Termometr bezdotykowy dla dzieci Ranking 2024

Sprawdzanie temperatury ciała jest jednym z podstawowych badań organizmu, które może wykonywać osoba nawet bez większych umiejętności medycznych. Weryfikacja ciepłoty organizmu jest w stanie dać odpowiedź na pytanie, czy w badanym organizmie nie toczą się zmiany chorobowe. Analiza temperatury ciała stała się szczególnie istotna w kontekście pandemii koronawirusa. Oto nasz ranking termometrów bezdotykowych 2024. Nieco niżej przedstawiamy ranking najlepszych termometrów bezdotykowych najpopularniejszych marek.

Co to jest termometr elektroniczny bezdotykowy?

Urządzenie bezdotykowe, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na weryfikację ciepłoty ludzkiego ciała bez konieczności stykania przyrządu ze skórą. Podstawowy medyczny termometr bezdotykowy cechuje się dużą dokładnością, weryfikując temperaturę w stopniach Celsjusza do pierwszego miejsca po przecinku. Zakres temperatur jest identyczny, jak w przypadku innych rodzajów mierników. Urządzenie posiada wiele zalet, których nie jest w stanie zapewnić zwykły termometr rtęciowy czy elektroniczny miernik dotykowy. W wielu przypadkach tego typu urządzenia stosuje się również w weterynarii, np. jako termometr bezdotykowy dla zwierząt. Jeśli chcemy wybrać najlepsze urządzenie, warto sprawdzić nasz ranking.

Jak działa termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy laserowy działa dzięki emitowanej wiązce światła, która dociera do badanego miejsca. Dzięki informacjom pozyskanym przez czujniki urządzenie jest w stanie przetworzyć dane i wyświetlić odpowiednią liczbę na niewielkim ekranie. Jest to możliwe dzięki promieniowaniu podczerwonemu, czyli technologii znanej, chociażby z możliwości użytkowych pilota do telewizora. Urządzenie emitujące wiązkę laserową jest w stanie rozpoznać, jaki rodzaj promieniowania jest wytwarzany przez ludzki organizm. Temperatura ciała, w zależności od jej wartości, uwalnia różne długości promieni. Najczęściej bada się ciepłotę na czole — płaska powierzchnia i wiarygodny pomiar zwiększa precyzję badania. Dokładność termometru bezdotykowego w badaniu przez czoło jest najdokładniejsza, choć można także skierować termometr w inne miejsca na ciele.

Najlepszy termometr bezdotykowy ranking kwiecień 2024

Jaki termometr bezdotykowy dla dziecka?

Najczęściej eksploatowanym rodzajem termometru bezstykowego jest miernik wykorzystujący promienie podczerwieni, określany także pirometrem. Rzadziej stosuje się urządzenia barwowe, które weryfikują jedynie kilka długości fal promieniowania. W porównaniu do przestarzałych termometrów stykowych posiada znacznie więcej zalet użytkowych. Nie oznacza to jednak, że nie posiada wad. Poniżej prezentujemy zestawienie plusów i minusów, jakie posiada nowoczesny termometr bezdotykowy z czujnikiem odległości. Oto ranking plusów oraz minusów:

Zalety  termometrów bezdotykowych

 • Podczas badania termometr pozostaje w odległości kilku centymetrów od ciała badanego, dlatego nie ryzykuje się emisją wirusów i bakterii na urządzenie.
 • Sprzęt jest bardzo szybki w działaniu i w zależności od rodzaju pokazuje wynik w ok. 2 sekundy.
 • Mierzenie temperatury może być wykonane w każdych okolicznościach, bez względu na stan osoby badanej.
 • Jest to urządzenie przydatne dla osób starszych i do badania ciepłoty ciała dzieci, także podczas snu.
 • Najdokładniejszy termometr bezdotykowy nie myli się o więcej, niż o 0,1 stopni Celsjusza. Ranking najlepszych termometrów jest tego dowodem.
 • Kupując polski termometr bezdotykowy, wspieramy rodzimy przemysł i dajemy szansę rozwoju polskim instytucjom badawczym.
 • Kupując polski termometr bezdotykowy, wspieramy rodzimy przemysł i dajemy szansę rozwoju polskim instytucjom badawczym.

Wady  termometrów bezdotykowych

 • Termometr bezdotykowy z ręczną kalibracją wymaga ręcznej konfiguracji i dostosowywania urządzenia, po pewnym czasie, do dalszego użytkowania.
 • Kalibracja termometru bezdotykowego nie jest trudna, ale wymaga podstawowych umiejętności manualnych, dlatego osoby starsze mogą mieć z tym problem.
 • Kalibracja termometru bezdotykowego nie jest trudna, ale wymaga podstawowych umiejętności manualnych, dlatego osoby starsze mogą mieć z tym problem.
 • Jest to urządzenie elektryczne, które wymaga zasilania bateryjnego.

Jak wybrać dobry termometr bezdotykowy?

Wśród dostępnych na rynku urządzeń można wymienić przynajmniej kilkanaście firm, które zdecydowały się na wydanie swoich linii produktowych. Duży wybór detektorów ciepłoty sprawia, że wybór odpowiedniego urządzenia nie jest łatwy. Ze względu na olbrzymi popyt na takie sprzęty, nie tylko w szpitalach i placówkach medycznych, ale i w domostwach, producenci prześcigają się w tworzeniu skutecznych i ekonomicznych urządzeń miernikowych. Jak wybrać dobry i tani termometr bezdotykowy? Sprawdzamy propozycje najbardziej renomowanych firm na świecie, prezentując poniższy ranking.

Termometr bezdotykowy Microlife

Ranking rozpoczyna marka Microlife. Wypuściła ona na rynek serię swoich renomowanych produktów sygnowanych znakiem NC, oznaczającym bezkontaktowość (non contact). Produkty przeznaczone są do skutecznego mierzenia temperatury ludzi, w tym także najmniejszych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Sprzęt posiada konstrukcję wygodnej rączki, wobec czego jest niezwykle intuicyjny i bezpieczny w dokonywaniu pomiarów. Niektóre rodzaje termometrów bezdotykowych od Microlife posiadają dodatkowe etui, w którym można bezpiecznie przechowywać i transportować detektor. To szczególnie dobra opcja dla osób często podróżujących.

Termometr bezdotykowy Techmed

Termometry bezdotykowe od TECH-MED charakteryzują się dużą kompaktowością i wysoką dostępnością. Flagowe urządzenia mierzące temperaturę na odległość od TECH-MED można dostać w większości dobrze znanych elektro-marketów. Najbardziej znanym produktem spod skrzydeł marki jest TM-F03BB, czyli termometr bezdotykowy polskiej produkcji z wygodną rękojeścią i wyjątkowo krótkim czasem mierzenia wynoszącym zaledwie pół sekundy. Sprzęt został wyposażony także w głośnik, nadający sygnały akustyczne po wykonanym badaniu. Detektor pirometryczny może być wykorzystywany nie tylko do badania temperatury ciała, ale także wszystkich innych obiektów, np. steków czy mięs podczas smażenia.

Termometr bezdotykowy Braun

Firma Braun to prawdziwy lider w produkcji niewielkich sprzętów AGD, w tym wygodnych termometrów odległościowych. Dobre termometry bezdotykowe od marki Braun charakteryzują się zaokrąglonym designem i niestandardową, nieco wygiętą formą, która ułatwia dokonywanie pomiarów na odległość. Firma w swojej ofercie posiada kilkanaście rodzajów detektorów pirometrycznych, charakteryzujących się szybkim i łatwym mierzeniem temperatury. Część sprzętów posiada wyświetlacze kodowane kolorystycznie, które ułatwiają odczyt temperatury osobom starszym. Z tego względu może to być znakomity termometr bezdotykowy dla seniora. Precyzja miernikowa urządzeń marki Braun została klinicznie dowiedziona.

Termometr bezdotykowy Gess

Producent GESS podkreśla, że jego najlepsze termometry bezdotykowe polecane są przez lekarzy. Marka wydała kilka popularnych modeli detektorów temperaturowych do codziennego użytku. Jest to zarówno termometr bezdotykowy do ucha, jak i do czołowego mierzenia ciepłoty. Jeden z podstawowych produktów tej marki, czyli GESS BK8005, cechuje się dużym zakresem pomiaru temperatury ciała, a także funkcją samodzielnej kalibracji. Czas pomiaru wynosi ok. jedną sekundę, a dodatkowo wbudowany tryb nocny pozwoli na ciche mierzenie ciepłoty bez ryzyka obudzenia osoby śpiącej.

Termometr bezdotykowy Medivon

Termometry marki MEDIVON to urządzenia precyzyjne i szybkie, rekomendowane jako sprzęt do mierzenia temperatury dzieciom. Dobry termometr dla niemowląt bezdotykowy może być stosowany bez obawy o zagrożenie dla dziecka. Elegancki design i brak konieczności trudnej kalibracji sprawia, że jest to urządzenie chętnie wykorzystywane przez rodziców. Termometr MEDIVON Timi Gun, czyli jeden z flagowych produktów marki, posiada opcję zapamiętywania wyników detekcji. Podświetlany ekran ułatwia odczyt wyniku np. w warunkach ograniczonej widoczności. Plusem urządzenia jest wytrzymała bateria, którą można ustawić także w trybie oszczędzania energii.

Termometr bezdotykowy Berrcom

Ostatnia propozycja, którą można odnaleźć w rankingu, choć nie oznacza to, że najgorsza, przypadła firmie Berrcom. To jeden z producentów bezdotykowych termometrów na podczerwień, który produkuje ekonomiczne i sprawdzone urządzenia. Jest to w pełni wiarygodny termometr bezdotykowy, który umożliwia dokonanie skutecznej detekcji ciepłoty ciała człowieka lub zwierzęcia. Czas pomiaru w przypadku popularnego sprzętu Berrcom JXB-178 wynosi sekundę, a samo urządzenie jest w stanie zapamiętać do 32 rekordów. Urządzenie posiada wysokojakościowy sensor, który zapewnia dużą dokładność mierzonej temperatury. Jednocześnie jest to dobry termometr bezdotykowy stosunkowo tani i prosty w użytkowaniu.

Dobry termometr bezdotykowy do 100 zł ranking 2024 

Termometr bezdotykowy dla dziecka

Sprzęt bezdotykowy może być stosowany w kontekście mierzenia temperatury ciała malutkich dzieci. Dobry termometr bezdotykowy dla niemowląt pozwala na dokładne i bezbolesne zweryfikowanie stanu zdrowia maluszka. Takie rozwiązanie docenią szczególnie rodzice, którzy już nie jeden raz próbowali bezskutecznie zmierzyć ciepłotę ciała dziecka klasycznym termometrem dotykowym. Dużą zaletą jest fakt dokonywania pomiaru z kilku centymetrów odległości, dzięki czemu urządzenie bezpośrednio nie styka się z ciałem badanego. Prawidłowy pomiar temperatury termometrem bezdotykowym powinien być wykonywany w pewnych odstępach czasowych, dzięki czemu zorientujemy się, czy temperatura nie zwiększa się np. w nocy. Warto wówczas wybierać urządzenia posiadające możliwość pracy w trybie wyciszonym.

Termometr dla dzieci do kąpieli ranking 2024 

Termometr bezdotykowy dla dorosłych

Certyfikowany termometr bezdotykowy to urządzenie, które z powodzeniem wypiera detektory stykowe. Jest on bardziej praktyczny w użytkowaniu i posiada lepszą technologię użytkową. Może mierzyć temperaturę szybciej i precyzyjniej,bez konieczności fizycznego kontaktu ze skórą badanego. Najlepszy termometr bezdotykowy non contact pozwala na badanie osób z chorobami zakaźnymi i skórnymi. Urządzenia, po wykonanym mierzeniu, nie trzeba specjalnie dezynfekować. Jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda domowego mierzenia temperatury ciała. Ranking wskazuje jasno: mierniki bezstykowe są wygodniejsze niż tradycyjne detektory dotykowe. Termometry bezstykowe wykorzystywane są także w szpitalach, przychodniach czy placówkach medycznych. Wśród największych zalet ich stosowania wyróżnia się:

 • brak konieczności dotykania badanego,
 • szybkość pomiaru,
 • dokładność badania.

Termometr bezdotykowy z atestem medycznym

Atest medyczny zwiększa renomę urządzenia. Zwykle takie termometry posiadają wyśrubowane możliwości techniczne, o ile atest jest rzeczywiście potwierdzony nadrukiem lub certyfikatem dostępnym dla użytkownika. W ciągu niespełna jednej sekundy urządzenie jest w stanie przetworzyć informacje dotyczące rzeczywistej temperatury ciała człowieka lub zwierzęcia. Co ważne, pomiar dokonywany jest niezwykle precyzyjnie. Dopuszczalne są niewielkie odchyły w uzyskiwanych wartościach. Opinie o termometrach bezdotykowych wskazują, że rzeczywisty wynik cieplny może się różnić o ok. jedną dziesiątą stopnia Celsjusza. Dobry termometr bezdotykowy lekarski na podczerwień jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Wystarczy włączyć urządzenie wyposażone w dobrą baterię lub akumulator, a następnie skierować wylot z czujnikiem w jedno z miejsc na ciele człowieka.

Termometr bezdotykowy na podczerwień

Lekarze i specjaliści, tworzący ranking najważniejszych objawów zakażenia, wymieniają właśnie podwyższoną temperaturę ciała jako częsty symptom choroby. Warto zatem posiadać urządzenie skutecznie weryfikujące ciepłotę ciała. Termometr bezdotykowy na podczerwień przyda się także w kontekście weryfikowania temperatury różnych przedmiotów i obiektów, np. w kontekście gotowania. Urządzenia bezstykowe mogą być wykorzystywane np. jako termometr bezdotykowy dla kota czy innego domowego pupila. W szybki i prosty sposób sprawdzimy temperaturę organizmu, dzięki czemu będziemy mogli podjąć kolejne działania. Warto sprawdzić ranking termometrów bezdotykowych 2024 i poszukać ich dostępności w sklepach internetowych.

Wyróżnione i polecane termometry bezdotykowe 2024 

Najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat termometrów bezdotykowych:

Gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Najlepiej skierować wylot urządzenia na czoło i wówczas dokonać pomiaru włączonym urządzeniem.

Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

Ceny termometrów bezdotykowych zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą na kilkuset za najprostsze urządzenia do użytku domowego.

Jak prawidłowo mierzyć termometrem bezdotykowym?

Należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją przygotowaną przez producenta — każde urządzenie ma inne parametry użytkowe i funkcje.

Gdzie kupić termometr bezdotykowy?

Miernik elektroniczny można kupić w aptece, także internetowej, pozycje z rankingu kierują bezpośrednio do renomowanych sprzedawców i aptek, z najkorzystniejszymi cenami.

Jak ustawić termometr bezdotykowy?

Niektóre urządzenia należy kalibrować, wówczas trzeba podążać za wskazówkami przekazanymi przez producenta. Część sprzętów kalibruje się sama i jest gotowa do użytku od zaraz.

Jak skalibrować termometr bezdotykowy?

Przeglądając ranking urządzeń, można wskazać, że w większości przypadków kalibracja odbywa się automatycznie i trwa kilka minut. Warto zajrzeć do instrukcji konkretnego urządzenia, aby dowiedzieć się więcej.

Termometr do ucha czy bezdotykowy?

Wygodniejszą opcją jest termometr bezdotykowy, którym można także weryfikować ciepłotę w uchu.

Czy można zmierzyć temperaturę psu termometrem bezdotykowym?

Większość termometrów bezstykowych umożliwia taki pomiar, warto jednak sprawdzić specyfikację urządzenia. Najczęściej mierzy się temperaturę, kierując wiązkę laserową na dziąsło, małżowinę uszną bądź odbyt zwierzęcia.

Jaki jest zakres temperatur termometru bezdotykowego?

Najczęściej spotykanymi zakresami użytkowymi termometrów jest wartość od 32 do 42 stopni Celsjusza.

Jaki termometr bezdotykowy dla niemowląt?

Aby wybrać dobry sprzęt, warto zapoznać się z powyższym rankingiem termometrów dla dzieci.

Czy termometr bezdotykowy jest dokładny?

Urządzenie jest dosyć dokładne: zakres błędu wynosi zwykle 0,1 lub 0,2 stopni Celsjusza, to dokładność, która daje przewagę technologiczną nad klasycznymi termometrami stykowymi.

Jeden komentarz

 1. Całkiem spoko ranking. Zmierzenie gorączki u dziecka to jakaś masakra, nie wyobrażam sobie używać tradycyjnego termometru alkoholowego lub rtęciowego. Dziecko się rusza, nie usiedzi w miejscu. Chwała temu co wynalazł termometry bezstykowe i można zmierzyć temperaturę na odległość. Dodatkowy atut, większość dobrych termometrów bezdotykowych posiada funkcję mierzenie temperatury nie tylko ciała ale i przedmiotów. Osobiście mierzę termometrem bezstykowym mleko przed podaniem dziecku. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *