Ranking TOP 10: Kubek do picia dla dzieci

Moment, w którym zaczynamy podawać naszemu maluchowi pierwsze napoje inne niż mleko, jest zawsze wielkim wydarzeniem zarówno w życiu dziecka, jak i rodziców. Chcielibyśmy dobrze przygotować się do tej chwili, żeby nie zrazić naszego dziecka do poznawania nowych smaków i maksymalnie usamodzielnić picie już od pierwszego roku życia. Poznajmy więc najlepsze kubki dla malucha, które pomogą dziecku wkroczyć w ten nowy świat oraz doskonalić swe umiejętności wraz z wiekiem.

Pierwszy kubek do picia dla niemowlaka — od kiedy zacząć?

Kubek do picia dla dzieci

Na rynku mamy ogromną ilość kubeczków do picia dla niemowlaka, dlatego powstało zestawienie rankingowe najlepszych modeli uwzględniające rozmiary bidonów dla maluchów. Niekapki są kolorowe, mają piękne wzory i ciekawe uchwyty. Różnią się między sobą kształtem, rodzajem ustnika i sposobem zamykania. My jako rodzice, mamy wiele możliwości, jednak nie ułatwia to nam dokonania właściwego wyboru pierwszego kubka do picia dla naszego dziecka. Czym więc się kierować?

Jak wybrać kubek odpowiedni do wieku?

Zacznijmy od wieku naszego bobasa. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby pierwsze napoje podawać dziecku nie wcześniej niż po ukończeniu przez niego szóstego miesiąca życia. Jest to stanowisko wspierane również przez ekspertów z zakresu karmienia piersią. Każdy bobas jest jednak inny i w indywidualnych sytuacjach istnieje możliwość podawania płynów nieco wcześniej — od 4 miesiąca życia. Właśnie tymi zaleceniami kierują się producenci akcesoriów dziecięcych i dbają o to, aby w ich ofercie był dostępny pierwszy kubeczek dla niemowlaka zarówno od czwartego, jak i od szóstego miesiąca życia.

Pierwszy kubek niekapek ranking wrzesień 2021

 

Kubek z dziubkiem dla niemowląt czy kubek niekapek ze słomką — jak nauczyć dziecko pić z kubka niekapka?

Najlepszy kubek niekapek dla dziecka

Najistotniejszą sprawą, jaka nas — rodziców powinna zainteresować podczas zakupu kubeczka dla niemowlaka, jest rodzaj ustnika. Dla maluszków mających kilka miesięcy najczęściej polecany jest kubek niekapek z miękkim ustnikiem, przypominający w pewnym stopniu smoczek od butelki i dający się łatwo chwycić jak pierś mamy. Taki ustnik jest wykonany z atestowanego silikonu, który nie skrzywdzi malucha przy pierwszych próbach trafienia nim do ust.

Czasami dzieci, szczególnie te karmione piersią, nie chcą zaakceptować silikonowego ustnika w swoim pierwszym kubku do picia. Jest to dość powszechne i zupełnie naturalne. Warto wtedy wypróbować rankingowy kubek z rurką dla niemowlaka. Jest to inny typ kubka dla malucha, gdzie zamiast ustnika mamy słomkę, która umożliwia zasysanie płynu. Dzieci karmione piersią bardzo szybko uczą się pić z takiego kubeczka treningowego, ponieważ sposób ssania jest zbliżony do ssania mleka mamy. Warto również zaznaczyć, że eksperci z dziedziny logopedii polecają właśnie taki kubek treningowy dla niemowlaka jako pierwszy wybór, ponieważ nie wpływa on niekorzystnie na zgryz..

Istotną sprawą, gdy wybieramy pierwszy kubek do picia z rankingu, jest jego konstrukcja. Chcemy przecież, aby nasza pociecha zawsze miała do dyspozycji czysty kubeczek i dobrze by było, aby zawsze w razie potrzeby móc nasz kubek do picia dla niemowląt szybko umyć. Niestety kubki często mają mnóstwo trudno dostępnych miejsc utrudniających mycie. Warto więc wybierać kubeczki dla niemowląt, które są proste, dają się łatwo rozłożyć na części i dokładnie umyć.

Kubek niekapek ze słomką ranking wrzesień 2021

Kubek treningowy czy niekapek — co lepsze dla rocznego dziecka?

Kiedy nasz malec już nieco podrośnie, ma swoje ulubione napoje i posiłki, to warto przemyśleć zmianę kubeczka do picia z typowo niemowlęcego na bardziej dostosowany rozmiar. Roczne dziecko zazwyczaj świetnie opanowało już picie ze swojego dotychczasowego kubka, jednak pojawiają się takie kwestie jak jego pojemność. Kubek do picia dla niemowląt jest niewielki i roczne dziecko może potrzebować większej ilości płynu. Można oczywiście uzupełniać poziom regularnie, jednak na spacerze czy dłuższym wyjściu warto by było, mieć przy sobie kubek o nieco większym rozmiarze — pojemności. Kolejną kwestią jest to, że wraz z rozwojem nasze dziecko powinno odchodzić już od miękkich ustników i smoczków po to, aby zdobywać nowe umiejętności samodzielnego picia. 

Kubek z twardym ustnikiem czy kubeczek treningowy — jak  wybrać?

Najistotniejszą różnicą pomiędzy kubkiem niekapkiem a kubkiem treningowym jest sposób wypływania płynu. Niekapek dla rocznego dziecka będzie charakteryzował się tym, że aby wydobyć napój ze środka nasz maluch będzie musiał włożyć w to wysiłek. Dzięki temu nasz maluch nie obleje się napojem oraz kubeczek będzie można bez strachu włożyć do torby podczas spaceru czy podróży. W rankingu znajdziemy również kubek termiczny niekapek, który pozwoli naszemu maluchowi podczas spaceru pić napój o stałej temperaturze. Niektóre dzieci nie są jednak zwolennikami niekapków z twardym ustnikiem lub nie mają tyle siły, żeby z takiego kubka wydobyć napój. Jest to jak najbardziej zrozumiałe i wtedy alternatywą jest kubeczek treningowy. Różni się on od niekapka tym, że płyn wydobywa się ze środka bez żadnego wysiłku ze strony dziecka, można więc powiedzieć, że kubeczek jest grawitacyjny z organicznikiem wypływającego napoju. Kubek treningowy może występować w różnej formie — jako tradycyjny kubeczek treningowy z ustnikiem, kubek z rurką, bidon dla dzieci lub najbardziej nowoczesny — kubek z zaworkiem w zakrętce. Wybór jest więc ogromny i najważniejsze to wsłuchać się w potrzeby swojego dziecka i razem z nim wybrać najbardziej komfortowy sposób picia.

Kubek dla kilkulatka — na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy kupić odpowiednio dobry kubek dla 2-latka, to warto zwrócić uwagę na to, do czego on ma służyć. Jeśli ma być to sprzęt do picia wody w domu, to najlepszym rozwiązaniem będzie kubeczek treningowy, który pozwoli na ćwiczenie umiejętności samodzielnego picia. Na spacer warto zdecydować się na bidon dla dzieci lub termiczny kubek niekapek. Jeśli natomiast potrzebny nam jest kubek do mleka dla 2-latka, to warto jednak postawić na tradycyjny niekapek, który uchroni dziecko przed oblaniem się ciepłym mlekiem oraz uchroni przed rozlewaniem picia. 

Kubek dla 3-latka należy również dobierać zgodnie z potrzebami dziecka, jednak warto, aby coraz częściej wprowadzać naszemu maluchowi tradycyjny kubek dla dorosłych, wykluczając tym samym stopniowo wszelkie bidony dla dzieci. Dziecko będzie nam wdzięczne za taką lekcję w domu, ponieważ w przedszkolu z większą śmiałością będzie mogło z takich rozwiązań korzystać.

Wyróżnione przez redakcję kubki niekapki 2021

Jaki kubek dla 6-miesięcznego dziecka?

Początkowy kubeczek niekapek do nauki, powinien być wyposażony w miękką słomkę, aby dziecko przy próbie picia nie wyrządziło sobie krzywdy.

Jaki kubek do nauki picia?

Kubeczek do nauki powinien być wyposażony w ergonomiczne uchwyty, antypoślizgowa powłoka powinna zabezpieczać, kubeczek przed ślizganiem się w rączce dziecka. Bardzo przydatna jest także antypoślizgowa powierzchnia dna niekapka.

Czym się różni kubek treningowy od niekapka?

Oba typy kubeczków przeznaczone są dla dzieci, jednak na zupełnie innym etapie rozwoju. Kubek treningowy ma być elementem przejściowym między kubkiem ze słomką a zwykłym kubeczkiem. Kubek treningowy może mieć mechanizm uniemożliwiający przewrócenie się kubeczka, jednak nie ma zaworka, który uniemożliwiłby wylanie cieczy z wnętrza po jego przechyleniu w trakcie picia.

Aktualizacja: wrzesień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Butelka dla dziecka oraz do karmienia noworodka

Niektóre dzieci z różnych powodów nie mogą pić mleka matki lub problemy zdrowotne nie pozwalają na bezpośrednie karmienie maluszka piersią. Wówczas trzeba poszukać najlepszego odpowiednika, który dostarczy do małego brzuszka cennych minerałów i pożywienia bez gastrycznych problemów. Jak więc wybrać dobrą butelkę do mleka matki lub modyfikowanego? Przedstawiamy praktyczny poradnik, wraz z rankingiem najlepszych modeli, które wskazali doświadczeni rodzice.

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsze nosidełko dla dzieci

Transport dziecka w domu, na spacerze, czy w podróży powinien być komfortowy dla dziecka, jak i dla samego rodzica, któremu przyjdzie nieść dziecko. Nieprawidłowe przenoszenie dziecka może szkodzić nie tylko plecom opiekuna, ale także może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój kręgosłupa maluszka. Jakie nosidło wybrać w zależności od rodzaju i czasu wyprawy, które będzie najlepsze i jak rozpoznać idealne nosidło? Sprawdź!

Ranking TOP 10: Najlepsze łóżeczko turystyczne

Wielozadaniowe łóżeczko turystyczne pozwala na dobrą organizację miejsca do spania, do zabawy oraz do przebierania pieluszek. Bezpieczny kojec ma zazwyczaj na bokach siatkę, wiec nie ma możliwości, aby dziecko uderzyło się o szczebelki. Mobilne i kompaktowe łóżko pozwala dziecku zasnąć nawet w nieznanym środowisku, przyzwyczajone do łóżeczka może jeździć spokojnie z rodzicami na dalekie podróże, lub pod okiem rodziców bawić się na świeżym powietrzu. Sprawdź jak wybrać dobre i praktyczne łóżeczko turystyczne w dobrej cenie.

Ranking TOP 10: Plac zabaw dla dzieci

Zabawa to ważny element w życiu każdego dziecka. Rozwój fizyczny pozwala zachować równowagę między teorią a praktyką. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze zapewnia przydomowy plac zabaw, może występować w różnych formach i odmiennych konfiguracjach z pewnością każdy przyniesie maluszkom wiele radości i godzin aktywności fizycznej. Plac zabaw można wykonać samodzielnie albo skorzystać z gotowych modułów z atestem dostępnych w rankingu.

Ranking TOP 10: Najlepszy smoczek dla dziecka

Dzieci najlepiej wiedzą jaki smoczek pasuje im najbardziej. Żeby nie kupować dziesiątek smoczków i uniknąć testowania ich na maluchu, zalecamy zapoznać się z poradnikiem, który skutecznie ograniczy zakres poszukiwań. Ponadto utworzyliśmy na podstawie wyselekcjonowanych opinii doświadczonych rodziców, rankingi najlepszych smoczków w zależności od przedziału wiekowego dziecka. Dzięki temu czas poszukiwań najlepszego smoczka skróci się do kilku minut.

Ranking TOP 10: Barierka na schody — zabezpieczająca

Dom powinien być bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Jak wiadomo, nie sposób upilnować dziecko przed każdym upadkiem, ale przed wejściem na schody albo do niebezpiecznej kuchni czy garażu z łatwością można ograniczyć ryzyko i uniknąć wizyty na pogotowiu lub szpitalu. Jak więc skutecznie i dobrze zabezpieczyć pomieszczenia odgradzając przestrzeń w bezpieczną do zabawy? Sprawdź jakie bramki zabezpieczające sprawdzają się najlepiej w domu i mieszkaniu.

Ranking TOP 10: Rowerek biegowy

Rowerek biegowy dla dzieci jest nie tylko rozrywką, ale również kształtuje balansowanie i równowagę. Dzieci, które w dzieciństwie miały rowerek biegowy lepiej radzą sobie z opanowaniem jazdy na rowerze, hulajnodze rolkach itp. Ukształtowanie zmysłu równowagi pomaga dziecku w życiu i wspiera dalszy rozwój. Jak wybrać dobry rowerek biegowy i od czego zacząć? Przedstawiamy poradnik, który wprowadzi Cię w tajniki materiałów konstrukcyjnych, wyposażenia i trwałości wraz z rankingiem, opracowanym przy współpracy z doświadczonymi rodzicami.

Ranking TOP 10: Najlepszy regalik na zabawki

Pewne meble w pokoju dziecka to podstawa wyposażenia, aby zachować ład i porządek. Regalik na zabawki do pokoju dziecięcego z pewnością pozwoli nabrać pewnych nawyków w sprzątaniu po zabawie

Ranking TOP 10: Niania elektroniczna dla dzieci

Niania elektroniczna już nie raz uratowała życie małych pociech. W czasie snu niektóre dzieci cierpią na bezdech senny, a ich rodzice dowiadują się o tym głównie z monitoringu funkcji życiowych u dziecka. Podczas zabawy maluszek może się zadławić jakimś fragmentem zabawki, a pozostawiony sam pozostaje bez nadzoru i pomocy rodziców. Technologia elektronicznych niani w dzisiejszych czasach pozwala rodzicom na normalne funkcjonowanie, podczas gdy maluszek śpi lub się bawi. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Należy wybrać dobrą i funkcjonalną nianię elektroniczną.

Ranking TOP 10: Najlepsze gniazdo niemowlęce — kokon

Drzemka dla malucha to ważny element rozwoju i odpoczynku. Komfort spania zależy od wielu czynników i niewątpliwie jednym z nich jest miejsce, gdzie zasypia dziecko. Przyjazną do spania aurę można stworzyć, mając do dyspozycji otulacz, w formie kokonu lub gniazda dla niemowlaka. Jak wybrać bezpieczny, kiedy stosować i jakie zachować środki ostrożności, wszystko to i wiele więcej dowiesz się z naszego badania.

Ranking TOP 10: Mikrofon dla dzieci

Śpiewanie może być sposobem na zajęcie dziecka lub na rozwijanie jego marzeń i pasji. Ścieżka kariery małej gwiazdy powinna opierać się nie tylko na motywacji, ale także na dobrej jakości sprzęcie, który zachęci do działania. Mikrofon dobrze sprawdza się dobrze w pochmurne dni, kiedy dziecko szuka rozrywki lub do drobnej rywalizacji między rodzeństwem, lub znajomymi. Dobrej klasy sprzęt rozwija pasję i daje uciechę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jak wybrać mikrofon, który będzie motywował, kształtował i rozwijał dziecięcą wyobraźnię? Sprawdź nasz poradnik i zrób dobry prezent dziecku.

Ranking TOP 10: Najlepszy kask do nauki chodzenia dla niemowlaka

Nie sposób chodzić krok w krok za dzieckiem przez cały czas nauki chodzenia, ponieważ to może potrwać nawet pół roku. Oklejenie całego mieszkania to tymczasowe rozwiązanie, gdyż narożniki piankowe się odklejają i odkrywają niebezpieczne powierzchnie, narażając głowę maluszka na urazy. Jak więc sobie poradzić? Czy kask ochronny hamuje naukę upadania? Jak wybrać wygodny kask do raczkowania?

Ranking TOP 10: Krzesełko do karmienia dla dziecka

Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno być wygodne, praktyczne, łatwo się czyścić a przy tym nie zajmować za dużo miejsca po złożeniu. Dobranie odpowiedniego krzesełka, na którym dziecko będzie spożywać posiłki to kluczowy element w fazie samodzielnego jedzenia dziecka. Ten moment pozwala wspólnie z dzieckiem przy stole w rodzinnym gronie zjeść posiłek bez konieczności trzymania maluszka na kolanach lub rękach. Dziecko naśladuje rodziców, o ile nie przeszkadza mu w tym niewygodne krzesło. Sprawdź jak wybrać krzesełko polecane przez fizjoterapeutów.