaoke dla dzieci z mikrofonem opinie na temat dobrania startowych piosenek wyszukałam w Internecie i stało się, mikrofon dziecięcy po prawie roku wrócił do łask. Jak widać wszystko przychodzi z czasem, ale w odpowiednim memencie trzeba mieć odpowiedni sprzęt.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Wózek dla dziecka

Wózek to podstawa dziecięcej wyprawki, bez niego trudno sobie wyobrazić spacery lub jakiekolwiek wyjście z domu z dzieckiem. Większość rodziców rozwija samodzielnie funkcjonalności wózka dziecięcego, robiąc z nim zakupy. Kobiety dość często przepakowują swoje rzeczy podręczne z torebki do torby dziecięcej, którą cały czas trzeba mieć jak dziecko w zasięgu wzroku. Wybranie funkcjonalnego wózka dziecięcego, który może posłużyć jako wózek wielopokoleniowy to nie łatwy wybór. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny poradnik na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze, a najlepsze modele wózków dziecięcych umieściliśmy w rankingu.

Ranking TOP 10: Karuzele do łóżeczka

Zabawki odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rozwojową rolę. Jednym z zasadniczych elementów wyprawki jest karuzela nad łóżeczko. Kręcąca się zabawka nie tylko przykuwa uwagę, ale także w pierwszych dniach dziecka uspokaja maluszka, dając mu poczucie, jakby ktoś nad nim czuwał. Wraz z rozwojem niemowlaka, można zaobserwować, że zaczyna łapać kolorowe lub interaktywne zawieszki, co kształtuje motorykę dłoni i dostarcza dziecku zabawy. Od wyboru karuzeli zależy czy dziecko będzie się nią interesować. Sprawdź jak wybrać przykuwający uwagę model i na co zwrócić uwagę.

Ranking TOP 10: Najlepszy wózek spacerowy — spacerówka

Wózek z gondolą, kiedy dziecko rośnie, rodzice często wymieniają na spacerówkę. Dobry wózek spacerowy powinien spełniać oczekiwania rodzica i być wygodnym dla dziecka. Jak wybrać spacerówkę, która będzie trwała i dostosowana do potrzeb, czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę? Sprawdź poradnik stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia rodziców.

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Najlepszy przewijak dla dzieci

Przewijak dla dziecka czy jeszcze niemowlaka to ukojenie dla pleców rodzica, który przy koniecznym zabiegu higieny i pielęgnacji skazany zostaje na niekomfortową pochyloną pozycję. Umiejscowienie dziecka na poziomie powyżej pasa skutecznie wpływa na komfort przebierania pieluszki, rodzi jednak pewne niebezpieczeństwo, że dziecko może z komody lub pralki zsunąć się na ziemię. Warto wówczas rozważyć zakup przewijaka, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo maluszkowi.

Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Picie jest jednym z podstawowych elementów życia każdego maluszka. Wyczucie czasu, kiedy maluszkowi chce się pić, nie jest łatwe, ponieważ trudno o słowną odpowiedź. Kubeczki niekapki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala dziecku na samodzielne decydowanie, kiedy chce się pić. To duże ułatwienie dla rodziców i pozostaje jedynie dbać o odpowiedni poziom napoju wewnątrz kubeczka, w domy czy w podróży.

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko dziecięce

Łóżeczka dla dzieci to mebel, bez którego sypialnia przy małym dzieciątku praktycznie nie istnieje. Łóżeczka odgrywają wielofunkcyjną rolę, nie tylko chronią pociechę podczas spania przed upadkiem, ale także dość często są miejscem zabaw i zmieniania pieluszki na przewijaku. Warto zatem jeszcze przed kupnem zapoznać się z obecnymi trendami i funkcjonalnością łóżeczka, szczególnie kiedy trzeba dobrze gospodarować przestrzeń w pokoju lub sypialni. Sprawdź nasz poradnik i wybierz dla spokojnego snu dziecka dobre łóżeczko.